Gruaja nuk e din kur dal me ish gruan,familja ime i thojne"ke mar burre te martuar a nuk te vjen turp..." | Histori Të Jetës

Gruaja nuk e din kur dal me ish gruan,familja ime i thojne”ke mar burre te martuar a nuk te vjen turp…”

Gruaja nuk e din kur dal me ish gruan,familja ime i thojne”ke mar burre te martuar a nuk te vjen turp…”-Pershendetje histori e jetes pershendetje per te gjith antaret e grupit tuaj , dhe une do te doja te shprehem disa pjes nga historija e jetes time por do te doja anonim ju lutem . kam lexuar histori te ndryshme dhe do te doja te tregoj per jeten time te drejten e Zotit dhe do mirepres qdo Kritik Apo keshille.Jam nje burre 38 vjet jam I martuar qe 11 vite , jeta ime Apo me mire te them historija ime ka filluar si i ri Jam takuar me nje vajze ne kohen e luftes si i rij kam qene shume serioz dhe e kam dashur shume pas luftes Jam martuar nga ajo martes Kam nje djal mire po ajo martes Nuk zgjati shume kohe pas 3 vitev jam nda nga ish gruaja ,pas shume problemeve dhe jam njoft me nje vajze shume te sjellshme sa Nuk e dij qfar fati kam pas vajza qe e Kam njoft Nuk ka ditur asgje per femijen time e qe kam qene i martuar kemi kaluar shume Mire mes vete deri sa nje dite e ka kuptu qe une Kam qene I martuar , pas lajmit ajo Nuk me ka folur dhe ka refuzu qdo Kontakt me mua une e kam ditur qe me Don per ate dhe skam hequr dore Kurr nga ajo , pas nje kohe e Kam detyru te del me mua dhe te flet te Ma thot ne sy qe me Don Apo sme don me ne Fund doli dhe pas nje bisede te gjat ju luta te ma thot te verteten me don Apo me urren dhe ajo e pranoj qe me Don Isha njeriu I vetem ne zemren e saj por ne asnje menyr Nuk pranonte te jet me mua per asryje qe Kisha qene I martuar dhe Nuk Kisha tregu. kaloj shume kohe une qdo dite e percjellja ajo shkonte ne fakultet une qdo Here Isha me te edhe pse ajo Nuk e dinte. pas nje kohe kur e kuptova qe ajo me te vertet Nuk Mund te doj askend dhe ne baze te Info qe kisha vendosa te shkoj drejt tek babai saj, dhe i tregova kush jam babai saj e thirri dhe I tha personi qe ke qene me te eshte ne shtepi e mora shkova dhe bisedova me te I thash arsyjen pse vajza jote Nuk don me Kan me mua perkunder qe e dua dhe me don babai saj me tha qfar do qe vendos vajza ime une jam me te . diku u be Dy muaj dhe asnje lajm nga ajo pas dy muaj me thirri nje nr dhe me tha do te doja te takoj nese Nuk te pengon me shume gezim e prita dhe dola ishte po ashtu si e njoha ne diten e pare aq e pafajshme sa qe thoja me vete si mund une ta lendoj por Isha I detyruar ta mbroj dolem dhe une e mora me ngulmim dhe nuk lejova ate dite per 24 ore e mbajta Duke biseduar. dhe e vetmja gje qe me thoshte ishte si mind te besoj si Mund une Para femijes tend te rri e qete. mos te ju lodh dhe juve tani po e them ne pika te shlurta vendosem te martohemi erdhi dita dhe e Mora ne shtepi familja ime deri diku u sillnin mire me te femija im filloj ta doj, dhe pas shume Pak kohe filloj tortura per gruan time ate e gjuanin me fjal ke Marr burr te martuar ndersa une Nuk I kishtoja rendesi aq shume sepse Isha I zene me Pune dhe me gjygje Duke u perball per femijen Tim I cili qdo Here kerkonte te jete me mua dhe une doja qe femija te jete dhe tek une dhe tek Nena e tij sepse ishim prind te dy pamarrparasysh sa kam vujt , gruaja ime filloj te ket dyshime tek une Nuk me besonte me une shkoja ne Pune vija ajo qdo Here me rrinte gati dhe qdo here ishte e zgjuar kur shkoja me netet e vona ajo ishte zgjuar e acaruar por me priste qdo here , shume here thoja te ndahem mos te marr ne qaf sepse po e lendus nga problemet e mina kjo Nuk I meriton nje njeri si une por e doja . ish gruaja me maltretonte hajde sote hajde neser qdo here me bente kushte te shoh femijen Tim dhe kjo gje e shqetsonte gruan time teli pa ndal fjal te ndryshme Foto etj me dergonte ish gruaja vetem te me ndante nga gruaja ime e tanishme por asnjehere Nuk arriti the me beje keq dhe sot une Kam femijen Tim gruan time pas shume sakrifice e probleme te shumta shume me ka duru nje gje te cilen une Nuk do e beja por kjo e beri sepse une skam qene I sinqert me te qdo Here nese me ka pyet te lutem me thuaj the verteten une skam guxuar asnjehere ti them qe pp dal me ishin time sepse Nuk do me besonte dhe do me qonte ne rrs . kam 11 vite martes por them te drejten ka dy vite qe jam I qete nga ishi , por problemet me gruan Nuk mbaruan filloj te dyshoj mu duk sikur une jam penges e jetes see saj dhe nje Nate pas nje zenke te madhe kjo me kerkoj per here te jem I sinqert dhe te shpalos e gjith tmerrin qe kam perjetu dhe qe kjo e ka perjetu po ate nate kjo kishte vendosur tij jepte fund me mua por pasi kerkoj te jem I sinqert une qdo gje ja thash dhe vetem qante qdo gje qe tregoja une vetem qante dhe e vetmja gje qe me tha e sheh kete fmij ketu une kete e dua dhe do ta dua si femijen time te cilin Ndoshta sdo ta kem Kurr ky eshte shpirti ime une e Kam rrit kete femij dhe jam rrit me te pasi Jam martuar me ty ne moshen 20 vjeq femija ka 13 vjeq tani, dhe te them drejten e Zotit ate nate une mendova qe e humba gruan time por skisha qte bej ishte fati im sdoja te jem penges e jetes see saj sepse Nuk e meritoja thjesht nuk Isha njeriu te cilin ajo meritonte por deshti Zoti me fali me nje kusht qe Kurr as edhe nje fjal Apo nje veprim I imi mos te jete pa dijen e saj dhe Tani jam njeriu me I lumtur por ka kohe pasi une Jam ne gurbet , spo mundem te jem afer saj dhe po me mungon shume prap e Kam friken qe me ka fal por sme beson si te veproj qfar mund te beje qe ajo te bindet qe e dua dhe eshte e vetmja femer qe syt e Mij shohin. shpresoj qe do me kuptoni dhe do Marr ndoj koment Apo keshille qe une te pastrohem nga mekatet e mija pa dashur te lendoj gruan time e kam lendu shume shume Here . deshiroj qe dhe ajo te lexoj kete postim sepse edij qe ajo eshte pjes e ketij grupi. ju deshiroj gjithe te mirat te gjithve kudo qe jeni te dhurojm dashuri.