Do i dhuroj veshken njeriut qe me ndryshoj jeten, atij qe e bene te lumtur vajzen time edhe pse nuk eshte e tija! | Histori Të Jetës
i dhuroj veshken

Do i dhuroj veshken njeriut qe me ndryshoj jeten, atij qe e bene te lumtur vajzen time edhe pse nuk eshte e tija!

Do i dhuroj veshken njeriut qe me ndryshoj jeten, atij qe e bene te lumtur vajzen time edhe pse nuk eshte e tija! – Pershendetje kisha deshire me treguar dhe un historine e jetes time pasi duhet me u shpreh diku. Jam 30 vjecare historia e jetes time fillon ne moshen 17 vjecare te afermit e familjes time hyne mistit u per mua diku dhe pa pyetur gjate u be ajo fejese pasi kishim besim ke mistiti se ishin njerze te aferm tonet nejse u be si u be u fejuman cdo gje dukej mire brenda gjashtë muajve u be dhe dasma pasi prisnim te vinte ne jete vajza jone e bukur dhe qe sot e kam krahun e djathtë…pasi vajza u be nje vjece filloi dhe jeta ime te iki per poshte personi ne fjale filloi alkolin ku si fillim ishte nje dite po dhe nje dite jo me alkolin pastaj u be rruge cdo dite alkol aq sa humbi punen cdo gje…pas ketyre gjerave filluan debatet mes nesh dhe situata degradoi ne maltretime fizike dhe psikologjike aq her ka ndodhur qe fryra ime trupi ishte i mavijosur na maltretima si interesonte qe kishte femije dhe njerze te tjere prezent per cdo debat dhe konflikt isha un fajtore per familjaret e ati sepse duhet te duroja dhe mos te flisja kam tentuar shume here te ikja nga kjo jetes pasi smumdesha me pasi isha larguar shume here na familja e atyre per te mos u kthyer me… Opioni dhe presioni familjes time me benin te kthehesha serish kam shume perjetime te kqia ne ato kohe por tani me jan sheruar ato plage dhe kshu kalonin ditet nje nate me bie tel ishte shoqja ime e ngushte dhe me thote ku je ne shtepi i them x esht ketu ne filand vend me filanen s’ma marte mendja kurrë per tradheti su ndjeva kam qare gjithe naten ate nate s’kishte gjume per mua ne mgjes i them kshu kshu me mori ne makine vajtem ke shpija shoqes dhe pastaj e pranoi po kam dhe mdo qefi do e mbaj… Aty vendosa t’i jap fund shkoj pran familjes time i tregoj svete me i thash mbaroi tme shaj kush te det pas shume perpjekjesh sikletesh arritem te ndahemi shpetova na ferri qe isha maltretuar per shtate vite… Filloi normaliteti nje jete e thjesht dhe e qete e kenaqur me vajzen time dhe familjen time. Nje dite te bukur kisha dal me shoqërinë time dhe rastesisht njoh njeriun e zemres time ishim rreth katër a pese persona vjen dhe personi ne fjale te ulesh me ne pasi nuk lejoheshin vetem djem te pa shoqeruar te uleshin dhe bashkohet me ne…dhe kshu u be kjo rutine dilnim flisim per gjerat e jetes por thjeshtë shoqeri smendoija kurre per me teper isha akoma e lenduar pas shume…si perfundim u lidhem e dua shume ate njeri pasi u mor vesh filluan intrigat fjalet sepse un isha me femi dhe ai beqar pa histori cdo kend e kundërshtoi dhe u berem bashke mas shume peripecishe ishim te lumtur cdo gje shkonte mire vajzen e ka rritur edukuar si baba i vertet e trajton si princeshë me pak fjal esht njeriu me unik qe cdo gje per neve ben… Kaluan vitet ishim me te dashuruar dhe te lumtur me vajzen tone. Nje nate pasi im shoq u ndje keq disa shqetesime te vogla shkojme bejm analizat te nesermen morem pergjigjjet aty bota jone u shkaterrua ishte dicka shume e madhe sa nuk pritej kishte semundje kronike ificense renale cdo gje u be e kote per neve kur na shikonte vajza me lot pyste me te drejte po kush mund t’i thoshte te vertet cdo dite te javes ai femj qan e shikon me lote per njeriun qe e rriti ne qe jemi mesur te vuajme s’kemi mjresi kurre… E kam mar vendimin do i bej nje dhuratë zemres time do i dhuroj veshken pasi e meriton esht njeriu me i mir ne bote dua ti bej nje suprizë dhe ti shpetoj jeten ati dhe vajza mos te lotoj me… S’dua ti tregoj askujt deri diten qe do e arri kete gje pasi jan disa analiza qe kushtojnë dhe s’di si do i gjej ate ndihmen per te mos rene ne sy zemres time faleminderit dhe me falni qe e zgjata.