I dashuri e ka nje te dashur familjarisht,spo di si ta heqim qafe,ajo vazhdimisht i thot se nese ti do te... | Histori Të Jetës

I dashuri e ka nje te dashur familjarisht,spo di si ta heqim qafe,ajo vazhdimisht i thot se nese ti do te…

I dashuri e ka nje te dashur familjarisht,spo di si ta heqim qafe,ajo vazhdimisht i thot se nese ti do te…-Pershendetje, fillimishte i uroje agjerim te mbare te lehte dhe te pranuar cdo kujt qe po e agjeron ,,,po ju shkruaj se dua te ndaj me ju historine time dhe te dashurit tim ne te dy kemi nevoje per keshillat tuaja pasi ndodhemi ne nje situate shume komplekse ,po ju lajmeroje qe do jete pak histori e gjate per ato qe pertojne te lexojne se dua te kuptohet sa me mire nga ju ….ateher njohja me te dashurin time aktual ka filluar nga faqja juaj qe po deshi Zoti te behem me te ne fund po lajmeroje adminet qe do i ftoje per kafe meqe u bene sebep qe une te njihja dashurine e jetes fal tyre…un jam nje vajze e shqiperise e i dashuri eshte nga tetova kemi filluar te bisedojm krejte rastesishte dhe pa asnje ide qe do perfundonim ne nje lidhje dashurie brenda pak ditesh do thoni ju si mund te dashurohet dikush kaq shpejte dhe vetem me te shkruar mos me pyesni se nuk e di as vete thjeshte di qe jemi dy njerez shume te ngjashem qe mirkuptohemi ne cdo gje dhe qe kuptojme ne cdo aspekte njeri tjetrin mund te then qe para se ta kisha njohur ate mendoja qe shpirti binjak vihej neper tekste kengesh apo vargje thjeshte si menyre figurative per te zbukuruar ate po tani qe kam perball nje njeri qe me ngjan kaq shume me veten si te kemi qen ne nje bark arrij ti jap ķuptim dhe forme kesaj shpehjeje ,,,,duke biseduar me te ai me tregoje per jeten dhe vuajtjet e tij qe fillonin qe nga aq sa mbante mend ai mosha 5 vjecare deri 19 ku kane qene vitet me te zeza ete errta te tij ku cdo vuajtje vinte si pasoje e gjyshit dhe xhaxhait te tije te cilit ishin me te pasurit e asaj zone dhe nderkohe lini pa buk te dashurin tim dhe nenen e tije me tregoi se sa tortura maltretime fizike e psikologjika ka hequr qe femije ku mes tyre permendte dhe faktin qe disa here mbyllej nga gjyshi dhe xhaxhai ne nje depo per 2 3 dite kinse e harronin aty e sdinin ku ishte ose nje raste qe e kishin cuar ne mal dhe e kishin braktisur aty 3 dite derisa ishte gjetur nga nje banor ne nje gjendje te renduar dhe kishte qendruar ne spital sidoqofte me ktyre dhimbjeve torturave ai kishte jetuar femijerin dhe adoleshencen e tij ku ne moshen 19 vjecare kishte marr nenen e tije duke u larguar nga ajo shtepi pergjithmone dhe babai i tij skishte levizur as gishtin me te vogel per te bere dicka ne mbrojte te tije apo nenes se tij e cila dhu.nohej barbarishte shpesh here para syve te tij dhe te dashurit …me pas i dashuri kishte marr banes me qera per te dhe nenen dhe bente studimet e pune me orare te zgjatura qe te plotesonte nevojat dhe pagesen e baneses kto duken te pabesueshme ndoshta ashtu mu duken edhe mua sdoja ta besoja qe egzistojne njerez makaber qe fitojne kenaqesi dhe ushqehen me vuajtjet e tjerve por ishin te verteta sic po thoja per nje kohe te gjate i dashuri im hiqte mllefet e dhimbjet e te kaluares duke punuar dhe dy pune dhe tre fundja ishin te vetmet momente ku mendja tij binte qetesi e zene duke punuar ai kreu me sukses studimet arriti te bej nje biznes te vogel sa per veten dhe disi filloje nje jete normale per te ne nje moment te jetes ndikuar dhe nga familja apo shoqeria qe shpesh here i fusnin idene ne koke qe ky duhej te martohej e rehatohej ku dikush dhe i kishte propozuar te njohe nje vajze ku i dashuri dhe pse nuk kishte ndjere nje terheqje te madhe ndaj saj nga ndikimi i personit qe i prezantoje ku qe nga momenti i prezantimit skish rreshtur se i thene mbi kte ceshtje i ndjer pak si ngushte kishte pranuar te lidhej me te per ta njohur ku nje dite teksa e kishte shoqeruar ne lagje kte vajzen ajo i kish mbledhur familjen e ato e kishin ftuar ne shtepine e tyre ta njohin i dashuri im duke qene dhe tip shume i turpshem kishte pranuar dhe keshtu nisi lidhja e tyre e cila vazhdon edhe sot dhe qe ne fakte ky vijon te jete problemi yne sot me duhet te cek dhe faktin qe ajo thote qe ka qene e virgjer e ky ja ka humbur po i dashuri nuk e din me siguri a ka qen a jo sepse ska eksperjenc ne kte fushe e sdi te bej dallimin …..tashi ndoshta ju do me kritikoni cdua une qe hy mes ktij cifti me thene te drejte nese sdo e kisha ditur qe ky se do kte vajze qe para se te me njihte mua dhe nese un sdo e shihja dhe vete cfare njeriu ka prane vetes ndoshta sdo isha me te por veshtire te thuhet sepse e dua shume ama ajo qe dua te theksoj eshte qe ky ka diskutuar shume here me te dashuren qe nuk e do qe sndjen per te dhe qe do ndarjen por ajo absolutishte nuk e pranon cfare do qe ky ben nuk i shqitet tju them qe ajo ndjen ndaj sdo ta ndaj veshtire ta themi kte se ka plote raste qe tregojne qe ajo sdo njeri bile dyshoje te doje dhe veten se te rrish me dike qe ke pak muaj dhe ai ste duron se kuptoje si mund te shohesh jeten me te ajo eshte sh hakmarse dhe e keqe e cila vazhdimishte e kercenon qe do i sjelle familjen e do ti bej te keqija te dashurit tim pasi qenka dicka me pune kanuni e ku di une i dashuri eshte i gatshem dhe ti paguaj dike te rregullohet diku nese vertet ja ka marr virgjerine po kursesi se do ate per te kaluar jeten.Un po mundohem ti qendroj afer e ti jap kurajo pasi dhe per te dashurin eshte shume stresuse kjo gjendje pas shume sprovave ne jeten e tije mund te themi qe dhe kjo i mungonte ama ne e duam shume njeri tjetrin e kjo dashuri eshte e sinqerte dhe e paster kjo na mban me shprese se gjithshka do rregullohet e se do ja dalim te jemi bashke ajo qe une kam nevoje nga shume me sakte ajo qe duam ne te dy nga juve eshte te na jepni sa me shume ide se si ta heqim qafe kte femer qe spo arsyeton me asnje menyre sepse po na e ben shume te veshtire po stresohemi cdo dite vec prej saj qe e dime qe eshte aty mes nesh e spo dime si ta largojme ju lutem sa me shume ide pres nga ju na ndihmoni sepse vertet e duam shume njeri tjetrit dhe duam ti bejme gjerat tamam po i hyre ne hak kujt ama ajo spo kupton cfare te bejme ???