Familja nuk e din qe jam e semure prej zemres, kam frike te ju tregoj se do te mbes ne shtepi... | Histori Të Jetës

Familja nuk e din qe jam e semure prej zemres, kam frike te ju tregoj se do te mbes ne shtepi…

Familja nuk e din qe jam e semure prej zemres, kam frike te ju tregoj se do te mbes ne shtepi… -Ju lutem anonime sepse sdua te jem publike dhe nuk dua qe te zbulohem se kush jam. Kam nevoj shume te shprehem lirshem dhe te mos gjykoj askush sepse kta qe jam tu e perjetu nuk eshte normale. Dua ta filloj me nje pershendetje fansa dhe ju Histori Te Jetes, ju pergzoj per punen qe e bani. Du mu prezantu fillimisht qe jam nje vajze 17 vjeqare problemi jem nuk esht as dashuria as familja i vetmi problem eshte qe une jam e smut prej zemres qe 1 vjet,ma e keqja esht qe shume her m’dridhet trupi mirren ment,problemi ma i madhe esht qe nuk edin familja jem esht puna qe une nuk ju tregoj per shkak qe m’dhimbet mami se ka pak probleme me shendetin per vete ajo e shkreta plus mu merr me mua nuk du sepse e kam ni ndjenje qe mundem ta perballoj kit ankth vet por kam frike sepse zemra eshte gjeja kryesorja te dikush kshtu qe tutna pom lshon rrap tap edhe nuk di tani qfar te bej sepse kerkush nukd i. ,i vetmii njeri qe edin edhe mperkrah per me shku ne terapi edhe me kalu ket gjendje esht shoku jem i ngusht qe e konsideroj si nje vlla a sikur nje njeri qe e din komplet jeten time dhe nuk me gjykon aspak por vetem me kshillon per te mire dhe mundohet me gjdo kusht dhe mundesi te me ndihmoj sepse po te mos ishte aj ka pas mundesi qe une sot te mos jetoj. Ma ka shpetu jeten shume here mka qu ne spital kur me ka maltretu zemra shpejt qe kam pas kardiak arrest apo najsen te ngjajshem. .Aj shpesh here tenton mi tregu vllaut tem po une asniher nuk e lejoj sepse sdu kerkush me dit per semundjen tem. Une edhe ne te ardhmen e di qe kam me pas problem kur e marin vesh te dashurit qe e kam kit problem shendetsore ska mem marr kerkush se qishtu eshte mentaliteti te na shqiptart, po ke smut kerkush nuk don te nij per ty. Kerkush nuk te ben hesap per njeri sepse shqiptart kerkojn nje femer pa aasnje semundje, nje femer zoje qe eshte cipirip mire edhe nuk e ka asnje behane apo te keqe. Une shume po tutna me ju tregu familjes se e di tani qe ka me mu perhap edhe per qata nuk kam desht me ba tmadhe edhe me ju tregu se tani mshtin me nga neper mjek ama une krejt analizat i kam ba e di qka kom edhe nuk e di deri kur muj me shty ma shume pa hi ne operim. Shume pom vjen edhe marre qe po jus hrkuaj juve sepse duheni me kuptu qe jam e re edhe nuk ed i si te veproj, vellau eshte me i madh se une dhe aj me thot shpesh tregom nese kie najsen pa mkallxu ama sdi as qysh i tregoj, zemren ja thej ashtu e baj me fol vet me veti nese i tregoj qe i kam arteriet e mbyllur. ,kisha pas deshir me marr nje mendim prej juve,edi qe esht shume gabim qe e mbaj msheft edhe qe spo i tregoj kerkujt ama qekjo qe jam tu e ba thjesht e boj ket gjest per shkak qe nese ju tregoj familjes ateher ma nderprejn shkollen edhe mshtin me nejt ne shtepi non stop edhe veq neper mjek deri sa te sherohna e une nuk dua nje jete ku jam vetem mrenda por du me perparu e me u shkollu edhe pse jam e semure prej zemres plus per shkak qe jam e semure me kqyrin me nje sy tjeter e per ata nuk dua dallime mes meje edhe vellaut sepse te dy njesoj jemi .Kerkoj falje nese e zgjata shume.Ju faleminderit per gjdo keshill pozitive\negative,me rendesi qe mjepni diqka qysh me vepru edhe qka kishit ba ju nese ishit kan ne poziten tem edhe nese jeni tu me kuptu se pse une e baj kta.