Familja e burrit nuk ma respektojn familjen sepse jan te varfer, me thojn qika e fukares... | Histori Të Jetës

Familja e burrit nuk ma respektojn familjen sepse jan te varfer, me thojn qika e fukares…

Familja e burrit nuk ma respektojn familjen sepse jan te varfer, me thojn qika e fukares… – Pershendetje Per faqen tuaj dhe per gjith lexuesit.Problemi im esht se Familja e burrit dhe burri nuk Ma respektojn familjen Se Jan Te varfer.Du me tregu se Edhe pse jemi nuse nuk don me then Qe skemi nen Edhe bab Qe Jan kujdes per ne,e Tash pas martese me i harru. Nuk e dij pse Te shqiptart mendojn se vetem djali ka nevoj per prindin.Disa tradita te vjetra Qe ta lodhin shpirtin.Edhe kjo jet po te sprovojka me lloj lloj njerzi.Se Po vijka qika me u martu ne Europ edhe me has ne njerz me tradita para 100 vjetve mendja sma ka mar.Me Fillu me shkru krejt qka me ka ndodh duhet me botu nji liber.Pas dy vite martes,nji martes e lodhshme Ku kqyrshin veq met lendu ne pun Se nusja qashtu u dashka me punu sa per 10 veta ne shpij.Ku vjehrra don me e dijt Ku shkon nusja Ku Po del Edhe pse esht konsultu me burrin.Ku vjehrra Ben dallime mes djemve edhe e favorizon dikend.vjehrri aq primitiv sa mendon Qe nusja ka ardh ne shpij me ja ndegju urdherat Edhe Nese e shkel Edhe e ofendon prap duhet me hesht.i thot burrit nan e bab sen gjon Po gra ka plot.Se Baba Po ja gjojka nji tjeter.mfalni Po nuk e kuptoj qfar prindi esht Kur perzihet ne martes Edhe thot leje nusen Se Un Te martoj.po Ky a per vete don me e mar a qka.?
Tash Po dal Te pjesa Qe mkan lendu me shum.Esht perbuzja e familjes Time pse Jan Te varfer.i thon burrit pse Ke shku je martu me qiken e fukarajes.edhe qysh Masanej lyp Respekt prej meje nuk e kuptoj.Qysh Marin guximin me Ma ofendu prindin.ai prind per mem shkollu mua ka punu naper ftoht sa Qe Ju ngrijke qerpiku i synit prej ftohtit,Qe lekura e duarve prej punes Ju ka demtu.Edhe dikush mer guximin me e perqesh.Allahu I perult ashtu si mendojn me I perul te tjeret.paska ne ket bot njerz Qe perpos pares skishin as mend.”,as zemer,as edukat,as respekt.nji fjal Po e them nashte me thojn Qe e kam rrit llaqken Edhe Po foli Shum Po mem shel askush nuk lejoj sidomos njerz qes mundesh me I mar as Met Mir as Met keq.Njerz te dashur besomni pasuria ste vyjja sen kur paske pun me njerz te prapambetur.Respekti,morali,zemra,Burrnija > vlejn Ma Shum se pasuria e krejt botes.Edhe qato persona Qe e ndjejn veten te pasur Edhe kshyrin me shkel te varfer in Allahu Ja u kthen,mos harroni cdo shpirt e shijon vdekjen Edhe krejt kemi me dhon llogari per veprat tona.Ju pershendes gjithve Qe Po lexoni