E di qe eshte e ndaluar,por une e dua nje katolik,familja po me thojne fjal te renda derisa une po behem gati per fejes... | Histori Të Jetës

E di qe eshte e ndaluar,por une e dua nje katolik,familja po me thojne fjal te renda derisa une po behem gati per fejes…

E di qe eshte e ndaluar,por une e dua nje katolik,familja po me thojne fjal te renda derisa une po behem gati per fejes…-Mirmrama fansat e faqes Te lutem postoni anonym.Jam nje femen 25 vjecare dhe qe 1 vit jam nlidhje me nje cun. E kom deshiren me shpre historin time sepse besoj qe ka dhe plot tjer njerz qe e kan nashta njejten problem si une dhe asht shpresoj dikush qaty tu e lexu historin time mem jap naj kshill. Une bashkshortin tim e kum njoftu para ni vit e gjys rasisht ne ni fest. Jetojm te dyt ngjermani e qata bile afer vetem 15 min larg me vetur nga njani tjetrit por kshtu sjem pa kurr perpara. Jemi taku jemi njoftu jemi shoqnu e prap jemi dashuru e prej asaj dite bashk. Gjithqka mes nesh o ka shkon bukur dhe jemi shum lumtur me njani tjetrin. Thjesht si ne gjdo histori dashuruse dhe te na ka nje penges a ma mir te them problem se nga neve dyve skem pengesa. Aji cuni o katholik ah une jom muslimane po te dyt jem nga kosova te lindun e rritun ne gjermani. Kur e kum tregu babais dhe nanes reagimi par su kan te mir por babai ne fund e pranoj ndersa nana jo ashtu as vllezerit vetem baba dhe motra jem ma e madhe qe asht si une e kan pranu. Print ati djali skan kurrfar probleme me mu se nfund e fundit na dy kem me bashk jetu dhe na dy skem probleme as penges me fejen e ndryshme ashtu normal qe e kam tregu senet qa kan shum vler tek une me mi pranu se une jam shum e lidht me besimin tim tek Allahut. Aji e ka pranu dhe kshtu dojm me fillu ni jet bashk por nana ime si vllerezit spo pranojn. S kalon dit pa me than qe sherri fejes kjo s shkon dhe me thojn fjal te rana nuk po di qka me ba me. Une e di qe ne kuran Allahu se ka leju nje femres muslimane me martu me tjeter fej por aji ma ka pranu fejen time dhe na dy duhum shum edhe kuptohum shum mir. Shkak nje senes qe na dy skem penges dhe e akzeptojm njani tjetrin qysh jem dhe ashtu jem dashuru pa mendje me ndryshu tjetrin sdojm me prish lidhjen ton. Qa mkini kshillu jo vllezerit dhe motra qka me ba a jom ne gabim qe mendoj ashtu sic e spjegova ne historin time?