fbpx

E dashura e burrit erdhi te dera me tha une jam femra e tij, me thot " Ty burri te ka mar vetem per prinderit e tij dhe mos mendo qe shtatezanija jote do te"...

E dashura e burrit erdhi te dera me tha une jam femra e tij, me thot ” Ty burri te ka mar vetem per prinderit e tij dhe mos mendo qe shtatezanija jote do te”…


Pershendetje burri me tradheton edhe pse jom shtatzan. Pershendetje jom nje vajz 27 vjet jetoj ne ch ne un para 2 vjete jom njoftu me nje djal tek puna erdh me ble diqka edhe aj ka jetu ne ch kemi fol edhe me pelqej shum si djal edhe erdh ne kosov me u njoftu u takum i pelqyn njani tjetrin un u dashurova shum ne ket djal me pelqej gjithqka e tija u fejum edhe mbas 1 viti e 4 muj erdha ne ch mi bani letrat erdh me shum gezim me plot deshir tu mendu qe ketu me pret nje jet shum e mir pasi e dashuroja burrin tem shum erdha edhe menjeher ate muj meta shtatzan edhe mujin e par qe erdha kom kalu shum mir mbas 1 muji ai filloi te dilte kinse po shkonte me shok me ndreq kerre nuk vike ne shtepi deri ne oren 2 te mesnstes pothuajse gjdo nat vepronte keshtu dhe nje dit vjen ne vajz tek shtepia i bjen ziles dhe dal e hapi deren aty takoj nje vajz ajo ishte zvicrrank un gjermanisht nun kuptoja dhe fola anglisht ajo filloj te me thot un jom femra e burrit tan burri yt smu ka lajmeru ne tel andaj erdha ketu pe tregon qe eshte ne lidhje me burrin tem ate dit me duket krejt qielli me ra mbi kry e ndegjova dhe i thash un jom gruja e tij edhe jom shtatzan me to ajo me thonte thirre burrin te flas me to un e thirra burrin ne tel thash po te pret nje vajz tek dera aj tha nuk e di kush eshte thuj nuk po ma qel tel gedhe i thash asaj qe burri spo ma qel tel ajo vajza shkoj un hyra ne dhom dhe lotet me rrjedhinin pa ndal erdh burri ne shtepi e pyta kush eshte kjo vajz nje her tha se njo tana tha u kon ish femra qe dy vjet jom nda me to sdi qka ka lyp me ardh ketu un ne ate moment i besova e doja shum burrin prej asaj dite mo un gjdo dit lot ne sy burri shkojke nuk vike para ores 2 gjdo dit jeta mu bo ferr un isha shtatzan e thirra motren tem dhe i tregova gjithqka po edhe motra nuk dike qka mem thon si te veproj u tmerrua pasi isha shtatzan kalun koh edhe nje nat e len tel mbi tavolin dhe e marr e hi ne tel aty pash gjithqka foto mesazhe u ndjeva teper keq gje dja me rendu me shum edhe pasi isha shtatzan fillova te qaj i thash pse keto qka eshte puna e saj kurgjo un qe dy vjet jom nda e qysh mesazhet e fotot ne tel po jom mundu me tmir me e largu e su largu genjente si gjitheher vazhdova nuk disha si te veproj sdisha qka te bej knej mu dhimke beba knej gjdo nat lot nje dit ajo me shkrun ne instagram me thot un jom femra e tij deri sod burri yt u martu me ty per deshiren e prindve edhe shtatzania ka ndodh pa plan mos mendo qe te mbron femija ty e plot gjera tjera un u ndjeva teper keq shum keq nuk disha qka te bej kisha 5 muj qe isha ardh ne ch qka te bej a ti tregoj familjes apo re rri re duroj ok e disha qe familja sme jep perkrahje vendosa te qendroj asnje her nuk me qitke prej qe kom ardh ne ch vetem mshel kom nejt e vetmja dalje e jemja ka qen ecja se dilsha e qetsojsha veten edhe kajsha pa ndal mbi te gjitha mu dhimke beba ne bark ajo nuk e meriton ket gje po qka me bo hormonet me kan ber edhe me te dopet emocionalisht nuk shkojke dy dit pa kajt pa u perla u bonen 8 muj me probleme ky nuk e pranon ajo femra vazhdimisht ndrron statuse ne moment qe ndrron statuse e di qe u dal me burrin tem nuk po di qka me bo tash lindi ky nuk po ndryshon nuk po heq dor prej saj un tash jom ne pozit teper te keqe me u kthy ne kosov me qik ku me shku familja sme perkrah qysh me jetu ktu nuk di qysh shkon puna e letrav nuk po mundet kerkush mem ndihmu spo di un nuk muj e vazhdoj jeten gjithmon me dyshime ky spo ndalet nese di dikush masi te lindi a munet memi prish letrat burri mu me tregoni edhe me Tregoni qka te bej te vazhdoj ne krt gjendje lot lot gjdo dit apo te ndahem si te lindi qiken se jom teper keq.