fbpx

Familja e shtinen burrin te me ben per spital vetem pse se kisha pastruar banjon, moti e ka meritu me e lane por po duroj vetem per...

Familja e shtinen burrin te me ben per spital vetem pse se kisha pastruar banjon, moti e ka meritu me e lane por po duroj vetem per…


Familja e shtinen burrin te me ben per spital vetem pse se kisha pastruar banjon, moti e ka meritu me e lane por po duroj vetem per…-Pershendetje faqe e Mrekullushme ju lutem Anonim se kam plot te njohir qe lexojn kete faqe do te dal menjeher ne tem jam nje Nen e 4 fmive qe jetoj jasht dhe jam e martuar qe 20 vjet me nje person qe nuk me vlerson si njeri si Nen e femive te mij u martova ne mosh te re 18 dhe qendrova te vjehrrija 2 vjet dhe burri im ishte jasht deri sa mi rregulloj dukumentat per bashkim familjar po menje her filluan problemet kur u martova familja e tij e shtini per nje banjo ate qe se kam pastru me bani burri per spital tani me erdhen prind e mij e paten kogja do fjal e problem dikur babi ma bani tha hin brenda e kunati e vjehrria me than jo-jo merrne e burri hiq nuk folke vetem qka i thojshin ai bajke e sen diqka sguxojke me fol e dikur shkova te burri ty jetu sbashku ama kurrr problemet e fjalt smu kan ndal per nje sen te vogel vetem me maltretuke e vishin me nejt ka 3 muj vjehrria e motra me fmij e vllau u shkollojke afer neve nja 3 vjet e kam mbajt me krejt si burrin vetem qe skam fjet me te ama i linda fmijen per 10 vjet nja pas nja hajt edhe nja e ishalla bahet mir e per kete edhe ma shum problemet edhe ma shum mu shtojshin tani kur shkojshum pushim gjithmon komplet u dufke shpijen me pastru e vet ata shetitshin une me fmij te vogel e me buk e me krejt atje ne kosov jemi ne qytet ama kam qen e izolune si me paskan ne nje gjungel Allah thojsha me ndihmo Fmija lypshin me dal e sguxojsha me i qit e dikur edhe kunati i martu e erdh krejt ndryshe nusja asaj sguxojke kerkush me ja prish per kurgja qka thojke ajo u bajke kur e pash te pa drejten i tash tash u ba boll e dikur dojshin mu ndal erdh motra e burrit e krejt familja e burrit ty than ta jepim shtepijen se ata kishin ndertu shtepij e dojshin mu shvendos ne ate e tani e tani sdojshin me ja jap shtepin e burri u tranu me ta e mu gjun mu familja e tij ashtu dhe tani marr fmijen e i tham burrit hajde shkojm jasht ku jetojm dikur me minxi qe i bind kur erdhum tani i thash tash boll u ba jo me mu jo me ta ky tani probleme e me maltretuke dojshum mu nda per shkak tyre po dikur tani mbas 1 viti i than familja e vet e tha ok po ta dha tash me neve ty luh si me nje fmij burri im e ka ndertu vet ate komplet kurr pushim skemi ps qysh duhet ai gjithmon vet sa her ka shku ka ba diqka ama tash ende qe 3 vjet skan dal po tash problemi eshte si ky perdit flet me familje e shti. per fmemij e per mu dhe prap probleme me ban i njejtit ka met po fmija jan ftoft prej tij krejt se ky kurr smirret me ta une krejt punoj termina shkolla qerdhe si jeta qysh eshte ketu jasht tan e din problemi eshte si ky dita dites ma keq eshte prap vazhdon ne te veten une mundohna me fmij me ba rregulla i tham merru me fmij e te jesh me i afer me ta e ky bahet kishe qe po shkoj me punu deri 10 te nates sdi as vet kah shkon prej 7mengjes ky mu me kercenon e me shahn e me ofendon para syve te femive.Kam tentu sdi sa her mu nda po shkaku eshte femija po tash jam shum ngusht me te qka me ba a ka kush me kshillu qka kishe than une me ba se ky kurrr spo ndryshon ky po me thot ti je fmij e pa vler ti e fmija une qka me ba jam shum ndilem me te qysh kshtu vazhdohet jeta Allah me ndihmo per hir te femive se jam edhe ngusht me te nuk don me ndryshu e sna merr neve parasysh a me ba hajgare a me dal me familje me shetit kurr shprehje svjen jam shum ty u merzit deri kur ma se jam lodh si po frigohem edhe nja semundje po me bjen me familje e tij ata as sna thirrin e as si thirri as qe folin me fmij kurrr vetem me ktam ty e shti e dojn krejt mi dit ky vjen shpesh i norvozun sdi qka me ba veq ju lutem me ndihmon me kshilla juaja une kam shum vujtje e kurr sjam knaq edhe si jam ma e re shum se burr e ma e bukur ama per hir te fmive kam qendru se ky moti ka meritu me lan me falni se shkrova pak si shum ama kam nevoj shum se shum jam e merzitur ju lutem anonim Burri im kurr sme ka dashur e respektu mu e as fmijen vetem me ka perdor per intersant e veta tash me thot mu nda sti la senet ta heki kryt me nejt ketu ta heki kryt prap se prap sdi qk me ba per bes sdi jam lodh e nuk jam Aspak mir flm per juve kush me ndegjon kete histori te jetes time qe ma shum vujtje se sa gezime.