Burri me futi ne pune dhe une u dashurova ne kolegun tim, edhe aj ishte burr i martuar si une... | Histori Të Jetës

Burri me futi ne pune dhe une u dashurova ne kolegun tim, edhe aj ishte burr i martuar si une…

Burri me futi ne pune dhe une u dashurova ne kolegun tim, edhe aj ishte burr i martuar si une… – Mirmrama te gjithve.perpara qe te shkruj historin time iu lutem mks komentoni fare nese ofendoni.sepse jeta i ka te gjitha.jam nje grua 40 vjecare i kam tre fmi .un jam rrit me shum halle familiare sa nuk mund te pershkruhen.prind te paafte e vlla te smun.kam nejt ke baba me i rrit vllaznit e motrat.jam ba 30 vjece ke baba tu punu si djal e si vajze.kam mbajt nderin nuk jam lidh me askend. Zoti ma pru fatin e u martova para 10 vjetsh me nje djal te mire.po un nuk eshte se e dashuroja aq shume.e doja e respektoja pa fund sepse ai me konsideronte si princesh.na fali Zoti fmin e pare e ishim te lumtur pavarsisht problemeve ekonomike.un e kam mbeshtwt burrin tim gjithmon .dolem ne evrop me punu na u hap fati. Filluam jete te re.kurr nuk e nenvlersuam njani tjetrin.femija i par shkoj ne kopsh e un fillova pun.thashe me lart mos me ofendoni se jam rrit e martu e ndershme.ne pun u dashurova tmerresisht si vdekja me kolegun tim te moshes time.edhe ai i martuar me fmi.i kemi ba ball shume luftes se dashuris mos me kriju marrdhanie.se edhe ai i ndershem ishte.por nuk ia dolem luftes kunder dashuris.u dorezuam njeri tjetrit.per mua ishte dashuri e vertet.nuk shpjegohet me fjal.kan kalu 5 vite e tashme jena largu shum se kemi nderru pune.po nje here para dy vjetesh gruja e tij mi lexoj sms qe i kisha shkru.u ba nami sepse ajo me njihte si kolege me te shoqin.sa nuk kam vdek nga merzija.lidhja jon vazhdoj prap por e plagusur tashme.po ma e zeza ndodhi kur burri im i lexoj edhe mesazhet e atij tek tel i im.tash me zemer te copetuar jetoj.se burrin e kam te mire e me do.kam familje te mrekullushme.po si mund ta harroj ate njeri qe ishte i ndershem si un e luftoj si une per te mos krijuar marrdhenie.u dashuruam fort e ishim shum te lumtur dhe nuk e di pse e kam pasur kto ndjenja kur ish ashum e lumtu rme burrin tim.. nuk e di pse kjo zemer me shkakton probleme dhe me ben te ndjehem fajtore per ate qe e dua .mos valle kjo dashuri ishte mallkim per mua? Ju lutem si mendoni a duhet te luftoj te mos e humb ate dashuri.theksoj se dielli nuk me nxen pa ate njeri.te pakten ta di si eshte.Zoti u ndihmofte te gjithve