Edhe pse iku e me la ajo femer,jetoj me mall per me e pas vetem edhe njeher dhe me... | Histori Të Jetës

Edhe pse iku e me la ajo femer,jetoj me mall per me e pas vetem edhe njeher dhe me…

Edhe pse iku e me la ajo femer,jetoj me mall per me e pas vetem edhe njeher dhe me…-Pershendetje histori te jetes edhe un si qdo tjeter kam nje histori te cilen dua ta bej publike andaj kerkoj nga ju keshilla ju lutem mos me ofendoni.Un jam nje mashkull 27 vjeqar historia ime ka te bej me nje femer u takum para 7 vitev dhe kalum se bashku 5 vite te mrekullushme plot dashuri lumturi ajo ishte ne vit tpar shkolles mesme ndersa une ne vit 1 fakulltet u takojshum qdo dit kaluam momente te mira patem fjalet mu feju menxi perfudon shkollen e mesme gjat atyrev vitev un u kujdesa ekstrem per ta ajo nuk qendrojke mir financiarisht un isha ma mir ne at gjendje besomni e dhajsha shpirtin mas saj shum e doja ni dashuri tpaster si loti menxi perfundoj shkollen ajo hyni ne nje zyre me majt kontabilitetin qe lidhjen e ndryshoj kejt un sisha i pajtimit sepse atu kish tbej veq me djem mirpo u pajtova disi nuk shkoj as ni muj menagjeri aty ku punojke ja nisj shkrujke me ta edhe pse ish i martuar sa qe mu ekstrem me pengojke edhe erdhi deri te perplasja e madhe e zuna tu shku me pi kafe me ta e kishin lan me do koleg tjer mirpo pa dijenin time qdo sen u shkatrrua i dola perpara kerrit edhe aj mu betua ne familje se ska pas naj qellim me pas najsen me ta sa qe mujke me qen fmija i saj po sot njerzve sju besohet shum her i thojsha ajo si pajke me sy qysh e pajsha un situaten u nda nga une mbaroi qdo sen harroj sakrificat e mia gjat shkolles mesme qe kam ba mka pas nkrah qdo kund besomni jam kujdes qdo her aka haner aj kan mungu gjerat elementare si veshja qdo sen jam munu mja pru perkunder edhe un qe skam qendru kumedit sa mir ekonomikisht si ne qeshtje financiare si qdo sen jam kan krahi i djatht i saj spendona se e kam desht apet njejt kisha ba per ta po hini pune ndryshoj kerkova ni pergjigje perplot 2 vjet 2 vite kalova tmerrshme vuajte e qdo sen tkeq askush sarrin mem kuptu tentova shum her mu ndreq qat ni muji ndarje e lypa me msitni bera gjera te qmendura vetem e vetem ta kem edhe niher sepse dashuria mbizotrojke mirpo ajo tha smuj i toleroj kto xhelozina mirpo dashuri ku mbeti qdo sen e fajsojsha veten qe jam kan xheloz po tbetona qe e kam dasht me mish e shpirt edhe kur martohet skome dasht asniher askush si une ne jemi te ndar qe 2 vite plota gjat ketyre kam kalu momente shtira skam arrit asniher me gjet veten askun te asni femer mirpo e kam kuptu ni sen qe e kam fajsu veten gabimisht mas ndarjes ajo u pa qe ka fol fol me gjithkon thjesht del me gjithkon thjesht so ajo femra qe un e kam rrit ajo ka ndryshu po un hala e du njejten menyr perkunder gabimev saj skam reshur se dashuruari e di qe ndoshta sdo kem kurr fat ta kem edhe niher tbetona ne zot me zhig saj jetoj perfundimisht ta kthej edhe niher njet te me qetsohet kjo zemer ajo e ka kuptu ni sen qe sosht leht me gjet ni mashkull si une qe ka ba qdo gje mirpo asniher sesht penduar asniher sesht sqaruar arsyen e vertet largimit jam i bindur nuk o xhelozija pytje se un kam xhelozu sene qe u duft edhe ja kam sqaru kejt i kan dal gjitha ashtu qysh kam than po perkunder kohes 2 vjet ndarje ju kam lut Zotit edhe niher me ma kthy ajo fol me shum tjer del po asniher nuk e ngjall nje zemer qe jeton e vazhdon ta pret qe 2 vite kam kerku aq shum qe 2 vite ntona mentrat po skom arrit me kthy un e kam pa me tjer djem te ndryshem spo arrij me gjet veten te asni femer tjeter jetoj me zhig qe edhe niher njet me pas me vazhdu planet tona per te ardhmen si dikur ajo me mungon thellsisht shpirtit tim kerkoj keshilla jo ofendime besoj qe qdo kush e ka provu me dashuri me mish e shpirt