I dashuri me thot "Epja ni mundsi shokut tend, se me mu nuk ka mundsi me vazhdu", i'u luta por Ai... | Histori Të Jetës

Jepja nje shans

I dashuri me thot “Epja ni mundsi shokut tend, se me mu nuk ka mundsi me vazhdu”, i’u luta por Ai…

I dashuri me thot “Epja ni mundsi shokut tend, se me mu nuk ka mundsi me vazhdu”, i’u luta por Ai… – Pershendetje po shkruaj nga fb shoqes ju lutem anonim. Jam nje vajze qe sapo kam mbaruar studimet gjate kohes se studimeve njoftova nje djal qe per dy vite beri gjithqka te ishte me mu me donte teper edhe une e doja por kishe shume pengesa te ishim bashk megjithate pas dy vitesh vendosa ti jap nje rast, lidhja jone zgjati tre muaj dhe pastaj u ndam per arsye te shumta fillimisht largesia madhe qe kishim qe pengonte familjen time mirpo edhe disa tjera. Ne vazhduam te jemi shok mirpo une gjithmone mendoja se ne fund do ishim bashk, para nje viti nje i aferm kishte koh qe me propozonte te njihem me nje shok te tij mirpo une sdoja tja dija sepse doja dikend tjeter kshtu qe i tregova situaten kti djalit qe e doja mirpo ndodhi e papritura dhe ky djal me tha qe ishte me mire per mua ti jepja nje rast atij shokut te afermit sepse ne nuk do ishim me bashk kurr smund te besoja qe personi qe beri gjithqka te ishte me mua po thoshte kto fjale, qava para tij ju luta por ai nuk pranonte thoshte qe smundemi. Keshtu pas nje kohe une u njoftova me shokun e te afermit dhe me pelqu vendos ta vazhdoj biseden dhe ta njoh me mire, kur mori vesh ai djali qe une kam dalur dhe po vazhdoj te bisedoj me kete shokun e te afermit u pendu shume dhe ma tha qe e kishte bere te shihte qfar do beja une per te mirpo une i kisha thene ateher qe nese une dal me ket shokun e te afermit dije qe u bana me kta a jo ti me mu ski me kan kurr ma dhe ai tha vazhdo njoftohu me te. Une tashme jam e fejuar me kete shokun e te afermit e du shume… Megjithate nuk e di pse me bren ndergjegjja mendoj qe kom hy ngjynah me at tjetrin. Qfare menfoni ju?