Dy nuseve te medhaja skom qef as syt me jav pa,Trashegimin do ja le te vogles,kjo pastron gatun dhe kujdeset per neve... | Histori Të Jetës
Dy nuseve te medhaja skom qef as syt me jav pa,Trashegimin do ja le te vogles,kjo pastron gatun dhe kujdeset per neve...

Dy nuseve te medhaja skom qef as syt me jav pa,Trashegimin do ja le te vogles,kjo pastron gatun dhe kujdeset per neve…

Dy nuseve te medhaja skom qef as syt me jav pa,Trashegimin do ja le te vogles,kjo pastron gatun dhe kujdeset per neve…-Pershendetje,jam nene e 3 djemve dhe dua te them qe sjam aspak e kenaqur me 2 rejat e mia po spo du me jav prish jeten djemve e me fol prandaj e gjeta munsin me shkru ktu ne ket faqe.Jam pensionere kam punu tere jeten deri sa kam dal ne pension djemt i kam martu te gjithe por fatkeqsisht nuset si kan qaq te mira,veq me nusen e djalit te vogel jam e kenaqur se ajo eshte fetare njeri insan na respekton si me na pas prinder edhe ka qene e vetmja nuse e cila kur jan nda djemt ka shpreh deshire para djalit me na marr me vete me jetu me ta.Qa me fol per kto 2 tjerat mos ti qit Zoti ne shpi tan diten kan nejt bashk po kur jon shku neper kojshi kan fol zi e terr per njana tjetren e kojshiket vishin te un e ja qitshin krejt fjalt.Boll i kum mbrojt se mvike inati prej te hujve se ne fund te fundit jon nuse te djemve po e kan tepru me gjdo pun keto ja kan nxerr yndyren per se keqi e as me sy skom qef me i pa ..jon cullaku ne maximum..banesat e veta si majshin kurqysh mu gerrdit me ju shku prej papastertis,duhanin kurr se nalin,pom dhimen djemt çfar grash kan pa pik edukate ka 1 fmi e kan secila as veten se majn kurqysh tan diten flejn tan naten dalin.Shyqyr qe skum jetu me to veq pe shoh qe edhe djemt sjon te lumtur veq hatri i fmive i majn..kete nusen qe e du kam vendos me ja lan trashegimi kursimet e mija dhe krejt arin masi na kqyr se sdu mi hi ne hak.E uroj çdo here edhe ja kqyri fmin,e kum shti djalin me ja regjistru fakuktetin edhe i kum than djalit nuk e di sa na jep Zoti ymer me jetu po amanet po ta la qet nuse me kqyr si syt e ballit kur nuk jena na.Zemra um rritet kur tum vjen dikush e ma sheh ket nuse,lan fshin gatun,edhe kurr zani si nihet,kurr nuk shkon me flejt pa ardh me na kqyr qysh jena,kurr nuk shkon dikun pa ardh mem than nane dola jo qe e nali un se un si perzihna kurre se i kum than merru vesh me burr tanin mu hiq mos um vet po apet shej respekti vjen e um kallxon.Deshta me ju than juve komentuse femra qe jeni pro ndarjes prej vjehrrive qe skan qare vjehrria pa fol se nuset e sodit shumica hor te bajn,asni nan ska qef me ardh puna me fol keq per nuse te evladit po qikat e sodit po jan te paedukata sdin 1fjal te mire me ta than.Une kurr sju kum perzi rejav te mia se kurr skan jetu me mu ato deri para 3 mujve kan jetu ne banesa te veta secila tash kan shku ne gjermani se djemt e mi i kan letrat…edhe qa me erdh qudi qe dyjat kishin komentu ktu te faqja histori te jetes tek nje tem per mergimtar kinse na paskan majt e tu fol keq per neve ne kosove a deri dje ne qet lloq te kosoves jetun,edhe kerkuj kerkan se kan majt se spunojn sen as gjuh sdin ku mu banen ato te avancume kaq shpejt keshtuqe mos ju besoni shum “nuseve”qe komentojn se nuk e thojn te verteten shumica..une ju pershendes edhe jav la ni porosi krejt djemve qe jon per martese edhe grave qe dojne mu ba vjehrra Hapni syt mir kon pe shtini ne shpi se “Nusja”e keqe ta Fik deren e shpis.