E ika per 2 dite, Baba i saj i beri presion familjes time, e ktheva por Ai me ndeshkoi me... | Histori Të Jetës

familjes

E ika per 2 dite, Baba i saj i beri presion familjes time, e ktheva por Ai me ndeshkoi me…

E ika per 2 dite, Baba i saj i beri presion familjes time, e ktheva por Ai me ndeshkoi me… – Mirmbrema gjithve jam nje djal nga Macedonia Jam ne hall nmerzii e deshta nii vajz nga gjilani shum po familja e saj nuk pranun nuk ma lan kaluam 4 vite u dashurova me te kur isha 17 vjett ajo ishte 15 vjet po familja saj nuk pranun babai vet ai nuk u pajtua PSE ajo I ka pas dajt afer meje kojshit e mi I ka pas daj dhe kur tregoj ajo nee shpii qe me doo mu I thash unn tregoj nshpi prindrve sdu ta mbaj fshet ma dhe I tregoj tani babai vet i ka than tii ataa e ki daj ajo mu sum ka daj kojshit i ka daj unn vetem kojshi i kam sen tjetr dajt e saj ja muren telefonin tani skisha Ku me thir kam thir njii qik axhes vet dhee I kam than jam tu ardh me mar atoo kam shku naten e kam mar kemi ik me nje Venn Tanii mthiren prind mthan qe KTU po bahet bela na ka ardh fjala se krejt tv*am keni mu kan nese qikenn nuk e bjee se nuk ja japmi kot e ka djali juve unn I thash joo skom qka jav bi ma tanii pas dyy dite ma plagosen babin vllauu I saj tani ajo mtha po shkoj edhe Niher nshpi vetem mos tndodh diqka me keq families tanee unn sdisha qka me ba AQ shum e dojsha e ngova thash shko po tqoj derii afer shpis naten ekam quu po ma nuk disha qka I kan ba asaj kur e thira prap qikenn e axhes vet mtregoj qe e kan rre dhee e kan mbyll nje dhom nalt tretin kat AQ nervoz qe u bana u merzita per too kom shku prap I kom than qikes axhes vet shko hyn ndhom dhee thuj dil ndritare lshohu me litar rrii tii atyy derii sa tzbret ekom gju litarin prej banese tjetr ndritare tee ajoo dhee mrena ekan lidh dhe nje par dorza ja dhash per me u lshu posht me litar Nuk guxojke ajo me tela folshmi kur e pash se spo guxon thash apo don mem hup mu mos u lshoo PRA Tha okej po lshona zbrit tii posht
Kam zbrit unn ajo po lshohet nee at moment kur mka kap dikush per trinerke mbrapa ma banii Niher sta lam per sdyti qka jee kan don tii pe kqyri tanii me e pash babi I vet thash unn e du sjom tee marr me lendu sikur juu qe skini gjynah as pak edhe ma ka mshu aj me hekur unn kam ra ajo ka zbrit edhe neper terr eka kap babin e vet te perqaf tuu than pshtova zemer ka mendu se unn unn kam fol pak se nuk mujta shum um raa nkry aj babi saj ajo tanii ka bertit e dii dhe pak e kam pa qe aj eka ngre zhagg me qu nshpi prap Pas dyy muje tani shkun ne franc ma nuk mujta me fol me too krejt tani dul problem I madh edhe tshpis tem I maltretuun ataa doo
Dhe ata per dyy muj shkun nfranc atoo e martun me nii francez me zor me erdh lajmi muu qe u martu ajo Po nuk esht mir esht tu vujt shum mfalni po ma keq me erdh kur dexhova se kur esht ne shtrat me at francez po mthan se don me u qmend tash sdii sii tja Bej nuk e di pse arsyjen se ka me nje shqipar qe e deshta shume edhe pse sishim as far as fis, po mendoj mos kan diqka me shume familjet e nuk po dojn per ate arsyje, se prndryshe skan qka me than as me pas se eshte shume apsurde ajo qka kan bo, une krejt jau fala edhe qe ma plagosen baben edhe krejt u munova mi kuptu se thash jon nervoz po menojn qe sbon m kan deri ti bindim edhe kam qene i sigurt qe na kemi me kon bashke vetem ja lash kohes se deri ata te vendosin edhe te binden qe ne duhemi. Kjo me ndodhi si ne filma as une vete sjom tu mujt me besu psee ma bonen kta qysh mujten me martu pa deshir edhe qa eshte ma e renda me nje te huaj qe ajo nuk e donn, ajo me deshti mua dhe eshte gjynah te jen shkaktar te ndahen dy njerez qe duhen aq shume dhe kan dashni te madhe dhe respket mes vete, se sot eshte e veshtir me gjete nje dashuri te sinqert pa ineteresa , ne e patem por nuk na lejuan. Jam shume i merzitur shume po ndjheme keq dhe i vetmuar, po me ngulfat ne fyt diqka qe smund te mar frym kur e mendoj se cka na bene ata njerez te pa shpirt dhe te pa ndjenja. Ju faleminderit nese keni ndonje koment per te me ndihmuar.