Vajza e madhe me thot; Mam ndaju mos i duro torturat e babit,nuk po mundem edhe pse jam duke perjetu teper gjera te... | Histori Të Jetës

Vajza e madhe me thot; Mam ndaju mos i duro torturat e babit,nuk po mundem edhe pse jam duke perjetu teper gjera te…

Vajza e madhe me thot; Mam ndaju mos i duro torturat e babit,nuk po mundem edhe pse jam duke perjetu teper gjera te…-Pershendetje histori te jetes dhe te gjithe ndjekesit tuaj,se pari desha qe te ju pergezoj per punen:Anonim ju lutem.Jam nje grua 29 vjeqare dhe jetoj ne Kosove,kam 4 femije dhe kushte te mira financiare.Historia ime e tmerrshme filloi qe kur isha e vogel.Prinderit me detyronin te beja pune te renda dhe gjithmone i beja.Kur u rrita fillova punen ne qytet dhe njoha dike ,i cili kishte marre leje me misit per tu martuar me mua.Babai pranoi dhe u fejuam.Gjate fejeses me detyroi ta humbja virgjerine dhe mbeta shtatzene.Me detyroi ta abo.rtoja dhe akoma familja ime nuk e di sepse kurre nuk e kam pasur mbeshtetjen e tyre.Une doja te isha nje femer me moral dhe e durova.Kur u martuam menjehere pas nje viti na lindi nje vajze.E doja shume dhe kujdesesha per te me lot ne faqe pasi qdo muaj e zija burrin me tradhti.Kisha shume prirje per te punuar por me duhej ta duroja qe te mos shkaterroja jeten e nje femije te pafajshem.Pas 2 vitesh na lindi edhe nje djale.Gjate tere kohes me keqtrajtonte dhe me kercenonte me divorc.Vinte nga puna dhe une edhe pse nuk kishte as edhe nje jave qe kisha lindur me detyronte te pastroj e te gatuaj,ndersa motra e tij 24 vjeqare rrinte ne shtepi e shenonte me te dashurin ne telefon tere diten.kur u be djali 2 vjeq e zura qe ishte ne lidhje me nje lavire dhe kishte kryer maredhenie me te.Prape me dhimbseshin femijet sepse burri ishte aktore i madh dhe ne fund do te me fajsonin mua.Pas 6 vitesh mendova se ndryshoi dhe me lindi edhe nje vajze tjeter.Pas 3 jave shkova tq vizitoja ne pune dhe e zura duke u puthur me tjetren.Mu rrotullua vendi.Prape e fala.pas 4 vitesh na lindi edhe nje djale tjeter,nuk e di se si me mashtronte.Ne ate kohe fillova te punoj me te me nje objekt.Kur hapa dhomen e pushimit qe rrinte me qels pashe kondoma dhe isha e sigurt qe kishte qene burri aty por nuk kisha fakte.Vajza e madhe i dinte te gjitha dhe me thoshte te divorcohem,ti marr femijet e vegjel ,dhe ajo me te vellain me te madh te rrije ne shtepi e ta duroje te atin.Nuk mun tia beja femijeve kete.Edhe tani tere kohen me ben maltretime psiqike dhe femijet mi ka kthyer kunder meje! Vetem vajza e madhe ndonjehere grindet me te por nuk mund te duroj me!! Jeta ime eshte dhe ka qene gjitjhmone ferr dhe me falni qe e zgjata por siq thash me pare nuk e kam mbeshtetjen e familjes dhe kam nevoje per keshilla! Gjithe te mirat!