Djali im qoj dore ne Mua, Une qe sakrifikova edhe jeten per te dhe mbajta nje Burr qe pinte tere kohen! | Histori Të Jetës

Djali

Djali im qoj dore ne Mua, Une qe sakrifikova edhe jeten per te dhe mbajta nje Burr qe pinte tere kohen!

Djali im qoj dore ne Mua, Une qe sakrifikova edhe jeten per te dhe mbajta nje Burr qe pinte tere kohen! – Dua te ngelet anonim jam nje grua te cilet dua ta ndje me ju. Stresin qe kam jam nga nje qytet te cilet ne moshen 17 vjecare jam Feju per se isha e persekutuar dhe nena ime me thonte se do ngelesh pa u martu se je me biografi te keqe. Ne ate kohe mua me vinte rrotull nje djale porune nuk e shikoja me sy se isha e dashuruar me nje njeri te cilen e kishte biografine te mire po fatkeqesish si nuk me mori prej biografise atehere nena ime u be edheme keq Une i thashe a don ti qe une te fejohehem po me tha ajo I ndalova atij qe me vnte rrotull dhe i thashe pyt per mu dhe brenga 1 muaji te vish dhe te me kerkosh ne shpi Dhe ashtu u bo por ai ishte nje alk***ist nuk. Nuk kishte shpi. Rrinte ne hotel ishte pa nene babai i ishte martu si perfundim prinderit e mi me martuan oa deshirene tyre se nuk i pelqeu po kjo ishte biografia te merrshe nje pianec Filluan historite e jetes shkua ne nje qytet tjeter me qera tu jetu une mbarova shkollen e mesme dhe u futa ne pune ai punonte po nuk dija sa rroge merrte se kurr nuk me tregonte dhe kurre nuk blente gje per shpine mbas 3 vitesh linda djalin une e di si e kam rrit ate femi tu ndru shpia neper fshatra pA uje ne shpi tu e bajte ujin me kova punen. Larg djalin e merrja ne krah dhe duhet te ecja 45 min ne kembe qe te shkoja ke autobuzi sa here ma kan mare djalin nga dritaret se kishte shume udhetare dhe nuk mundesha me depertu me fmin mos ta zgjas shume djali u rrit ne ndrrum prap shpin shkum ne qytet une fillova prap pune burri gjithe kete kohe nuk ka ardh esell vetem pijshem ke une ky idha ne fshat nje here ka ardh vjerri ndenji 1 vit dhe sa here qe bisedonte me burrin ai mu do me rrihte sa here prinderit e mi vinin dhe me gjenin me njolla te zeza une i thoja se jam lendu nje dite prej ditesh i thashe vjerrit nqs ke ndonje ankese per mu nuk eshte nevoja tja thuash djalit tend se ti po e shikon se ai vjen pijshem por ma thuj mu sikur une te jem vajza tende prej asaj fjale ai iku dhe me pruni motren dhe vllain e burrit qe ishin me nene tjeter i rrita si djalin tim se ishin vajza 10 vjece djali 4 vjec dhe djali im 2 vjec u bera nene me 3 femi filloj varferia se paga ime nuk na dilte derisa nje dite i thashe burrit qe nuk mund te rris fmit e njerkes tende mis ta Zgjas shume kunata u dashuru aty dhe u martu kurse kunati shkoj. Ne fshat derisa u be per ushtar dhe erdhi prap ke une djali mu rrit morem nje hyrje pallati burri pinte kur nuk ja ardh esell ndonje Here sa here kam shku me njolla ne pune sa me vinte turp nga njerzit u kthy demokracia prinderit e mi moren ne pune qe mos te me shqetesonte burri une u smura disa here neper spitale me vinte turp kur vinte e me takonte se nuk lente fjale afendyse pa me thone nejse jeta ime dita dites po behej me e keqe po nje dite me vjen burri dhe me thote se kam ra nga kati dyte dhe kam lendu krahun une i. Them se eshte vone me i vu qepe e krip se erdhi ne darke.vone Se rrinte tu shku dere me dere neper komshi nje dite prej ditesh i dhame ilacin kundra alk***it ai. E la ca dite u be njeri po rrogen kur nuk e kam dite dhe kur ska nle gje per shpi po nejse une punojshannuk kisha problem Burri filloj me u semur pinte shume uje e dergume ke mjeku ai na tha se duhet te operohet se kishte nje mish te huj ne njeren prej brinjeve po eshte pa problem na tha mjeku E perun pa narkoz doli me sukses Ne kete kohe qe burri u operu djalit ishte dashuru me nje vajze qe