Prinderit e mij nuk po me japin liri sa Une dua, jam 25 vjec, dhe kam vendosur qe te... | Histori Të Jetës

Prinderit

Prinderit e mij nuk po me japin liri sa Une dua, jam 25 vjec, dhe kam vendosur qe te…

Prinderit e mij nuk po me japin liri sa Une dua, jam 25 vjec, dhe kam vendosur qe te… – Prsh..anonime ju lutem, ju pershendes juve faqe shume e mire dhe krejt juve lexusve qe historit po i beni shumee me ineteresante me komentet e juaja. Une jam nje vajze 25 vjeqe dhe jetoj jasht ne perendim por jams hume e izoluar, prind e mij me kontrollojn shume, ne te vertet une i kam dy probleme..e para esht qe jetoj jasht kosove prindrit sme lojn me dal kurr naper muzika si te tjeret kur ju thom pse me thojn ske me kan me dal po un edhe kur ta gjej shoqen sme lejn me bejn fjal. skom as shoqe ku me bo kur nukmuj me dal kerkun edhe shoqet dojn mi majt pa dal kurr me kerkon ski as shoqni tani se edhe shoqnia e don ate hyzmetin e vete se ski ku me pas shoqe te mire kur nukt e bjen kurr me nejt ..mami thot sjan tmira diskot .po mu sme rrihet vetem mbyll edhe un du mu knaq si tjert ikam 25 vjeq gati.qa te bej pe ndjej veten shume mbrapa dhe shume te mbyllne dhe spo muj me vazhdu jeten kshtu me kaq shume izolime edhe kontrolla se thjesht kam nevoj me njoft edhe boten e jashtme, une e diqe prinderit kurr sbohen rahat per fmin, por une sjom kon fmij problematik qe me i sjell probleme familjes tem asnjeher e aq ma pak tash qe i kom bo edhe do vjet dmth sjom ne moshen e adoloshences e shume po kom nevoj per shoqni per jeten jasht shtepis. Dhe ia them kete krejt prinderve, edhe pse une vete nuk jam prind dhe nuk e di ende ndjenjen e fmis, por japni liri fmive te juj se kurr ska me mujt as andrrat e veta me i realizu tu u mundu shume dhe jo ne menyre te drejt, ata jon prinderit e mij nuk mund tju beje gje e keqe dhe duhet me i pranu qysh jon, amooo une kom nevoj ndryshe per te jetuar nje jete me te mire dhe me te qet.Nese fmija juj ska me pa qysh po jetohet jasht shtepis me i ra me i njoft njerzit edhe me shume jo vetem mire e mire dhe ne fund te deshprohet. Problemi dyt esht qe me pelqen nja djal nuk esht shqiptar dmth esht aj qe me trainon ne fitnes edi se ekam gabim por zemra spo mujke mu ndal edhe kam shiku fill per te neper internet meduket se esht i nxen me nje femer.ateher un ju largova se qdo te ejte e shoh ate ju largova por prap aj i ben do sjellje te jo pranushme per mua sedi me afrohet shum edhe me prek kinse nje shoqe ..don me fol me mu por un bllokohem me vjen turp ti flas gjat ..prap meka hy ne zemer sedi qa me bo esht shum djal i mir por un du me harru se ka nje tjeter edhe plus esht italian dua ta di qfar mendoni per sjelljet e ti a esht shoqror apo qfar? Une du me harru me besoni, se tu i mendu prinderit e mijse cfare jam nuk guxoj as ta diskutoj nje gje te till por ne anen tjeter ne barkun tim kan filluar fluturat te fluturojn dhe nuk ndjehem mire per kete qe po me ndodh dhe po lidh inat me veten… flm per keshillat jeni nje faqe e mrekullueshme.