Nuk jam e sigurt qe do mund te behem Nene, tha "Ateher ec shko te Baba yt nuk me duhesh", une e shkreta e... | Histori Të Jetës

Nene

Nuk jam e sigurt qe do mund te behem Nene, tha “Ateher ec shko te Baba yt nuk me duhesh”, une e shkreta e…

Nuk jam e sigurt qe do mund te behem Nene, tha “Ateher ec shko te Baba yt nuk me duhesh”, une e shkreta e… – Preshendetije ju lutem anonim- pata qef me publiku edhe un historin tem per mem dhan dikush naj kshill se qka me ba spo di as vet qka me ba- preshendetije jom nje vajz 26 vjet para 10 vite me 16 vjet u fejova e u martova me nje djal at djal nuk e njifsha po mami ka pas shum qef mem dhan te aj puna se u kon jetim e i vinte gjuna prej aty …mir ja bona qefin mamit u binda e mora ne gurbet fillte ngela shazan po e humba…kalojshin vitet aj dojke fmi edhe un po’ zoti nuk na fali mas 5 vite iku te motra e vet dhe me laa…mir u ndam vujta shum po e mbajsha nveti per mos mi merzit familjen…mas 1 vite u njoftova me nje djal ne fb edhe aj ne gurbet po shum larg nga un fillte fillova per hajgare me kalu kohen po perdit perdit tu fol nisa me dasht kur nje dit me thiri ne telefon ma boni qe aj punon me pun kqija uff mu rrzu bota mi kri e lash i thash boll zdu me ty me pas pun po aj filloj tu thy gjoma tum ba “kishe don me m*t veten” u tuta dhe e pranova me kalu me mu mas 2 muj erdhi ktu mu pa spari her kur e pava ooh zot u tranova hiq I mir po zdi prap thash boll mo me ja kqyr bukurin po karakterin..mir qeshtu kalum apat bashk me thojke po vi met lyp jo qet muj jo tjetrin kur dikur ma boni hajde nje her ti ktu kqyre venin ather si kthesh ta qoj babin te babi yt un e shkreta i besova i tregova gyth familjes minzi jon bind mem lshu po un kri fort edhe u nisa shkova kur u ktheva prit ska prit ska jo spot du jo jon tum njek jo jom hi burg tulifar fjal tulifar shamije un kaj shpi tranov mir 4 vjet qeshtu ma boni nuk guzojsha me dal pa mem thon aj dil po bona diqka kom nejt me tut se me minaqonte ka me ta v*a babin vllaun ka me ba kshtu dhe ashtu un shum her kam pas mi bo dom vetit per mos me jetu nket bot knej familja normalisht mbojshin fjel knej aj ooh zot smujsha ma deri sa em erdhi gati infrakt mir mas 4 vjet em tregoj se gytha senet se mi ka thon jon kon rrena vjet e veta,puna vet, familja vet mka rrejt po thojke hala em don mir erdhi te un pastaj em rrafi mir se un gojen e madhe me ate aj qe fol nasht bur jom ti je femen nuk guzon kshtu em thojke familja murren vesh se mka rre jon nzef shum aj dojke mem grabit e pranova po kur i thash un nuk te garantoj per fmi aj ma boni un tmarr shpi provojm bone mir po nuk bone qoj apat shpi te baba jot un qaty mora guxim dhe i thash ateher Lem se bol u bo dhe me la un hala jom shum e dashurune nto zemra pom kallet jom shum e trishtushme familja pom japin shtres per mendimin e juaj a mka dasht aj mu…pse ka nejt 4 vjet me mu nqs sme ka dasht ? Ju lutem mos shani po ndimomni me naj kshill ju flm