Edhe sa ka qen gjall me ka thene "Martohu, Une sjam per ty", familja e saj s'me lejojn as te varri me i shku! | Histori Të Jetës
Martohu

Edhe sa ka qen gjall me ka thene “Martohu, Une sjam per ty”, familja e saj s’me lejojn as te varri me i shku!

Edhe sa ka qen gjall me ka thene “Martohu, Une sjam per ty”, familja e saj s’me lejojn as te varri me i shku! – Pershendetje! Jam Ni djal nga kosova. Para tri vjete u pata njoftuar me nje vajze shqiptare nga gjermania,ne fillim filluam nr fol vetem si shok nga nje her e pershendetsha sa per respekt pas ni kohe i shpeshtum kontaktet dhe u bema ma shum se shok per cudi ajo vajze qe nga fillimi kur veq fillom me kontaktu non stop edhe pse su takum as ni her me par aj u dashuru shum dhe te gjitha sekret e zemres saj mi tregojke ajo vajze ka qen shum e sinqert dhe serjoze shum e moralshme, ajo vajze ka pas nevoje per dashurin time njojte si une per dashurin e saj pas ni kohe qe ne u njoftum pra edhe u dashurume ajo pat ni problem me shendetin pas ni lendimi qe i ka shkaktuar vllau i saj para disa vitesh asaj pas analizave ju desht qe ta boj nje operacion ne kurriz nga “mishi i eger qe ju ka formu”. Aj operacion ka qen shum i rend por dashti Zoti Madh dhe ajo e kaloje edhe pse me shum veshtirsi une skam mund me qen afer saj ne ato momente kemi qen larg por non stop pas operacionit kemi fol tel jam mundur ti qendroj afer ne ato momnte te renda per te. Me kan then qe pas operacionit non stop mka kerku mu dhe e ka than emrin tem, ajo ka jetuar dikun edhe 8 muj pas operacionit dhe vazhdimishte ka pas shum deshir qe ti vi dhe te takohemi bashk ne kemi pas plan fejese martese e kan dite deri dikun edhe familet tona edhe pse ne disa gjera sjan pajtuar ajo pas operacionit nuk e ka pas gjendjen mir dhe nuk ka mundur te vi edhe pse bileten e ka nxjerr pa hi operacion non stop sa ka jetuar ka ndejtur ne spital duke ja percjell gjendjen her ka qen pak ma mir por shum her keq dhe me shun dhimt edhe pse dhimten nuk e shprehke ajo vajze ishte e mbushur me dashuri jam i lumtur qe e njoha por jam i deshpruar qe nuk munda ta shijoje jeten me te ka qe ni vajze shum e kuptushme shum e afert ka ber projekte per te ardhmen per te jetuar bashk, me besoni edhe punen ma pat siguru afer punes se vet per te qen sa ma afer. Ajo ka qen engjull… Tash me 5 mars u bon dy vite qe ka vdek me 4 mars ka pas dtl me 5 ka vdek me kujtohet shum mir dy dite para se me vdek kena fol shum koh bashk edhe pse ka qen shum keq dhe mi ka ber hallall te gjitha edhe une ja kum ber halllall sepse e kam merzitur pa dashje nja dy her. Shpresoj te me kuptoni e te me mirkuptoni ajo qe deshta te them esht une nuk po mundem ta harroje sidomos para ni viti kam qen shum keq dhe gati ne depresion nga mungesa e saj qka me thoni ju te bej nuk kam as ni kontakte per momentin me familen e saj ajo esht varrose ne kosove afer prizerenit ni fshat nuk e di as vorrin ku e ka se shum kisha pas deshir spaku tja vizitoje vorrin ne ket pervjetor qe ajo ja ikur nga kjo bote me thoni cfar te bej a ta harroje krejt edhe pse spo mundem apo te mendiu ende per to dhe te bej gjithqka per ta gjetur vorrin e saj edhe pse skam kurfar kontakti dhe ndihme nga familja e saj bile me pengonin me shku te varri me pa ajo ka qen e lindur per mu me ka permbush ne cdo aspekt por Zoti dhe fati deshti qe ne mos te jem bashke. Ajo esht pajtuar me te gjitha dhe edhe sa ka qen gjall me ka then martohu une sjam per ty se e ka pa veten qe ka qen shum keq une nuk ka mujt me ja kthy shpinen se e pajsha qe po ka nevoje per mu dhe perkrahjen time, dashta apo sdashta e di me duhet te vazhdoje tutje te fejohen e martohen por kam frike qe sdo te muj te kem ndjenja per grun e ardhshme si per to. Jam tip pak i mbyllure qe nuk e shpreh dashurin por e mbaj ne zemren time cfar ne propozoni sepse tash kto dite jam i merzitur kur ajo i ben dy vjet qe ka vdek. Flm Per mirkuptim!