U dashurova ne te pa e ditur se Ai mund te ishte vellau im, kur takoi Babi familjen e tij ju tha se... | Histori Të Jetës

vellau

U dashurova ne te pa e ditur se Ai mund te ishte vellau im, kur takoi Babi familjen e tij ju tha se…

U dashurova ne te pa e ditur se Ai mund te ishte vellau im, kur takoi Babi familjen e tij ju tha se… – Pershendetje per te gjith juve qka e lexoni HISTORIN E JETES..jam nje 26 vjeqare..jetoj ne Danimarc babin e kam nga Peja..por Babi para se mu martu me Mamin tim kishte qen I martum me një grua pastaj u nda prej asaj por nuk e di arsyen e ndarjes se nuk me takon qe ta pys..pastaj u njoftu me mamin tim..un jam vetem 1 vajz nuk kam as moter as vlla..Po kur erdha me pushime ne kosov per her te par..u dashurova 1 djal me te fillova te flas ne facebook dhe filluam te pershtatemi shume mire itregova ku jetoj edhe ai ashtu per rrethine tij te familjes edhe ai kish qen veq 1 djal i vetem ne famile dhe kushtet ekonomike te veshtira, mu dhimt shume se shume djal puntor po skish ku edhe qysh me shpreh ate talentin e tijqe e kishte ne piktur, I kam ndihmu shummm para se me njoftu me familje I kam ndihmu shume edhe ne veq filluam te takohemi me shpesh takime simpatike vetem me puthje sepse sishim asnjher per per te pas mardhenje intime mes vete pas shume kohesh u be nje vite qe ne shihemi sa her vija une ne kosove dhe fillova te vij me shpesh arsyeja ishte aii pse une kisha deshir me ardh. Edhe babi filloj me kuptu qe diqka ka se kjo asnjher ska lyp me ardh qikaq shpesh ne kosove, ktu i kam axhallart hallat tezet edhe dajt edhe te secili shkojsha kapak edhe kom qika e tezes me nje mosh edhe me to bashke edhe te axhes me to bashke kalojshim kohe shume te mira edhe u arsytojsha qe per to se po kom nevoj, pas nje kohe ai djali filloj mem than qe hajde du me te njoftu me familjen tim, edhe nje dite shkova u takova me ta mire kalova por dyqysh kur i kallxova e kujna jom diqka mu dok ma ndryshe e kqyri nana e tij edhe filloj me ma shume pytje, por nuk dita se per qfare arsyje thash po pyt se normal ka qef me dite se me kon po del djali i saj. Djali tha qe tregoju edhe preinderve tu edhe une jom per mu lidh familjasrisht, me nje ane u gezova shume por ne anen tjeter edhe kisha frik nga babi se thash tash e kupton edhe pse kam ardh une kshtu. Pas disa dite qe erdha ne Dnimarc u ula edhe i tregova babit krejt, edhe pranoj disi edhe pse jo se me duket se e njof ate familje nuk dua te kem lidhje me ta por po pranoj ta shoh ate djal dhe te bisedoj me te por mos e mer te sigurt kete lidhje edhe une vetem e pritsha babin deri sa ta merr pushimin..ok e murr babi pushimin edhe erdhum ne kosove..neise tash po vjen familja ati djalit mem lyp Nana baba erdh me migjen edhe mir krejt erdhen amo kur ka hi baba ati djalit mrena babi jem mir e priti..por kur I hini Nana..babi jem u shtang edhe pe kshyr te dyt meten tu e kshyr njeri tjetrin babi im ul dhe po I thot ku eshte djali e kerkojke djalin me pa..baba I djalit tha nuk erdh se adeti jon o qeshtu..pastaj i pash qe muhabeti eshte i quditshme edhe babai djalit po hin ne detaje te jetes se tyre, tha une nuk jam baba i tij por e kam rritur si te ishte i imi, Babi jem sa mujti me kry muhabetin dhe tha une nuk jom dakord per kete lidhje sa i perket anes time une nuk i perkrah sepse vajza ime ka pune tjera nje her pastaj te shohim, une u habita se gjithqka ishte normale deri ateher dhe de prisja nje reagim te till. Ata pas disa fjaleve mes vete than qe ne po qohum skem qka me zgjate ma shume. Aata shkuan dhe une fillova te qaj dhe te flas me te pse ma bere kete une dua ate tha kjo fejes e as Martes smundet mu kon sepse e ki Vlla un u habita dhe fillove te qaj nuk besova I thash babit tim qysh vlla spo kuptoj un skam vlla. Tha nana e tij ka qen ish gruaja ime dheme siguri burri isaj nuk e din se kush jam une dhe m kend ka qen e martuar gruaja e tij tu i llogarit vitet e djalin kohen kur ka lindur ai u bind se ai eshte djali i tij dhe sipas fjaleve te babes se djalit ai u bind qe eeshte djali i tij. Pastaj ai e thiri ate njeri dhe dolen per tu takur ia tha te gjitha se une kam qen ish burri i gruas tende dhe dyshoj se djali eshte i imi, ai ishte njeri i kuptueshem dhe shume i sinqert me zemer shume te bardh, tha nese ti deshiron te besh analiza nga une je i lir pa e ditur gruaja e tij sepse ajo ska kishte permend asgje se qfare ka pasur mes tyre dhe ai ishte ish burri i saj. Oh zot thash qysh me ndohi kjo mua u luta shume qe mos te jete e vertet. Pas nje kohe qe ata bene analizat e moren rezultatin sepse e njoftuan edhe djalin qe ne mendojm keshtu por mos ti tregojm nenes qe ne dim diqka. Une nuk kisha guxim te flas asgje me nenen e tij sepse ashtu ma kerkuan, ne anen tjeter e shihja nenen time qe ishte shumee ne stres se ishte e veshtir edhe per te. Babi I beri analizat dhe ishte dita me rend per mua kur kuptova se ai ishte vllau im ai qe e deshta shumee… Babi im dhe ai burri i treguan Nanes se djalit qe ne e dim se djali eshte i imi dhe u kuptua se edhe burri isaj e din kush eshte ky njeri per babin tim, Ajo u merzi shume ne fillim se si pas sa viteve dolen ne shesh te gjitha, por situata filloj te qetsohet dhe djalu te njfotohet me shume me babin ton tash edhe pse nuk pomunem te besoj kurr se mua me ndodhi nje gje e till nuk pomuna as ne ftyr me kqyr po mundohem me i ik shume takimeve me te kur ai eshte me babin se tash e ka mar edhe ktu ne Danimarc shpesh vjen babi po ka qef me lidh ma shume me veten me njoft ma mire fmin e vete, por mua po me shkatrron nuk pom uj as me nderhy shume mes tyre, Mami po munohet me ma largu me gjete dike tjeter por nuk mund te mendojj nje gje te till, edhe pse skemi pas mardhenje por jemi puthur po tash spo mundem ta shikoj se me vjen shume marre prej tij dhe pe kom vshtir me pranu qe ma sjemi qysh jemi kon po krejt diqka tjeter. Knej pom dhimet babi se ky po munohet mos me bo te madhe kishe sen ska ndodh se i kom kallxu qka kem pas mes veti, po thot qe ka ndodh edhe eshte normale kjo se zoti ka dasht qashtu me na provu mundohu me harru qysh jeni kon po mendoje qysh jeni tash. Gjeje dike qe me u koncentru diku tjeter por eshte gjeja me e veshtir qe kam pasur deri tash. Faleminderit shume dhe me ndihmoni si ta kaloj kete gjendje.