Djalin e kom ne koma qe 5 vite, Burri me ka lan ndersa mjeket me bejn presion qe te ja nali aparatin djalit! | