Grus i kom than "Kur tbohesh nusja jem, ski me hek keq ama mos tshkon menja me u perzi te".. | Histori Të Jetës

Grus i kom than “Kur tbohesh nusja jem, ski me hek keq ama mos tshkon menja me u perzi te”..

Grus i kom than “Kur tbohesh nusja jem, ski me hek keq ama mos tshkon menja me u perzi te”.. – Pershendetje postone kete anonim Ju lutem anonim..jem nje familje qe jetojme ne gurbet jemi 2 vellezer jasht dhe nje vella tjeter e kem ne Ks..pe shoh qe jan ftof shum raportet mes mergimtareve dhe atyne ne Kosove veq deshta me jav ba me dije qe nuk jon krejt njesoj na i rujm hale raportet me vlla ne Ks ja kemi maru shpin deri edhe nxemje qendrore i kemi bo me kushtet ma te mira pleqt jan me vlla ne Ks po i marrim qdo vjet ne ch,grat tona ne vakt kur i kem marr prej Ks i kemi ul ne tavoline edhe ju kena than:fisnike kurgjo keq skini me hjek tana te mirat kena me jav bo po as menja mos tju shkon me na u perzi ne familje apo me nderhy nese i nimojm na dikuj…shum familje grat i kan prish i kan hasmu mes veti kam plot shok ne ch e ne gr qe prej se jan martu nuk folin me familje ne Ks…mos jav leni fajin veq atyne ne Ks se nuk jane krejt interesgji qa kujtut ju oj ju GRA prind mos mi majt a!?Ka pikem na ne kfete bote!?Kush na bani neve!?mandej as vllau/motra nuk jane te larget.Smuj mi kuptu do njerz qysh e qesin posht familjen si te martohen!!E di secili duhet me punu per veti po ne Kosove oshte jeta e zorshmee me 200€ eshte tmerr me jetu.Spo tham mi majt krejt po pak me ja ndihmuu..Na vllaznia qe jem jasht ja kem marr fmin e vllaut ne Ks ja kem shkollu tash shyqyr i kan ba punt mire se fmija ju kan rrit kan ardh jasht dhe tash ja kan ngjit doren familjes ne Ks …Na mezi spresim me shku ne Ks e mu knaq bashk si familje.Ni porosi per krejt ata te jashtit Familja eshte e shejte nimoni sa te keni mundesi se nuk ka sot VLLA te keq po grat po ju qesin hi syve e spo shihni mire..keshtuqe kush don mi pas pun mire ja cakton do kufij grus normal me majt edhe grun qysh o ma se miri po jo me lan me tu perzi ne familje se fatkeqsisht shum mergimtar ku po veten grat ju nimojn miqve e harrojn qe kan vllazni!! Se pasha Zotin e madhe qka po nij eshte tmerri i ksaj bote me kon more, me kon po ki konflikt me vlla edhe moter me Nane e me Babe ma more se edhe ti ki fmij qysh te sheh ai ty qashtu ka me vepru ka me shku ne hapat e tu qka je tu ba tij. Respektoje Gruan fmin duaj jepju dashni edhe respekt plotesoja kushtet po asniher mos u le anash familjen m te cilen u rrite ata qe japen per ty qe u munduan per ty. Mani o vllaznit e mij se na prej qatij veni jena dal me qata njerz jemi rrit mani kshtu se kem Zot nalt qe na sheh, ecni per tok qitne veten ne poziten e tyne edhe kqyrne qe skeni me gabu kurr veq ulu aty ku ulen ai edhe kqyri prej kandit te tij qysh po tu doka. Ju falenderoj.