I blej vjehrres cigare dhe cokollada dhe prap fol keq per mua te djali, nuk ka vjeherr t'mire n'dit sodit... | Histori Të Jetës

I blej vjehrres cigare dhe cokollada dhe prap fol keq per mua te djali, nuk ka vjeherr t’mire n’dit sodit…

I blej vjehrres cigare dhe cokollada dhe prap fol keq per mua te djali, nuk ka vjeherr t’mire n’dit sodit… – Pershendetje jemi dy shoqe qe kemi hallin e njejt. Problemet e njejta, pak ka ndryshim historia jon e jetes sepse osht shume veshtir me gjet nje vjeherr per qejfi e fatkeqsisht dyjat jemi has ne nje dilem te ngjajshme.. Njona jem e fejune tjetra e martune. Jem te dyjat shtatzan po problemi jon kryesor osht qe vjerrat i kem shum te kqija, nuk jemi kunata do te thot nuk e kem vjerren e njejt por jemi shoqe aq te ngushta sa qe i tregojm njera tjetres te gjitha. Por ne ja tregojm njona tjetres gjdo gje qe ka tbej me vjerrat tona sepse kemi shume besim ndaj njona tjetres edhe mundohem me injoru sa me shume e mu qfry te njana tjetra qe mos mu bo ma e madhe tani . Dyjat kemi jek shum prej vjerrav shpirtin nfyt naj kan pru . Na u kan perzi ngjithqka nveshje ne jet e ne gjithqka edhe si qift kan nderhy flaka ju ka dal per hun e per goje kur kan marr vesh qe dojm me dal me u shetit me burra ton, jan shtir shum her sikur jan te smura veq mos me i lon djemt me dal me neve. Na kan ofendu shum her na kan ranu me fjal. Qka kem bo na per to ju kem ble cigare ju kem qu qokollada me i nderu e me i bo me na dasht po kurr sna kan dasht. I kan shti djemt e tyne per me u rrok me neve . Nusja jote kshtu nusja jote spom thirr ( o jan bre shum te njejta sikur me u kon motra edhe pse nuk njihen hiq mes veti ) edhe na kan merzit shpirtin na kan lodh. Pasha zotin sjem tu rrejt nuk muj me kuptu qysh vjerra kur e do djalin e vet duhet me dasht edhe lumturin e djalit Po ato ma mir pranojn me vdek se sa me pa djalin tlumtur me nuse. Qashtu e kan helmin nzemer . Besoni qe edhe kem kajt shum her prej tyne prej presionit tyne. Shum her edhe kem marr vendim mu nda me kta burra shkaku vjerrav. Deshta me ju thon njerz qe nuset nuk jan te kqija po vjerrat banu vjerr e mir e duje nusen si djalin tan e mos ja shtramo nuses buzt se kurr keq me to ski me pas. Po si ta marrsh nusen me tkeq e tkqyr me e ftof djalin prej saj ja ban vetit sherrin. Vallah na edhe nanav tona ju kem thon banu tmira se na jem tu shku nder te huj e neser kur te ju martohen djemt nuset e djemve kan me ju sjell buk e uj. Sjellnu mir me to mos u ankoni te na bijat per reja te juve. Se qysh te sillni kan me u sjell. … kshtu qe un e kjo shoqja jem i pershendesum tgjitha vjerrat edhe ju thojm ; nalne luften se ne luften nuse vjerr kurr fituse skeni me dal se ju jeni tpa drejta . Mos na bjeni punen me i nda djemt prej juve e tana jo valla me la djali vet e dul me nuse nbanes. Qao kaloni mir. Anonim.