I thash "Kur me qojshe restoran, gruaja jote ka pas nevoj per ty", se kam dit qe osht i martum por... | Histori Të Jetës

Kur

I thash “Kur me qojshe restoran, gruaja jote ka pas nevoj per ty”, se kam dit qe osht i martum por…

I thash “Kur me qojshe restoran, gruaja jote ka pas nevoj per ty”, se kam dit qe osht i martum por… – Ju lutem te jem anonime se tasht kam nje jet te mrekullushe. Vetem dua tregoj historin time para 5vite tasha jam nje nene nje grua 25 vjeqare. Por ne jeten time aja qe me dodh ndihem paksa e piklluar dhe qe 5 vite nonstop kerkoj falje nga Zoti. Kur isha 20 vjeqare kisha nje shoqe te mrekullushem nat koh e quajta edhe moter gjith bashk gjithqka nga vetja i fala asja por nje dit me thame thot nje shok i te dashruit tim per ty un nuk pranova as te flisja 1 vit gjith kohen me fliste per te por skisha interes pas 1 viti ishem bashk me te dhe erdhi ai vet me foli kshtu fillum nje lloj shoqni per 4 muaj pastaj filloi nje lidhje pas disa muajve vetem vllaut i tregova se nuk ishte ai gati per nje fejes por diqka e pa pritur pas 1 viti doli nje nat me morri aja shoqja ne tel me tha si thasha nuk du sonte diqka jo mir me tha e po doshta per lajmin qe do ja jep qa i thasha tha i dashuri yt eshti i martum dhe ka 3 femi dhe ma bylli un mbeta e habitur prita vllaun te vi e te bisedoj kur hyri ne shtepi kishte nje fetyr te trishtuar dhe e thrras i tregoj tha e vertet sa e kutpova edhe un thasha me fal vlla doshta morali e nderi familjes me i madhe esht ama smundem ta daj femit nga nena ate nat nuk i thash asgje ati te nesermit dola tha me tha qke diqka e ftofur je thasha asgje veq po mendoj kur ishe me mu nat koh dikush tjeter ka pas nevoj per ty kur me bleshe dhurata mu femiju yt ka pas nevoj per ty kur me qojshe restoran gruaja jote ka pas nevoj per ty sa shum e urrej veten se nje familje e dajta i thasha. Perfundoj me te dhe shoqen e jetes por me erdhi nje njeri i mrekullushem ne ato momente qe me perkrahu dhe sod kam jeten e lumter me te dhe dy femit. Por ende vazhdoj kerkoj nga Zoti falje per moralin. Kam hup gjen me me rendsi ne jet nat koh moralin por nuk e hupa nje nene nga femit e vet.