I thash burrit "kam me te tradhetu",Me tha"Un ty te kam tradhetu po ti mu nuk guxon se nese e ben do te"... | Histori Të Jetës

I thash burrit “kam me te tradhetu”,Me tha”Un ty te kam tradhetu po ti mu nuk guxon se nese e ben do te”…

I thash burrit “kam me te tradhetu”,Me tha”Un ty te kam tradhetu po ti mu nuk guxon se nese e ben do te”…-Ju lutem Anonim te ma postoni nje permledhje te ketyre ditve te mija po ashtu edhe te jetes time bashkshortore mos mendoni se martesa eshte veq mjalt se ka momente aq te keqija sa qe i bjen pishman qe je gjall e leje mo pse je martu,kto kshilla shpresoj ti marin parasysh femrat qe hala nuk jan martu dhe te ken kujdes me jeten bashkshortore ne gjdo aspekt !Jam nje nene qe 8vite e martuar dhe kam dy femije te vegjel.Burrin ma gjeten familja, ishte mashkulli im i pare dhe me te u fejova martova krijum familje, si cdo cift kishim zenka por prap ishim nje per njeri tjetrin. Familja burrit si tek shumica mkan bo shum gjera te kqija te ulta, por burrin e kisha shok dhe ja dilnim po ne ato situata trishtuese per mua. Tgjitha i kam perballu sfidu luftu, kam mendu per nje strofull te qete te lumtur.Mu shemben shume gur e shume reshje nja vet bashkshorti, me ka tradhtu, me nje kolege te punes. Gjate nuk e pranonte jo seshte e vertete jo ashtu jo keshtu. I kisha tgjitha dhe thoshte uneee jooo sen skom ba. Intenziv biseda dhe fal sjelles time te thjesht e bera qe te tregonte. Por thot vetem biseda kom pas jo me shume, une tyyy.Tdus ste ndrroj per askend, falma sperseritet me.!Une vetem degjoja, besoni as skom qkt as skom bo skena zhurma, nje gje ja kam thene, ” ti e ke prish martesen tone ti ma ke prish besimin nty, ti ske mendu le per mua por as per femijet veq per vehten tende. Je nje egoist. Une nje gje ta them, une smundem met garantu qe ste tradhtoj si ti mua, edhe ti e di mire une jam hakmarrse. Tha po e di ede mem tradhtu ti mu nuk ta fali kurr e perjet veq koka shkru me shkaterru krejt familjen se nuk pranoj tradheti nga gruja.Me tha edi qe kam gabu shum por jam pishman dhe nuk kam me perserit ma po qe te kam tradhetu un ty ti mu nuk guxon me ta dhan boten me ma kthy ne te njejten menyre, po falma, qante si fmij.I thash dhe nje gje, mke prek ne moral, a e din pse, mem shti mu bo si ti.Ende jemi nen nje kulm, skam vullnet me skam dashni me…, thjesht nganjehere humbi ne vehte ty mendu, mendoj si tja kthej qe ta vuj dhe ky te njejten ndjenje. Jam bere shum person labil me ndjenja. Me e keqja te kesaj eshte se me askend smund te flas te shprehem te qaj te bertas, a e dini pse, turp me vjen nga rrethi familja shoqnia, femia.Vazhdoj ta mbaj mrenda vetes gjdo sen qe po e perjetoj kaniher mbyllna ne dhome dhe vetem qaj pa ndal , kaniher po mendo ta tradhetoj po e di qe ajo nuk esht zgjidhej e duhur ma mir esht me kon rahat dhe e paster mbrenda vetit se sa me ja kthy ne te njejten menyre! dua keshilla te sinqerta dhe te drejta si per motren e juj, si ka then nasradini kush o rrxu pi dardhe le te vij mem pa. Flm per kohen qe lexuat!!