Vjeherr e dashur, djalin u dasht me mesu pa ardh une, ky eshte brumi yt, Une po i bart pasojat tua! | Histori Të Jetës

Vjeherr

Vjeherr e dashur, djalin u dasht me mesu pa ardh une, ky eshte brumi yt, Une po i bart pasojat tua!

Vjeherr e dashur, djalin u dasht me mesu pa ardh une, ky eshte brumi yt, Une po i bart pasojat tua! – Ju lutem anonim ju uroj shum nga zemra qe keni zgjedh ket faqe shum te mire qe cdo njeri ka nevoj te shpre problemet e jetes.. Jam nje grua e martuar qe 1vit e martur por femi skam Prej kur kam ardh nuse nket shtepi un as nje dit te bardh sekam pa si cdo nuse qysh osht nfillim te burri un ne muajin e par sumkan dasht vjerrit per senin mat vogel kshyrshin mu zan me mue nusja spo di me hekuros nusja spofshin un poja baj punt nusja spo din lloj lloj fjal tu than, jam e re dhe hala kom nevoj me me ms dikush, jam ne nje shtepi tjeter nje nje familje tjeter edhe nese do te isha me dishmja ne kete bot prap deri te adaptohem e kisha te veshtir dhe pas shume fjalve te vazhdushme asnjher nuk pushojshin edhe na perzishin prej shpis me burrin por ne skemi dal asnje her mga shpija edhe pse nakan perzan. Un punoj cdo her qe kam punu paret ne shtepi ikam pru por tash spoju jap se burri sum punon un per nevojat e mija edhe tburrit pom vyn se ato spom japin pare un pojes paj ble nevojat e mija tujudhan nshpi qe nje vjet qe jom ardh burri im asni dit pun sika un mitem tuj than hin puno dikun zihemi me fjal vjehrra idhnohet ka 1 jav sum fol ekampa se smuj me qyt me kry ekom lon .tash kan fillu me burrin problemet un tash emir burri ikeq spo punon pare spobjen nshpi na pokemi nevoj per pare burri spunon un cdo nat e cdo dit qe kalon un me lot ne sy rri tash jam bo me tramu me stres spomuj mi perballu cdo mengjes kur zgjohem tham me veti fillojn tash mu perla ka pas nevoj qe makan rre burrin nersy pse spunon ti kapas nevoj qe ikan than qoje te familja vet cko tregoju kejt cka pona ban cika juv mue burri mka qu te familja jem prap mka kthy nshpi un tash kam fillu mej urrejt edhe burrin edhe vjerrit ju kisha lut ni zgjidhje mema dhan edhe pse ka shum probleme tjera ama besoni se un shum jam keq cdo dit mendoj te iki nga kjo shtepi dhe mos tadin askush se ku gjindem dal te hupi naj kund naj her mendohem te ndahem nga burri kejt zdi cka te baj me duket se kam fillu me ra ne depresion por si por tbi kur kam gjithe kto presione kur kam gjithe kete ngarkes dhe per krejt kete skamje une i pasna fajet, pse ajo se ka eduku femin e vete qe ka mendu se duhet qashtu tash bene probleme me mua, kur une nuk di ka me qky trupin tem ma shume, nuk e di kah me ngajt ma shpejt me kry pune ma shume, e ajo ne vend se me msu djalin e vet pa ardh une hiq qysh me jetu jeten qysh duhet me punu, tash bon probleme kur une jam ktu, tani veq u pjek brumi e dashur vjeher kjo eshte ajo qfare ke pregadit ti, eshte marimi yt. Por me dhimbset jeta ime qe une po i vuaj pasojat e tyre… ju kisha lut mema dhan naj zgjidhje… Ishallah zoti ju shperblem me gjith tmirat njeta