Djalit i kemi qit kushte ose familjen ose ta mer ate vajze,ai eshte ndare prej saj por nuk eshte i lumtur aspak... | Histori Të Jetës
Djalit i kemi qit kushte ose familjen ose ta mer ate vajze,ai eshte ndare prej saj por nuk eshte i lumtur aspak...

Djalit i kemi qit kushte ose familjen ose ta mer ate vajze,ai eshte ndare prej saj por nuk eshte i lumtur aspak…

Djalit i kemi qit kushte ose familjen ose ta mer ate vajze,ai eshte ndare prej saj por nuk eshte i lumtur aspak…-Pershendetje histori e jetes edhe ju lexues te dashur .Jem nje nene nga gjilani ,kam kater femi dy vajza dhe dy djem .Jemi nje familje me kushte jo edhe aq te mira.por ishim te lumtur gjithmon .Vajzat dhe djali jan te martuar .u martuan me dashuri . Jan shum te lumtur edhe ata edhe na dy si prind. .Djali i vogel u njeftu me ni vajz po u dasht ta pengonim ,jo se kishte tkaluar jo edhe aq te mir , jo qe kishte tri vite ma e madhe se djali ,as per dukjen e saj .por ishte ni problem edhe ma i madh .kta trit tash sju intereson me vet ma larg.Kur e kuotoj burri kush ishte u qmend .Burri im edhe ajo vajza i kishin dajt ni vend ,edhe shum te afert.vjehrra ime e kishte gjyshin e vajzes djal t’agjes ,ajo kategorikisht e kundershtontete ket lidhje jo vetem ajo po e gjith familja .Djali im dhe ajo vajza vazhduan pa na degjuar gati ni vit U deturam te bisedojm me dajt e vajzes dhe te burrit tim .Ata kur e kuptuan u qmenden ,Ju lutem te bisedojn me prinderit e vajzes .Edhe prinderit e vajzes kundershtun.Djali dhe vajza kishin pyetur nje hozh ,aj ju kishte than ska kurrfar problemi mundeni me u martu .Ishte nje ankth i vertet .Debainim gjdo dit ne familje .sa e veshtir ishte per ne ta kundershtonim djalin qe e donte at vjzen .Spatem zgjidhje tjeter veq ta kushtezonim djalin ,ose familjen ase vajzen .ai ishte nmes dy zjarreve ,vajzen e donte por as me hek dor nga famlija nuk mudte .vajza i bante presion i thashte si kam asgje dajt e babes tan , as qe i ngjo . Vendosem te bisedojm me djalin per her te fundit per at tem thoshte k marr fund po vazhdonin te falsin pran me at vajzen .U detyruam ta kushtezojm ,i tham ose familjen ose vajzen nese vendos me u martu me at vajz nket shtepi nuk ke vend ,shko ta tdush djali vendosi te ndahet me vajzen por nuk asht i lumtur ,un si nan e verej.U detyruam se kishim lidhje gjaku .Nuk kishte gjo ma fshtir se me kundershtu ni lidhje ,besoni qe sjam rahat ,por besoj qe Zotin e kem deshmitar .Nuk besoj qe ka prind qe ja dojn tkeqen femijve ,lumturij e femijve asht gjithqka per neve por ishim te detyruar .shpresoj me gjith zemer qe edhe djali edhe ajo vajza tekwn jet lumtur ne rruget e ndara .Shpresoj na kuptoni neve si familje sepse mos me pas qen qe kemi lidhje gjaku kurr se kishim pengu.Ju pershendes nga zemra ,vlersone vet ju lexues edhe ju kometues .kaloni nje dit te bukur ju lutem anonim dua te mbetem.