E di qe keni me kesh ama mos keshni,mu me shkrujn plote femra po sikur njera qe ma ka... | Histori Të Jetës

E di qe keni me kesh ama mos keshni,mu me shkrujn plote femra po sikur njera qe ma ka…

E di qe keni me kesh ama mos keshni,mu me shkrujn plote femra po sikur njera qe ma ka…-Pe shkruj edhe un ni ndjenje masi te ton po shkrujn ,Jam ni djal prej qytetit Pejs jam 37 vjeqar . Si i ri me 20 vjet u martova se sdi mdoket na si martohem te ri na menojm se kemi mu knaq po nuk o qashtu se bohem pishmon se kadal dal e kuptojm qe sjem kerka me njonintjetrin ,edhe na dy skalojshim mir hiq ja nise mos me pas dashni oer njani tjetrin per pak gjona u cikrrojshim po mes neve ish qika . Vendosem me i dhan fun se me mosmarveshje e shishim qe nuk ec pas shum e shum gjygjev e tana qika i takoj nans dhe un e mar kur un kam qef me shku diku vikendev asht krejt ne rregull jam i knaqt se qika o e jemja edin baben e din nanen ska diqka tragjike ktu. Mu vjen qudi e madhe me do histori kur shkrujn spo dahen se fmit jo fmit rriten ma mir qetsi se me zhurma e pa dashnin e prinve . Pas martese valla bila ekam shtir me vendos jam betu se dej tannj ne shpirt at femen se mar ne qaf kurr as svendosi me u martu si kur po djegshe iher tanshi po mushe men . Qysh me hi ktu ne tem se edi se keni me kesh te ton po nasht keshni nashti do komentus edin mejher kush jam po tash kur shkrun dije si ki mu kan edhe i shajtun. Tash po tregoj se e plqej fort ni femen besa bes plqej qe fiqirin ma ka lu kur e kam kuptu kush o aja se me komente gjeth mka pas hi ne qef tanshi qashtutne e djta cila o spo hi ma ne detaje po aja sma munsoj i bisede kurr iher provova shum mnyra edhe pse edisha qe jam i pa mujshem aty po sun e nalsha veten . Ja nisa mi shkru qe je emir ekomenton meqem e ma banj bllok .se e kuptoj si pe nguxi .Aja qe po du me than pse pom plqen kaq shum qa ka aja qe mka hi valla bila shlir po than ne zemer se isha kan gjenje me mar pa asni problem se kisha kqur kan e ka mas . Edi si smuj se kurr iher i shance sma dha . Po un e plqej edhe sem ka ba vaki kshtu me menu per i femen si per to .Keshni se edi si kini me kesh e me than qysh dashunohet njeri kshtu po un po e kam i plqim te hatashem per to . Un sdi me shkru nashti fort mir po di me than qe aja ma ka thy zemren si ekom pa jam qaq i meqem qe emuj e vlersoj i femen shpejt sdi mejher e di a o e qet a o e sert , e ajo diqka mdoket si do kingja te mir e tbut qe tknaqin . Ni koh ja nisa mos me hi kit faqje se thash qa o ka bohet ksht qe krejt komentet pi njeki veq te saj isha gjendje kan10 histori mi kqur dej e gjajsha qa ka komentu ajo se ekisha tjetrin fb ku me percill edhe thash mo sdu me lexu ktu se veq te aja pom rri menja . Tash mas kasjna pandemie qe u myllem shpija te ton hina po apet e kam qat ndjenje per to e plqej me ton shpirtin tem e mdoket qe o femen e tana tmirat edhe menquria i vyn fort femnes me kan e zgjut e zoja e aja edi si ika kto . Hajt ju komentus tash mos mshani veq kalxoni pse pe plqej kaq shum kur se kum pas rastin as dy fjal mi shkru me to . Qa o kjo ndjenje per to qe kajher tu menj per to knaqna , mos menoni qe skam shanc e femna skom pas se pasha qet dit ramazani kam shum qe me shkrjjn e ju plqej po diqka jam ftof qetash . Po than nashti ma qo Zoti naja pak qe i perngjan sdi aja mdoket nrysh me dukjet.Stham qe sfoli me naj femen tjetr foli ka dy tri dit tanshi ja nisi me analizu edhe e perfundonj mkujtohet aja e than aja o ndryshe ka diqka qe mterhek pa nejt epa fol me to kurrr . Ju pershnes se sdi fort me shkur nashti po veq dashta me kalxu e aja kur e lexon mi than mos me keqkupto diqka veq te plqenj me ton qenjen e shpirtin tem . Je e vetmja qe si tkom pa iher ekom hetu mrena qe diqka ki ti veqat qe dallon pej tjerav .Tkam simpati te jetes .Edhe pse mke blloku un ti lexoj komentet e tua dhe menimet qe i jep me ni tjetr fb