Burri po don ende femije por une jo,po mbrohem me hapa tinxa burrit,une po i mbaj ne bark nga 9 muaj dhe jo burri... | Histori Të Jetës

Burri po don ende femije por une jo,po mbrohem me hapa tinxa burrit,une po i mbaj ne bark nga 9 muaj dhe jo burri…

Burri po don ende femije por une jo,po mbrohem me hapa tinxa burrit,une po i mbaj ne bark nga 9 muaj dhe jo burri…-Pershendetje vajza dhe gra kudo qe jeni: E kam nje problem te cilin kisha dashur ta bashkbisedoj me te gjitha juve qe jeni pjes e grupit,shpresoj shum qe do te me kuptoni dhe do te me ndihmoni.Une do te behem shum e sinqert dhe kam shum pershtypje qe une jam e drejta ne kete rast tani do mundohem te tregohem sa me e kjarte qe mos te mbetet asgje mangu pa e then.Jam nene e dy femijeve vajzen 7 vjeq dhe djalin 5. Problemi eshte qe une nuk po du ma me lind kurse burri eshte kategorisht kunder me mbet veq me dy fmi.Qefi i tij eshte me i pas 5-6 femije. Ne jetojme ne Kosove te dy punojme por me rroga te ktuhit dihet qfar jete bajm. Problemi eshte qe burri eshte djal hastreti edhe vjehrria kane shum ndikim te aj teper diqka burri per prind e jep jeten. Nuk po di ma qka me bo ne kete drejtim se ju ka mush mendja burrit me shku te mjeku bashk me kqyr pse spo jesh shtatzan a ne fakt une jam tu u mbrojte me kokrra tinxa tij se nuk jam e gatshme ma mu bo Nane. Me siguri shumica prej jush keni mem kritiku amo un vet te baba skam pas kushte e di qa eshte me hek per gjana elementare edhe spo du me ba fmi e ata me kalu ne te njojtat situata sikur une. Burri spo don me kuptu kur ja permeni kushtet thote qysh jom rrit une rriten edhe kta. Une per keta dy fmi menzi po ja dal me jav plotsu kushtet:qiken e kam perveq ne sholle edhe ne balet dhe ne kurs te gjuheve kurse djalin ne sport. Tash nese un boj fmi tjere ka mi demtu kta dy qe i kam se shpenzimet kan me u rrit dhe nuk ka me pas ma mundesi me i dergu neper aktivitete. Sot krejt prind po i dergojn fmit neper kurse e un smuj mi dallu veq fmin e mi e me hi ne gjynah!! Vjehrra ja ka shti ne kry burrit per me rrit familjen ajo nenstop perzihet ne jeten jote.Vjehrra nenstop i thote burrit dy fmi jon pak ti e ki veq 1 djal e ni djal o si asnja qa jeni ka boni qe spo boni fmi tjere. Nuk e di qka me bo tash,kete teme e pata diskutu edhe para martese kur folsha me burr po ky atehere su kan kunder kerkesave te mija,perkundrazi qaq me folke mire ta merr menja ka me pas jeten si ne prralla veq dej um murr e mandej kurgjo prej premtimeve nuk i mbajti,se kushte nuk kish . Kush ka drejte me vendose ma shum per qeshtjen e fmive gruja e cila i mban ne bark 9 muaj,mbet pa gjum i kqyr e i rrit apo burri qe shum pak merret me fmi?? ….edhe qa kishit ba ju ne kit situate??