Prej skamjes qe e kom ne familje du mu martu sa ma shpejt, por me te fejuarin shihemi rrall dhe tha se... | Histori Të Jetës
skamjes

Prej skamjes qe e kom ne familje du mu martu sa ma shpejt, por me te fejuarin shihemi rrall dhe tha se…

Prej skamjes qe e kom ne familje du mu martu sa ma shpejt, por me te fejuarin shihemi rrall dhe tha se… – Pershendetje faqe jeni shum e qelluar pasi mund te shprehemi lirshem ketu, ju lutem anonim pasi jom nga fb i shoqes.Un qe po shkruaj jom nje vajz 27 vjeqare jom e lindur dhe rritur ktu ne kosov, por nkushte t veshtira, krejt qka desha methon see mka hy shum stresi nkry, shum merzitem, babin ekom papun nonstop sillet naper shtepi, mamin ekom tsmur psiqikisht, edhe qat rrog qe e merr mami si ndihm sociale, babi e merr dhe pin birra i harxhon krejt, a vet nuk ka punu kurr edhe spunon, un jom lodh mo shum jom lodh nga jeta, vetem kur tflej qetsona pak, kur zgjohna mengjes mejher mhy stresi, smuj mi pa qashtu mshkojn nerva po smuna edhe un, thom me vete kur dot perfundoj kjo gjendje por njejjt, po shyqir kajher podal po kshyri naj pun kur po gjej po punoj saper shpenzimet e shtepis, se edhe shkollen skom mujt me vazhdu shkaku kushteve, me djeg zemra gjithmon, pasi familja nuk ma mundesuan, qysh e vogel kom vujt shum, as shkollen e mesme skum.mujt me vazhdu, jom e fejuar gati 1 vit, por met fejuarin ma shum nuk shihemi, pasi jetojm shum larg, ai punon, vetem shkruajm rrall najher, nuk edi por mua me duket se nuk esht shum i interesuar per mua, merzitem shum, edhe shpesh i them eja me mer, thot ka koh, dua tshpetoj nga kjo gjendje dhe me shpres se te burri do ta kem jeten mat mir, pa stres inshallah, por nuk ediii edhe ai a me don me shpirt, npergjithsi behem shum vesvese vetem rri e mendoj pse i fejuari nuk interesohet shum per mu, ndodh ka 2 muaj nuk shihemi asnjeher nuk thot meka mar malli, ose te folim me kamer, asnjeher, ende skemi caktu as daten e marteses, me mundon familja qe jetoj kushte tveshtira nervozona bona vesvese shpirti me dhem, kom frigen se do qmendem, deri kuur, dot vazhdoj kjo, gjendje e imja qe tshpetoj,kur jom kon ma ere kom qen shum e bukur dhe gjith kur dalsha me ngacmonin, pasi isha shum e bukur dhe terheqse, tash mo erdha nmosh pjekuris pi kuptoj krejt senet edhe jom shum xheloze, mprishi nervoza stresi, mshkatrroj, kom met 45kg njeri pis keqi, a qysh jom kon ma ere qysh jom bo tash, krejt ndryshe pi stresit, mdoket edhe hjeshia mka hup qaq shum qe jom dobsu e jom prish jom shkatrru, qka me booo..ju lutna naj kshill qa me boo sdi akom mujt me spegu mir po as vet sjom mir jom shum keq srz, edhe pse kom shum sene me tregu po veq pika tshkurtra, ju pershendes anonimja kalofshi mir.