"Djalin se ke ne rruge te drejt" tha "Mua me mjafon se ma bjen rrogen"! | Histori Të Jetës

rruge

“Djalin se ke ne rruge te drejt” tha “Mua me mjafon se ma bjen rrogen”!

“Djalin se ke ne rruge te drejt” tha “Mua me mjafon se ma bjen rrogen”! – Pershendetje!Jam nje vajz 23vjece dua te ndaj historin e jetes sime me ju.por ju lutem mos komentoni me te shara dhe ofendime.Qe ne gjimnaz jam njohur me nje djal qe eshte 2 vjet me i madh nga un ishte prapambetes per shkake se ish larguar dhe e kish len shkollen dhe rikethehesh serisht vitin tjeter…Fillimish ishim shoke me pas lindi dicka me shum se shoke dhe e mbajtem te fshehur lidhjen ton per rreth 1 vit e gjysem.mirepo ai vendosi qe te largohet per ne Amerike dhe un nuk mundesha te hiqa dor prej atij as ai prej meje.ai me det**onte shpesh here qe ti tregoja familjes time per ate sepse un do vazhdoja shkollen e larte dhe ai kishte frike se mos ndoshta per arsye te ndryshme jeta ime merte nje kethes tjeter dhe ai kish frike se mos me humbiste..Isha ne vit te 2 te universitetit dhe u det**ova u tregova prinderve.Mbas shum shum debatesh qe pata prinderit ran dakort dhe familja e atij erdhi ne shtepin time.dhe me kerkojten mirpo vjeres time nuk i plq qe ta mirnin vesh te tjeret qe ajo kish fejuar djalin dhe kur kish raste qe mundeshim te takoheshim ne pazar ajo me prezantonte si mbesen e saj jo si nuse.mua nuk me plq kjo lloj gjeje dhe gjithmon i thosha te fejuarit pse i vin rend te thoj eshte nusja e djalit tim.Pse kur e pyesin i thon po ti fejove djalin ajo thosh joooo un djalin e kam ne Amerik nuk e kam fejuar gje.Me acaronte kjo gje por prap e pertypa sepse ndihesha shum e ofenduar nga prinderit se ma shtinin shpesh here ne syte qe nuk te duan. Prinderit e te fejuarit u larguan ne Gjermani kishin rreth 2vjet pa u kethyer dhe me than qe do te marim ne gjermani pushimeve te beharit nejse ben mhb me prinderit e mij babi deshi nuk deshi u det*rua dhe me nisi per ne gjermani.ndenja rreth nje muaj dhe ca dhe nje nate pata nje debat me te fejuarin ne telf.kishte rreth 3 muaj qe ai kethehesh nga puna ne gjendje te dehur dhe nje nate kur kish mare rrogen ja kishin mare leket nga ajo qe ish i pavedishem.i fls i them pse ben keshtu ca te merzit qe pin cdo nat nuk me tregonte gje.ate nate i fola prap dhe ai me ka fyer aq rende me ka ofenduar dhe me ka bllokuar ne wecap kur futem nga fb e tij e gjej duke folur me nje femer tjeter dhe ajo i thosh per ty do ta ul pazarin do ta le 100€nata se te kam klientin tim hajde ne filan hotel se me ke atije te dhoma e perhershme…u ac*rova keq i te nesmen i kam tregu vjerres keshtu esh puna ajo me esh pergjigjur bej cfare te duash nuk dua tja di per mua djali esh ne rregull se me bije leke ne shtepi kaq me mjafton me bije leke e nuk dua tja di se cfare ben tjeter.me ka habit shum kjo pergjigje.kam folur ne telf i kam treguar mamit e babit dhe babi ka folur me vjerrin ai thosh po diun se ca bejn keta se per ca ziren.ne ato momente ka nderhyre vjerra dhe i ka then babit qe vajzen tende nuk dua ta shikoj me sy me se me ofendoj driten e syve me tha se ke djalin ne rregull po mblidhe…babi esh prekur shum nga keto fjale dhe i ka then vjerrit ke 2 dite kohe te ma nisesh cupen poshte mos te vi un larte.ika per ne shqiperi dhe qe nga ajo dit e sote mua vjerra nuk me hap telf se i kam ofenduar djalin i kam then mblidh djalin dhe vherri me flet maja maja prinderit me luten qe ti shkepis mardheniet te ndahem nga i fejuari por nuk di si tja bej pz me jepni nje keshill u lutem se un e dua vertet shum dhe pse kam qe kur isha ne vit te 3 ne gjimnaz dhe sot hidhem viti 4 per mjekesi…Prinderit me luten me thon je gjithe kjo vajze po ben 9vjet shkoll te larte dhe e le veten ne duart e atyre sikur ai te jet mashkulli i fundit ne kete bote.ju lutem me jepni nje keshill si mundem te veproj…flm per komentet tuaja..Anonim ju lutem.