Kam ndjenja per dike tjeter edhe pse jam e martume, burri vetem me rrah kurse ai me do me te vertet... | Histori Të Jetës

Kam ndjenja per dike tjeter edhe pse jam e martume, burri vetem me maltretu kurse ai me do me te vertet…

Kam ndjenja per dike tjeter edhe pse jam e martume, burri vetem me maltretu kurse ai me do me te vertet… – Prsh..jam nje “Grua” e vendos fjalen grua ne thojza se vtm e tille sjam ndjere per aq sa sdija ceshte dashuria…U martova shume e re ne moshe ne nje fshat te Shqiperis dhe martesa me erdhi si pasojw e mospranimit te familjes time dhe maltretimes qe ushtronte im aate tek une ..u detyrova ika tek im shoq jo se e doja por te shpetoja nga maltretima fizike e psikologjike qe kisha tek familja ime….nejse ika u martova bera dy femij ..situata ne shtepin tone ishte gjithmon minus(-) si nga e ngrena si sjellja ne familje…nga mospasja nga bixhozi dhe nga presioni qe me ushtronin njerzit e burrit shpeshhere harroja dicka ne shtepi per te bere derisa nga nervat dhe nga e papasura im shoq ushtronte maltretime ne mua…u betova nje nat pas tre vitesh martese qe sdo e dua me dhe qw do ndahem me te…dhe ashtu ndodhi..ma degjoi Zoti kete betim…dashuria ime per tim shoq ka mbaruar vtm qw rrim kot se kemi 2 femij (vajza me thot “o ma pse nuk ikim ne shpi tjt kot qe rrim ktu..vtm nga sjellja e tim shoqi)Tn jetojmw ne Gjermani..nuk dua te mendoni qe erdha ne Gjermani dhe me hyri vetja ne qef..jooo Akoma jam me tim shoq edhe po shikoj sjelljen e tij dhe ai po prap vtm punon po rroga e tij shihet ne paketa duhani..birra dhe kazino…Gjate kesaj kohe njoha dike qe jetonte ne Greqi …nga ky mesova te behem me e forte dhe te ec perpara ama duke pasur gjithmon ket ne krah…ishte nje gabim kjo qw po fls sepse ai sado qe nuk ishte i mitur po fillonte te ndjente per mua gjithashtu dhe une pwr te…me te vertet me besoni qe fale ketij personi Syte e mia filluan te shndrisnin ndoshta motivi qe jetoja ishin vtm femijet e mi tn kam dy motivi esht dhe ky djali…Tn qe po ju shkruaj juve kam nje vit e gjysem qe fls me kete djalin…ai ka njoftuar familjen e tija pwr mua por familja e tij edhe pse me duan e me rrespektojne prap sme shikojne me syrin e nuses se djalit te tyre..Para ca ditesh me mori djali ne tel me kamer dhe me tha ..Jet fola me mamin e babin por ato se kan me qef qe une dhe ti tkrijojme nje familje…te them te drejten su ndjeva mir por duke ditur se sa me do djali i thash :Me degjo nqs ti e ndjen qe je gati te krijosh familje “beje” dhe ai me tha “Si mund te martohem me dikw tjt kur kam mendjen tek ti”- Bashk do flasim i thash pasi i kemi premtuar njeri tjt qe cdo gje qe te ndodhe me ne asnjehere sdo ndahemi nga njeri tjt…po ashtu nuk dua ta kthej kundra familjes po ashtu e shikoj qe dhe endrrat e mia po shuhen jo te gjitha por ato me te bukurat…Vendosem qe do blejme nje shtepi qe ate ta dinim vtm une dhe ai dhe ajo do ishte shtepia jone e dashuris…Po tretem cdo dite me mendimet qe kam ne koke ..po me vret cdo dite fati im..theksoj se dhe marrdheniet me burrin si kam mire pasi ai ushtron maltretime tek te gjithe ne edhe nuk eshte i perkushtuar ndaj nesh..Kam menduar qe pas ndarjes me tim shoq do kem nje shtepi vtm per vete e femijwt e mi dhe jeta ime do kaloj vetem me kujtimet e Dashuris sime…Do doja nje mendim nga ju si do i perballonit sfidat qe ju jep Jeta..klm te gjithve