Burrin e tradhetoj me nje djal qe nuk e dua,Kurr mos thuj kurr se vjen dita qe tradhetoni edhe ju... | Histori Të Jetës

Burrin e tradhetoj me nje djal qe nuk e dua,Kurr mos thuj kurr se vjen dita qe tradhetoni edhe ju…

Burrin e tradhetoj me nje djal qe nuk e dua,Kurr mos thuj kurr se vjen dita qe tradhetoni edhe ju…-Kurr mos thuani kurr. Nuk e kisha menduar asnjeher tradhtin nga ana ime, gjithmon mendoja qe tradhtin e bejn vetem burrat ngase nuk munde ti kontrollojn ndjenjat, mirpo kjo ishte diqka qe munde ti ndodh gjdo njeriu, qofte femer apo mashkull Si erdhi ouna te ju derzohem nje njeriu qe nuk e njihja hiq qe nuk e kisha pare as ne enderr , gjithqka a ishte rastesi se ishte fati qe do ma bente kete mua. Ishte nje dite vere kur e pash ate person ku ishte nje ndjenje interesante qe as qe e mendoja ndonje here, isha e lumtur me familjen time kisha nje lidhje shume te mire me burrin sa qe gjeth kush na kishin lakmi, mirpo dita dites filluan bisedat me at person ngasi punonim me nje vend te punes si koleg dita dites u afruam me biseda dhe erdh puna aji ma kerkoj nr e tel.Mu aq me erdh keq aq mer erdh siklet mendova qe krejt e ndegjuan dhe nag sikleti ja gjujta nr qe tme thirr dhe ti them te mos me pengon pa i me duar pasojat fare hiq. Filluan telefonatat ku une isha kundershtare e bllokova nr po aj prap se prap gjeti menyra se si mem gjet dhe dita dites arrite te ma ndryshoj mendimin edhe pse une gjdo dut thoja edhe sot do flas me tel edhe do perfundon gjdo gje mirpo nuk mujta me arrit ta largoja nga vetja. Mbas dy muaj bisedimeve me tel vendosa te dal dhe aty te merr fund gjethqka, dola dhe aty ndejtem 2 ore kur dola nga aj vend isha ne shok duke menduar pse e bera ket veprim qfar me shtyri te jem me te kur une e doja burrin tim, dhe i thash kjo e gjitha qe patem me ty mbaroj gjethqka te lutem mos me pengo me shume se e du familje time. Dola nga vetura e shta gitur por nuk isha pishman se qfar bera mirpo aj nuk u derzua me aq deshironte nje lidhje te gjat me mua edhe pse i kisha spjeguar me mijra her qe smundem me qen e tija aji nuk kuptonte nuk me linte nuk heqte dor ne asnje moment nga une.Une nuk isha rahat me shpirtin tim isha ne halle nuk muj me hek prej qafe dhe filluan bisedimet muj nje her dilja dhe sa her dilja thosha kjo eshte e fundit dhe me mos me thirr kuptom por ishte e pa mundur dita dotes u lidhnim mes vete folnim me tel me ore qanim halle derte une nuk e du nuk ndjej dashni e du si nje shok e ka mundsi nuk dal me muj jo qe skam mundsi po nuk du ama prap se prap po bjen puna po dal. Jam nje njeri e hareshme pozitive nuk e idhnoj asnje njeri, mundohem ti ndihmoj gjdo kuj ti bej mire gjdo njeri nuk i perbuzi asnje njeri.Burrin femijt i dua ne maksimim sa qe nuk mund te jetoj pa ta. Kjo qe mka ndodh mu nuk e di pse qfar gjynah kam ba qe mka ardh kjo pune ne kryje tem nuk e di nuk mundem me largu tash me as qe lodhem me largu se jam lodh shume tu o fol gjdo dit po aj su lodh prej meje, dua te shkoj te psikologu ndoshta me jep nje rrug dalje tutem mos ta hup familjen per nej neri qe nuk e du, e lash punen bera gjethqka me at mundsin teme per me largu po ish e kote. Shpresoj as nje femer mos tjet ne ket pozit si une se me te vertet me dhemb shpirti per ket qe e bej dua te vdes por as ate smund ta bej, Ju kisha lut te gjithve qe e lexoni qe kurr per asnk gje mos thoni kurr nuk e baj se ka me ardh puna me ba si une.