me lan vet

I thash Burrit “Na duhet me jetu me Nanen tende se nuk bon me lan vet”, nuk shkoj shume kohe Vjehrra na …

I thash Burrit “Na duhet me jetu me Nanen tende se nuk bon me lan vet”, nuk shkoj shume kohe Vjehrra na … – Pershendetje! Jam nje vajz 28 vjeqare e jetoj ne perendim qe shum vite. Qe 3 vite e kam takuar te dashurin tim. Ne ende ishum bashk kur babai i dashurit i ka vdek. Na kishum vendosur me jetu bashk e mi pas print e ktina afer. At here i kam than burrit tem qe na duhet me jetu me nenen tende sepse nuk bon me lan vet. Kurse nena e ktina kurr se respektojke djalin e vet: e ka qit prej shpije pa arsye hiq. Edhe une e kom bashku prap me nanen e vet, at here ishum te fejuar. Prej se jom hi nshpi te vjerres ajo tu shti fjal per mu bash me qikat e vete. Tu i than gjithqka burrit tim per mua, e mas shumti kan fol keq per mu kur jom kan shtatzan. Motrat e tina tu ardh dit e nate me femij e une nuk mujsha me ba hyzmet si ma heret, e ato tu e shti burrit tim. Zullumi ja nisi kur lindi djali, tu perzij ato per gjithqka! Ja me bo qysh thojn ato ja hiq, veq ato mi respektu, kerkon tjeter. Gjithqka tum than burri mu e kurr as ky as ato nuk kan ni fjal tkeqe prej meje… Une qishtu i kam duru sa sa vite. Ja nisi edhe mem rreh. Tash qe e kena ni djal 6 muaj jena ndah qe 1 muaj. I kam than nuk jetoj kshtu me zullum prej teje, nanes tane dhe motrave e tua, nenqmim, zullum dite e nate. I thash respektom si gru. Ai tha jo e ja nisi me than tonat zezat per mu. Jo ti nuk je send ne kete shpi, veq na duhet mu respektu. Ti duhet me ba qysh thojna na… I harroj tonat qe i kishum bashk. Um qiti prej shpije. Tash e kena djalin ka ni jave e gjith kur pe mer djalin ai poj kan e spo ju rahatohet. Shpirti pom dhem per djal… Po vuj qdo nate qe um ndajten prej evladit… Ato tonat i falin 5 vakte… qysh kan pas shpirt me ma ba kta mu po sidomos djalit? Ato me gjith burrin tim?! Ju lutem naj kshill prej juve…