Vjehrres i thash " Ti ke qen ku** por vajza jote edhe e ka studiuar ket zanat", gruaja me ka tradhetuar me kunatin e motres te saj... | Histori Të Jetës
Vjehrres i thash " Ti ke qen ku** por vajza jote edhe e ka studiuar ket zanat", gruaja me ka tradhetuar me kunatin e motres te saj...

Vjehrres i thash ” Ti ke qen ku** por vajza jote edhe e ka studiuar ket zanat”, gruaja me ka tradhetuar me kunatin e motres te saj…

Vjehrres i thash ” Ti ke qen ku** por vajza jote edhe e ka studiuar ket zanat”, gruaja me ka tradhetuar me kunatin e motres te saj…-Ju lutem anonim… Do mundohem te spjegoj çka ndodhi ne jeten time. Une kam qen i martuar me nje Tironse 15 vjet dhe ne ditet që ajo mori shtetsine gjermane nga une filloj, Ajo zonja duke mendue se kurr zdo merret vesh tradhetija e saj me kunat motre nga maqedonia sepse dihet nuk jan pak kilometra ka harrue se e mira dhe e keqja dalin ne sheshe. I kishim dy femi jo edhe moshes te vogel që mos te mbajn mend çka ka ndodhe ne mes ish grues e kunatit te motres nga Gostivari. Dhe dihet ndihmat nga vjehrra ime duke ja mshef tradhetin dhe gjoja duke ja rujt femin, sepse qdo vjet nga tri her shkonte ne pushime gjoja esht motra keq etj. Po tradhetia mshifet pak dite se del. Dhe ne vitin e 13 te martese kisha dyshime por,!? prita se e di ce tradhetia do dal por shume e ngatrrume situata familjare dhe bukur zor esht me nxjerr deshmin per tradheti nese ske fakte. Ne vitin e marteses 14 vjet shkova ne Tiron per pushime dhe aty nxora disa dyshime por shume e mbrojtur nga nana e saj dhe dyshimet ishin por une mendoja ne te vërtetën se duhej jo per mua sepse une isha shume i sigurt ne veten time. U takova me dy djem nga tirana ata ishin sipas tdhanav njeri dashnor i kusherines tsaj dhe punonte ne ministri e tjetri ishte dashnor i goces te kusherines se ishit, dhe po keta dy kishin shume fotogrfi nga ishi im por ato foto qe tregonin tradhetin hala skishin marr udhe tek une. Dhe prezenca ime atje nxiti ata dy qe te ngatrrohen dhe tmarrin inat njeri tjetrit dhe perfundimi njeri prej tyre mi dergo mua fotografit e ishit duke ba s*** me kunat motre ne vende te ndryshme…. Ne fillim duke pa femit sju besoja syve se kjo ka ndodhe. Rash ne mendime por cka të baj zdisha sepse mu duke rruge e larget per dicka qe sja vlen me u marre. Ishim ende ne nje banes por shume llafe… nje dite vendosa ti baj kontroll cka po del nga ky muhabet, dhe nana e saj kish ardhe ne pushim tek ne gjermani ne banes tone me iniciativen time sepse e dija se do largohem nga kjo martes pergjithmon dhe vertet aty tregon goca nanes kuptohet une kisha vu nje shpion kamer.. I tregon gjithe dashnoret sa i ka pas nga tunezia turq kurd e disa shqipetar Kosovar me pare dhe cdo her u mendojke se me ba me marr vesh ky qka do bahet. Kish arrit atje sa me qdo kusht une te baj noj veprim ce do me kushtonte me jete. Jo u ngrita ne kamb dhe thirra vjehrren ma bon nje kafe dhe i spjegova vjzhrres sepse edhe ajo ka qen e ndame nga burri dhe ish burri i saj vjehrri im ne ate kohe me thoshte mua gruen e kam pas ku**, dhe une kisha tjera mendime duke i than o…. nuk i thuhet ish gruas ku** por… une gjate bisedes i thashe vjehrres ty ke qen ku** po goca jote ka ba studime per ket zanat dhe ka marr titullin nga une Ka**kur* aty plasi llafi erdh hyqmeti dhe u ba nje rremuj por pa te lendur e te plagosur. Tashe ish femija jan rrite ne prezenc te dashnorve turq e kurd po sjam pishmon qka kam lan.