Duke e pa Mamin tu vujt per 1 euro qe ja fal dikush, m'ka shty mos mu feju e me i grah shkolles, mu ba ni femer qe... | Histori Të Jetës
1 euro

Duke e pa Mamin tu vujt per 1 euro qe ja fal dikush, m’ka shty mos mu feju e me i grah shkolles, mu ba ni femer qe…

Duke e pa Mamin tu vujt per 1 euro qe ja fal dikush, m’ka shty mos mu feju e me i grah shkolles, mu ba ni femer qe… – Pershendetje kam pa shum histori rreth dashnis kam lexu shum sende un jam ni vajz 21 vjec kam mendu dashnia se o loj po un i kam vec 21 edhe tham se hala heret me dit qka o dashnia por zemra sum ka maltretu kurr per kerkon per asni djal kum than se un smuj me desht kerkan edhe tash ikam ba 21 vjet edhe ton pom kiritikojn pse po rri e spo fejona un si femer tu e pa mamin edhe shum femra shqiptare duke vujt per nje monedh per 1 ero se ja fal dikush mka shty se mos mu feju mka shty me i gra shkolles mjeksis mka shti mu ba ni femer e fuqishme duke pas kritika te familjes ne qdo aspekt sepse femra duhet me shku te burri po pse femra te burri me te shtyp aj me ju ba ti loj e tina gra e qika kam qef ni mendim te juvin un kam pa lan shkollen 4 vjet mesen skam dasht fakulltet moshateret mia kan diplomu tash kta po ma bajn mi tash ti plak me hi fakulltet e po keshin me mu un e kam ni pun punoj e kam makinen teme cilen kam ba vet jam e panvarun po problemi eshte se gjithmon eshte njejta histori me gjyshen dhe me hallallt se me keshin a un kam ni perkrahje te fort pi mamit sa mjep forc me jetu e per babin nuk po foli aj ka deshir mu shkullu po aj o ne anen e hallav edhe gjyshes aj i ngon shum hallallt po mendoj se ni femer nuk duhet te i nenshtrohet burrit ajo duhet jet fuqishme dhe ne krahe me te un mendoj se kam koh per martes te gjith me thojn je plak a un vec sa kam mbush 21 por mendimi im kurr sgjeta dike si vetja mendoni femra para se te fejoni e te martoheni mos lejoni qe kurr dikush te ju sundoj jeten te jeni te barabart un pervete ndoshta kjo ndikon tek fejesa ime sepse nuk lejoj qe nje mashkull te me sundoj nese do te jemi baraz nese jo un nuk dua mendoj te me kshilloni te vazhdoj fakulltetin e endrrav te mia mjeksin apo te rri ne shpi dhe te pres te fejohem me dike qe nuk e dua vetem se dojn familja te me fejojn dhe mos te me lejojn te shkollohem mfalni e zgjata ju lutem me ndimoni.