E provokova

E provokova ish te fejumen e t’fejumit tem, te nesermen i fejumi po m’thot “I kom ni do fjal”, qaty e kuptova qe…

E provokova ish te fejumen e t’fejumit tem, te nesermen i fejumi po m’thot “I kom ni do fjal”, qaty e kuptova qe… – Pershendetje miq te dashur, fillimisht ju falenderoj per keshillat qe ofroni e beheni per nje moment pjes e jetes son, dhe pa ngurrim na sygjeroni dhe mundoheni te na zgjidhni problemin un jam 20 vjeqare dua te ndaj nje dhimbje qe po mshkatrron. Qysh moshen 16 vjeqare nena jem mla isha ma e madhja nshpi , i kisha te gjitha punt mbi dor, kam vujtur shum prej ikjes mamit, ajo vdiq prej nje semundjes babi u martua jam nje femen qe nuk dal kurr qytet, jam e bukur e sinqert. Po foli diqka qe shum pom lendon , nuk kam pas asniher lidhje me nje djal , deri von skam pas as nr as fb asgje. I bona 19 thash ta hapi ni fb po foto tmija nuk kam pas, jam falur qe shum vite. U lidha me nje djal u njoftum, Ai gjindet jasht kosoves , ishte edhe ai jetim pa nen e bab sepse i kishte te ndar , kemi folur rreth 3 muj gjithqka na shkoj mir u kuptuam mes veti. Erdhi kosov u pam u pelqyem, dolem njofshum gruja mixhes tem per djal tmigjes grus vllaut vet, ram dakort mpranoj kshtu qe jam u fejuam ky para se mem feju me ka tregu per nje femen, qe ka fol shum koh me te po u zhgenjy prej sej. Mua nuk mpengoj qe ka pas te kalume. E pranova pa dit asgje. Vazhduam na shkoj mir gjithqka disa muaj, ish e dashura e ketij ka qen e fejume por u nda i tregojshe miqt e tij per te. Po ashtu edhe migja e te fejuarit ka kontakt me te. Nuk kam dit kurgjo sme ka interesu kurr asniher nuk ja kam permend. Po ka ndryshuar dita e dites i ftoht ne mu. Me provojke ne gjdo menyra , qfar bera un nuk e di a kam gabu apo jo, e hapa nje fb te ri , u lidha me at vajzen tu fol por nuk e dike qe jam un nuk kam hi tem per tfejumin tem, por ja kam gjujt me rrotlla asaj ja ka kap , ne at moment i fejuari jem me thirri ntel the mtha po i ni do fjal ishalla sjon tverteta , qaty e kam kuptu qe kta folin , edhe sa her qe bike tema per te e livdojke, ndodhke qe mu me qitke posht, gjdo nat kam qit lot , tu i lut zotit mu bo mir gjithqka , po ka qe 5 muj qe nuk sillet mir i fejuari im me mu , kta e mohojn qe nuk flasin. Por un kam nje bindje qe po, se ky nuk boni kunorzim, me mu senet u shishin. I kam shkrujt ish te dashurit tfejurim tim. I kom thon po kam qef me dit gjithqka per juve un ju kuptoj nese duheni tregomni ne qaf mos me merrni, ajo e mohoj qe sflas me te. Po ashtu edhe i fejumi jem amo i fejumi jem shpesh e kam nxan tu ja kqyr profilin e sej, jam mundu me ofru , por nuk e di qfar ka, me ka than se di sa na shkon. Sdu me tmarr nqaf se jemi kan tu u nda , prej at ditshit qe zbulova , ama jam lodh tu bo e mir me te. Gjdo nat rri qut nuk di me kon ti qa hallet veq rri tu kajt. Kurr i thom nese nuk mdon tregom por mthojke ka met kushtu njet. Nese do me u nda prej meje , un e du shum ma shum se jeten tem se i kom besu shum, ky mu nuk mbeson mthot jam ftoft me gjithqka nuk e di qka ka. Ju lutem ndihmoni tu shkru tu qit lot ju lutem ndihmoni a jam fajtore un ndihmoft zoti e ishallaa kerkush nuk e ka fatin si une … Ishalla gjith jeni te lumtur !