E degjova zemren time edhe pse me zhgenjej, deshi t'me mbajti pa deshir, pa lumturi vetem t'jem me te, por Une... | Histori Të Jetës
pa lumturi

E degjova zemren time edhe pse me zhgenjej, deshi t’me mbajti pa deshir, pa lumturi vetem t’jem me te, por Une…

E degjova zemren time edhe pse me zhgenjej, deshi t’me mbajti pa deshir, pa lumturi vetem t’jem me te, por Une… – Pershendetje histori te jetes mendova pas gjith atyre historive te hidhura dhe te mira deshta ta daj edhe un histori. E hidhur te jetes tem Jam Nje vajz e cila Jam aq shum naiva qe nuk besova tek fjalte e tjerve por tek ai peron u njeftova rasisht me nje mashkull ishte aq serioz sa me Pelqente aq shum mendoja vertet osht mashkull qe doja un jo si do lapera qe veq folin ngacmojn por doja nje person sinqert. Punoja ne nje lokal dhe gjdo dit vinte te me takonte por dita dites me pelqente edhe kolegt e mi e vrenin edhe shum njerz qe vinin aty si myshteri e kuptun qe une isha e dashurar rrija shum Me to n orar punes te gjith me thonin mos rri me at person sesht per ty ti se meriton at mashkull je vajz e mir por as nje her se kuptova pse as kush sme jepte nje pergjigje te sakt por sa me Shum qe flisnin njerzit keq zemra ime e donte me shum nuk dija doja ta degjoja zemren time dhe e bera e degjova filloj lidhja ime me to kaluam 2jav si nje lidhje mbas 2 jave ai me takoj me prind e tij n fillim me pelqyen mendoja se jan njerz tmir. Pas 1jave kerkoni takim Me Prind te fejohem dhe thoja me veti sa njerz naiva qe jan ata njerz qe thojshin soh per ty kur ky me don mua kerkon fejes .caktuam daten e fejeses por deri at dat kuptova disa gjera qe me bejn te dyshoja por i thoja vetes gabim je por isha e lumtur qe me njerin qe edu po fejohem por nje dit para se te ndojm unazet me tha prindi vet nese dahesh prej djalit tem fejesen ma pagun ah aty ekuptova qe skom buk ket shpi paska diqka ktu por spe Di qka jan ato fjal prej tij me rah n kok saq me hupi vullneti fejeses zdoja ti merzisja prind e mi te gjith ishin te lumtur qe une ekom gjet dikon qe jam e lumtur e rahat erdh koha e fejeses buzqeshja ime engrir si akull i ftoft ebenem Fejesen por gjerat dryshan me koh ai dryshoj i degjont familjen e vet per gjithqka dhe n fund grindjen e bojke me mu e shtishin motrat e veta qkas per mu deri sa nuk me Lite te dilja me familje n pun me Percjellke ter diten rrike n pun time si dhe ai nuk punonte gjdo dit i jepja pare gjithqka jam mundu me kuptu jam mundu me rrespektu i blejsha tesha sa her qe jena grind jam Kon ajo qe jam Kthy prap se ekom dasht mi mbylli te gjitha rrjetet sociale tha se femrave nuk i dihet me tradhton i jepke do mendime Se une as qe i mendoja ato sene por u lodha. padrejtesin skom mujt me ja leju skom mujt me hesht gjdo dit grindje gjdo dit e njejta tem nuk edi qysh nuk u lodhke mu grind deri sa erdh dita u lodha pergjithqka fillova ta shikoj veten n pasqyre ti thoja vetes ti sje ajo qe je kon deri sa i tregova nje shoqes qka pom Dodh mtha mendo sod pa fmi qka pot ban per qfar arsyje ai me vepru shkova tek ai nje nat i thash qka Po dyshon qka ki ti ski besim tek une tha femrave si besoj ikom Kalu kejt dredhit e femrave une ithash nese mendon qe une jam Ku** ose pot boj mas shpine naj gjo kallxo jam lodh me ty ose drysho ose po ndahmi kur pa prit filloj tum bertit tha te vr** filloj me
fjal saq kisha frik se vertet po e lendon naj familjar te mi por tha nese mendon mu dah ose me ban naj sen mas shpinde nuk me njeh ti mu kush jam tha te percjelli une deri sa ikshte thon nje mikut percjelle
Grun tem oh Allah kur ekuptova nuk mujta mah ithash vetes boll ma u lodha tu ja plotesu gjdo deshir tu e majt me Pare me cigare me Kafe me
Tesha me gjithqka edhe ky fund mos mem besu mos mema dit vleren vendosa te dahem te gjith me Thojn jepja nje shanc por as kush nuk osht likuren tem gjerat qe i perjetova nuk ishte puna gjelozis por ai e kishte smuj mem lon vet me dal u qmendke vetem Me To me Dal Dit e nat as familje jo as shoqe jo per shok as qe bohet fjal as me pas nje pershendetje me nje koleg punes jo rrija n pun si e vetmuar te mos me guxu mi fol kerkujt prej frikes ja permenda darjen se jam Lodhur nga ti nga izolimet e tua me fjal tha se dot lendu* ty ithash ok v**jem ma Mir se sa kshtu si po jetoj Gjdo Nat kajsha deri sa nje nat motra me tha qka Ki qe veq po kan i tregova tha ai i Smut paikopat por shkova pun po i tregoj kolges edhe ajo efejume osht me tha largohu prej tij sa Ma Shpejt ai eka veq fjal nuk guxon met bo kurgjo kush osht ai budall Qe hin burg me Vite mos ju frikeso Se ai Ma Shum te edhe tan naten kom Mendh edhe ithash vetes boll Me Vujtje pas 2dite e thirra tel te takohem Edhe i thash se une nuk te dua spo muj mah du mu ndah ai filloj me me than fjal mem lendu ithash vr*j krejt spoma Nin tha fotot tua ne you tube ti qes ithash sme behet von bo Qka Dush tani jam
Ndah por kam frik Fotot edhe mos pom ban naj sen se pom percjell ka po shkoj me vjen mbrapa kam frik zdi qka te bej as vet ju lutem Me Jepni naj kshill qka Te bej akom Gabu qe jam Ndah por Nuk kthena mah nese kom bo gabim Dasht se smujsha me Mor frym Prej tij prej grindjeve prej sjelljes tij prej ndalesave te tij jam Lodh shum ju lutem anonim.