E kuptuan Nena e dhe Gruja e tij, me thirren mua ne tel me mallkonin me ofendonin nuk me lejuan te ua tregoja qe… – Histori Të Jetës

E kuptuan

E kuptuan Nena e dhe Gruja e tij, me thirren mua ne tel me mallkonin me ofendonin nuk me lejuan te ua tregoja qe…

E kuptuan Nena e dhe Gruja e tij, me thirren mua ne tel me mallkonin me ofendonin nuk me lejuan te ua tregoja qe… – Pershendetje te mbetem anonim ju lutem… Desha te tregoj nje histori timen… Ne perfundimin e shkolles se mesme rash ne kontakt me nje djale ai jetone jasht un ne ks nje vit vetem ne tel folshmi pas nje viti ai erdhi ne ks dola fillum nje lidhje normal fshehtas familjes gje qe kete sen kurr hallall sja bej vetes ai shkoi ne gurbet un ktu fillova studimet un bisedoja ne tel me motren e tij si qdo femer u gezoja shum thoja po flas me tfamiljes ktij por ate dite ajo kishte marr guximin me ma tregu realitetin sepse e brente ndergjegjja vllau i saj qka bente per nje vit te plot e gati me shum ska guxuar te me tregonte qe ai ishte i martuar dhe kishte 3 femij ate dite qielli ra mbi mua, me pergjeroj me shpirt qe te mos tregoja se ai do e mbyste ishte i afte ta bente edhe ate nese ai humbte diqka un rash dakord me te qe ngadal te terhiqem dhe iu betova qe sdo tregoja edhe po te vdisja, nje dite prej ditesh i thash un kam marr vesh qe ti je i martuar dhe ke femije ne ate moment doli fytyra e tij e djallit filloje te bertiste te shante te me ofendonte me kercenonte nese un ndahem do me lendonte babain dhe vellezrit isha tmerrsisht e lendur ne shpirt ai erdhi ne ks un ne studime isha kuptuan nena e gruaja e tij ia kishin marr nr me thirren mua me shanin me mallkonin nuk me lejuan te ua tregoja te verteten por skishin faj as ato se ky u kishte thene qe do martohem me te nuk i kam dal asnje dite ne takim me thirrte ne tel me thoshte qe nese nuk del un do te vi ne shpi un i thash qe nese vjen veq e vdekur me merr se kom me lendu veten po prap ishin rrenat dhe ishte ajo frika e tij si mashkull skishte guxim ti bente kto vetem por paguante njerz, un vendosa mos me dal dhe nuk dola kercenimet e tij vazhdonin un nuk e dashuroja me e urreja me tere qenien time, keshtu vazhdoja me muaj te tere derisa takova nje djale ne nje lagje dhe me shikonte e me fliste vendosa per inati te tij me dal me pi kafe me at djale dhe dola ishte aq i sinqert me kerkoi lidhje te kem se me thoshte tkam percjell jam dashuru nty e si besoja thoja krejt jan te njejt si aj e i thash qe na smujm me kan bashk tha pse i tregova arsyen se jam me nje djale por me erdh inati mi tregu qe asht i martum, nje dite ai me shante shum ne tel ma merziti jeten edhe zotin ma shajke dola thash te eci dhe si dola hasa ne te po me erdh inat me u ndal mem pa me lot veq me dor ja bana, ai filloi tuj nga mas meje dhe me tha te hyjm te pim kafe aty me shperthej vaji i tregova gjithqka mu perbetua qe nese behem bashk me te askush sdo na ndante dhe nuk i pengonte aspak e kalumja ime dhe ne ato momente un ia dergova ni sms atij ai menjeher me thirri i thash qe kam gjet nje djale e ty nuk te du e kurr me mu ski me kan bashk tmerri ka filu prej atij momenti per dy muaj rresht kemi hjek prej tij me kercenime me fjale ne familjen time me gjithqka po tani mire jam ma largoi zoti nje shejtan nga rruga e ma qiti nje engjull e krejt juve ju them mos deshperohi nga jeta se kur je i drejt zoti te jep kurajo e te gzon me diqka te re jam mire elhamdulilah prej zotit me se shumti qe e kam krah vetes nje njeri qe kurr qe 3 vite jem bashk asnjeher nuk e ka permend te kalumen time flm qe e keni lexuar historin time flm per qdo fjale tmire e tkeqe Ju bekoft zoti krejtve.