ishte 16 vjece dhe djali im ishte 20 vjec nejse kur e donin njerin tjetrin na detyroj me zor me shku me e kerku shkum sot e kerkum dhe mbas dy ditesh na thane te trashigohen tim shoq ja njihte familje se ishin nga ana e fshatit te tij dhe thoshte se nuk eshte per ne kjo vajze po ca me bo ai ishte ne spital u be mire dhe dok i tha se duhet ta dalesh nga spitali ai nukpranonte ne Ne ate kohe rrinim ke shpia e kunatit se po benim shpi siper dyqanit qe ma kishte dhuru babai im Me zor e nxorrem nga spitali vllai i vet na donte shume na rrespektonte po nje dite ai kisht dyqan shkoi per te marre mall per dyqanin kur erdhi solli molle diabetike se burrit i kishte dale dhe diabeti dhe tha te bi nje kokerr molle haje ai tha po vij vet me e marre kur shoj as 10 metra me molle ne dore vdiq ja bera ceremonine mortore ke kunati shpia akoma nukishte mbaru vjerri djalit e perfundoje se nuk kishte shume gjera per te mbaruar Shkum ne shpine tone une djali dhe nusja hyrjen e pallatit e shitem gjate kohes kur ishte burri semur si nene qe jam djali me bindi me ble fygon une do punoj e ju do rrini ne shpi shkoj fygoni10 miljon lek hyrjen e kishim shit 17 miljonlek nejse filloj debatet ne shpi prej djalit me nuse une kisha nje shoqe dhe nje shok te dy ishin te martu dhe me ato komunikoja se djali me nusen me prishen edhe me familjen time une dyqanin e dhashe me qera vet fillova tu punu ke nje shoqe debatet fillunedhe me shume prej djalit nne dite prej ditesh djali me pruni familjen time ke shpia dhe i thonte se mami don shokun e vet une po ta dojsha une martohesha me njeri tjeter jo me ate Aty djali im me ka qellu Ku Ka ne bote qe te rrihet nena te cilet ka sakrifiku dhe jeten per ty dhe ka mbajte nje burre qe pinte tere kohen po nena femise ja fal se eshte nje fjale e vjete popullore syrin ja heq fmija nena ja falUne duke mos u be problem hika nga shpia dhe dhkova ne nje shtet tjeter per te punuar punova ke nje familje me konsideroninsi vajzen e tyre ponje dite prej ditesh me thote i zoti i shtepise ku jetoja a don per tu martu une i thashe nuk kam ardh per tu martu po per te punu Megjithate me kaq e lame nje dite Erdhi nje burre foli me te nuk di cfar folen dhe nje dite djele shkume ke shpia e ketij burrit qe kishte ardhe me u taku na priten shume mire kur shkume ne shtepi ai plaku tha se ai don me u martu me ty une edhe nje here i thashe se nuk kam ardh per ty martu megjithate nejse po shkoj me jetu me ate njeri kur shkova ke shpia e ketij njeriut ai me tha mendohu mire a do jetosh me mu apo jo shko ke shpi fol me ndonje qe ke muhabet me shume tregoja historin ne kete kohe me djalin nuk folsha sikur une te isha ku**e e madhe nena juk rrihet dhe kurrr nuk ja fal derisa te vdes Shkova ne shpi fola me ste shoqe dhe shokun Qe ma vuri djali dashnor ato me thane se ktu nuk ke jete shko dhe jeto si zonje atje dhe ashtu u bo po jetoj si zonje ktu familja e burrit qe kam me trajtojne si zonje po kam nje gje qe une jam fyt ne pune mbas i kam ardhe me jetu me burrin tim ktu fillon anventurat e djalit tim une jam disa vjet qe punoj djali vashdij tu pi si i jati beri dy fmi une cfar rroge merrsha ja cojsha djalit se ktu ku jetosha nuk kan nevoje oer asnje gjo kedhtu u be rrutine nqs nuk i cojsha gjo ai fillonte tu thone kujt do me ja dhone e grun e Mban ne shpi nuk len fjale ofenduse pa me thone nqs nuk i coj sikur une i kam bo ato fmi e gruja sillet gjithe diten tani une dhe pak vjet dal ne pension dhe ja kam ndalu cdo gjo ai kur i cojsha pare ushqime me merrte dy ose tre here ne dite e tani as qe mendon qe ka none qe ku te preki ka djersen tim po ska gjo une jam mire po eshte nje flale e urte cfo gje lahet une num e harroj qe djali me ka maltretu ishalla zoti e din tani ju me jepni nje mendim.