Femijen ton me the ta heq edhe pse ishim te martuar, tash krijon familje me tjetren, do jem gjithmone... | Histori Të Jetës
Femijen

Femijen ton me the ta heq edhe pse ishim te martuar, tash krijon familje me tjetren, do jem gjithmone…

Femijen ton me the ta heq edhe pse ishim te martuar, tash krijon familje me tjetren, do jem gjithmone… – Pershendetje hitori te jetes.jam aq pa forc nuk di me as kuj ti tregoj se si ndihem ne brendein time i lutem allahut qe ta tejkaloj ket gje por nuk po kalon as pak vetem po shtohet dhimbja edhe ma shum isha e martuar me dike qe edashuroja edhe me dashuronte ishim te lumtur te dy endrra ime ishte ai dhe vetem ai deshironte te martoheshim shpejt dhe ashtu u be siq deshti metha se du te bej njeriun ma te lumtur. Sepse je nje femer e bukur dhe pa sherr. Dhe ashtu jam ne te vertet si fillim dhe u be ajo me beri te lumtur aq shum umartuam me shihte vetem mua si femer dwshironte qe te jem nena e femijeve te tij te benim familje ngela shtatezen. Isha ne qjellin e 7 nga lumturia nga njeher me dilnin lotet per lumturin qe e jetoja por shum shpejt gjerat nuk shkuan ashtu.si fillim shtatezanija filloi te me keqsohej isha shum e lodhur fillova te kem cikel dhe po e humbisja dhe ashtu u be.. gjithshka shkoi te ndryshoj edhe dhe ai dryshoi gjithshka nganjeher nuk e njihja ube njeri paikopat filloi gjo gje i pengonte nuk kisha shum kerkesa vetem doja qe te shkoj me shpesh ne vizit te familja ime nga qe shkoja 1 her ne muaj por ati i dukej shum.me folte fjal te mira dhe me kshillonte qe ta kaloja at veshtir sepse ishin gjerat ndryshe kushtet ekonomike e shum veshtersi ne familje. Por nefund gjerat rrjedhen vetem nga ai jo nga familja. Nje dit mengjesi uzgjova elumtur pran ti ashtu si qdo mengjes.prisja ciklin disi mu pat vanuar dyshoja qe isha shtadzen bera testin edhe isha prap u lumturova pa mas shkova ti tregoj edhe ugezuam te dy ishte mometi ma ilumtur.por per nje moment ndryshoi pata disa kerkesa nga ai metha jo.ok shtruam mengjesin edhe dhe disi ai ipengoja edhe filloj te me godas teme maltretue me goditje te forta ne at moment nuk e njofta mu duk qe asht nje perbindesh afer meje.fillova te qaj dhe fillova ti mbledhe teshat tha un me nuk te mbaj ktu nejse ube puna ashtu edhe nuk me qoi ne shtepi por mela ne gjys te rruges fillova te qaj aq shum. Nuk me besohej se qfar po jetoja. Nejse mbas 1 jave ber termini per abort ai nuk me tha asgje as mbaje femijen as mos e mbaj eprita qe te vinte por nuk erdhi meqe kish pun tjera mbasi abortit erdhi dhe me kerkoi qe te dal dhe me dha disa premtime qe dotbehemi bashke dot ta bente shpin dot benim fmije tjere vazhduam kontaktin edhe 1vit egjysme bashk te ndar por ishim bashk disi.ai doli jasht shtetit qe te punonte pasi qe doli edhe gjithshka ndryshoi njedit me tha qe un nuk te kthej me nuk te dua ma gjoje diken por prap nuk e besoja se qfar methshte lotova aq shum saqe me nuk kam forc.pasi qe me erdhi edhe me premtoi me lot ne sy un jetova me ato premtime te tije.eluta vazhdimisht bllok mbas blloku dot mundohem te behem nje grua e mir edhe pse nuk isha un faj kam qen nje grua e mir ndaj tegjithve kam punu qdo dit e qdo nat ne at shtepi.ikerkoj ende te behem bash me te sepse e dashuroj aq shum. por ai me me thot nuk te dua me un jam martu dhe se kam grua po pre nje femije kjo gje me shkatrroi edhe me shumm. Meshau fjalt me te kqija qe sikisha mendu asnjeher kjo me goditi felle ne shpirt me digjet shpirti un vazhdimish eshikoj ne fb vaxhdimisht i shkruaj per bashkim i lute ilutem me lot I betohem ne gjdo gje por do te jem ne gjithshka ashtu siq don gjithmon tenton qe te largohet nga un.gjitha femrat tjera i prano mua nuk me don me. Kam shkru edhe me daahnoren eti ikam tregu gjitha gjanat se si kan qen dhe si jan. Ikam then se nuk do te heq dor as nje her un dotjem gjith pas ti.ajo me tha qe un sho vetem te ardhmen dhe jam elumtur mua me don dhe po presim nje femije… edhe ati ikam tregu qe un nuk esho jeten mo me dike un te shoh ty qfar do qe te ndodh un dot jem pas teje gjith mon se te deshta edhe te dua nuk pendohem eluta shum edhe ende eluse nuk di qfar te bej meduket vetja se jam duke u qmendur aq shum po vuaj qdo mengjes lot qdo mbremje lot nukdi si do ta vazhdoj jeten kshtu ai me shkatrroi jeten time. Edhe ne fund ithem o dashuri perse vetem nga un largohesh nuk bera as gje te keqeduke te dashir ty.faj gjith i hidhet femres. Ndaj gabimeve te tua isha gabim ne 1 %…. pavarsisht si do te rrjedhin gjanat do te krijosh familje tjeter.un do te jem gjith jeten pas teje nuk do e vazhdoj jeten me dika siq bere ti.