I dashuri im eshte i varfer, me vjen turp kur dal me te,me ka njoftu me familjen e tij dhe... | Histori Të Jetës

I dashuri im eshte i varfer, me vjen turp kur dal me te,me ka njoftu me familjen e tij dhe…

I dashuri im eshte i varfer, me vjen turp kur dal me te,me ka njoftu me familjen e tij dhe…-Cdo gje filloi ne nje kohe qe une ndihesha vetem.Kur them vetem,dmth pa familje afer pa te dashur pa shoqeri te vertete.Leku nuk me mungonte punoja dhe mbaja veten mire isha modele,punoja per tv ne greqi(duke bere rreklama).Me ftojne ne nje feste si modele shqiptare vishem bukur dhe shkoj.mora dhe pronaren e shtepise me vete ngaqe nuk kisha shoqe.Doja shume te lidhesha me dike per seriozisht pasi dhe prinderit e mi qe jetonin ne selanik ma thonin kete vazhdimisht.sa hy brenda fillova te hap syte madje te them me mire hapnin syte te tjeret drejt meje.Ishte e ftuar kengetarja e famshme Greta Koci.Filloi muzika pijet e cdo gje dhe pasi piva pak si shume kisha vene re dy djem me kapele te njajta gucci.Njeri mu duk pak si me i vogel ne moshe dhe fillova te kerceja me te pasi nuk me pelqeu asnje dhe ky mu duk me te vertete si 16-vjecar.te nesermen po kerkoja per fotot qe ishin shkrepur dhe gjej pikerisht kete djalin,komentava ne foto:kita o mikros(shiko i vogli)dhe nuk kaluan as 10 minuta dhe ishte vete personi qe me beri ftese.Duke pasur shume vite qe jetoja jashte shtetit nuk e flisja mire shqipen.filluam te flasim e pyeta nga ishte dhe me tregoi se ishte nga fusharrsi(puke).Prinderit e mi kishin punuar atje dhe ja preva shkurt muhabetin per te mos e lene te me genjente me gjate dhe duke i thene se kush ai ishte fiks(dmth ciles familje i perkiste).e lame te takoheshim neser ok thashe pijme dicka jashte me tha skam dokumenta,shkova e mora me makinen time pasi e solli daja vet te nesermen,meqe njiheshim e ftova tek shtepia pasi mu duk shue shume i vogel .une ne ate kohe isha 21 vjec.Duke biseduar me tha se ishte 23 vjec dhe po me bente muhabete serioze,familja ime ka qene familje e larte te gjithe i njihnin per mire.Vendosa te beja nje lidhje pasi u konsultova me familjen edhe pse familja kishte pretendime per mua. Ne bisede e siper me tha qe ishte hajdut dhe qe punonte ne xhama gje ne te cilen une nuk e pashe kurre.Me tha qe skishte pasur shume lidhje.Ditet kalonin dhe lidhja jone behej me e fuqishme,punoja vetem une e mbaja ne pllembe te dores ishte i varfer me vinte turp te dilja me te ne menyren si vishej.Pas dy javesh iken per shqiperi.kur u kthye filloi te me thoshte qe donte te me njihte me familjen pas tre ditesh u nisem per shqiperi .Njoha familjen e tij mu duken familje e mrekullueshme edhe pse ai me linte gjithe kohes vetem ne shtepi dhe bridhte tere diten ne pazar.me takoi me dajen e tij B.N i cili kishte goxha lluks dhe leke dhe filloi te me fliste mbi punen ne rruge dhe qe ne duhet te shperguleshim ne itali ku ai do te na ndihmonte me cdo gje.Me erdhi si bombe nuk e prisja te me thoshte dicka te tille me tha qe edhe nusja e tij e bente dicka te tille dhe se ne duhet te punonim per te ardhmen tone te dy.Me pak fjale mu duk kokrra e legenit.Y… filloi te behej nervoz ne ditet qe vijonin dhe me thoshte qe duhet te ike per itali te vidhte andej se ai duhet te ngrinte kalate.filluam te ziheshim shume ai nuk duronte asgje i kisha gjetur disa fb te ndryshem per te cilet me betohej qe nuk ishin te tijat.edhe pse une sillesha shume mire normal ai rrinte larg meje ishte i ftohte isha shume e dashuruar vendosa ti bindesha dhe te benim ate qe tha ai edhe pse per te vendosur mbi kete gje mu deshten plot 5 muaj