Vjehrren e kam kap per flok e kam rrezu dhe e kam ngreh zhag neper dhome,Kur erdh i fejuari im me ka bo per spital po un ika dhe... | Histori Të Jetës

Vjehrren e kam kap per flok e kam rrezu dhe e kam ngreh zhag neper dhome,Kur erdh i fejuari im me ka bo per spital po un ika dhe…

Vjehrren e kam kap per flok e kam rrezu dhe e kam ngreh zhag neper dhome,Kur erdh i fejuari im me ka bo per spital po un ika dhe…- Pershendetje jam ni vajz 23 vjeqare jetoj ne Gjermani jam e fejume me ni djal nga ks. Une shum mir sillna me vjehren teme. Por ajo her pas here mlshon llafe edhe bahet kishe qe kurgjo spo tham veq po boj llaf. Mlshon ksi lloj llafesh kinse djali jem ka pas oferta mu martu ku don jasht vendit edhe gjdo gje qe ka tboj me mirsin sjelljen edukaten e me arritjet e mija ajo mi gjun nlloq gjitha. Kam provu mos me zgat llaf me te hiq po kot e kam ajo vazhdon me tutje edhe nuk din kur mu nal e nuk din kur osht boll. Une zakonisht heshti dhe mundona edhe pse ajo mundohet mem shkel me vazhdu biseden edhe me u ba kishe spo ti kuptoj fjalt e tua qe po mi gjun per okolla. Une jam rrit e jam shkollu jasht edhe jam msu me fol direkt me njerz e jo per okolla. Edhe jam msu ksi lloj fjalsh mos mi mar parasysh po kaq rron osht kam vjen pi vjehres tem. Edhe nuk po di qka me ba veq dita dites kur ti thom nsy oj ti gru qe ki nja problem thuma e lej foret per okolla se sjom rrit e sjom msu une me ksi sene. I fejumi jem e ka hetu nenen e vet po veq kqyr e sen nuk thot. Nje here i thash athu qka kum ba une qe duhet tash mej toleru kto fjal. Aj veq u mundojke me ma perhup edhe une e lash krejt ma skum fol.Deri sa ni dit u bojke kishe po fol ntelefon edhe ja nisi thojke po qka me ju bo na ktynev djemve ton qe po shkojn po marin tulifar katunarke po e shtin ne shpi.Edhe mkqyrke mu e keshke ma qitke guhen jasht kishe hajgare jom tu bo.Masi e nali telefonin ma smujta me u duru thash a katunark po tdoka une ty a.Tha jo moj veq hajgare kesh tu bo ntelefon se nuk e pata fjalen per ty thash jo valla per mu direkt se per kerkon tjeter.Tha ani e qka po don tash pra a po don me ma ndryshu menimin per ty a qka ki hajt ?THash jo une sen spo du me ta ndryshu menimin po tkofsha une katunark ti je veq ni plak gergjulk qe nuk tdon kerkush hiq.Tani ja nisi me ma sha familjen me mthan gjithqka ju jeni ashtu e ju jeni kshtu e ju nuk keni as buk me honger.Kjo krejt kto fjal veq ja futke prej inatit.Se na shum ma mir i kena punt se kta.Thash veq edhe niher e bani e nxane ngoj famiiljen tem pa tqky me dur tmija skam me lan.Tha uh ma***ja e keqe a ti po mson mu qka me fol a.Thash fol edhe niher e tkallzoj.Tha po ti familjen e ki tflliqt qe kan bashkpunu me shki.E tjom qu te kom kap per flok e te kom rrxu edhe zhag neper dhom e ngrehsha ajo bertitke une veq e ngrehsha pa nal hiq deri sa mu kputen gjysa e flokve tsaj ndur tmija.Tani erdh i fejumi jem e tum maltretu mu tum sakaton nersy saj.Thash hup edhe ti me gjith kit nan shtrig qe e ki more pis familje more idiotsina.E jom shku tani te familja jem ja kom kallzu krejt rastin ata mthan qe koke kan gabim qe i ke ra ama une skom mujt me duru asni fjal per familjen tem qka folke vjehrra.Tani i fejumi mka than hajde bashkohum apet se tash e tutje kur tmartohum nuk te la me jetu me nanen po dalim naj banes ton.E spo di hiq se qka me ba edhe pse familja jem p omthot shko me te fejumin mos e hup dashnin per shkak ni gruje po jom ndilem hiq spo di hiq spo ma mer menja kurgjo me bo e Qka po thuni me ba une ?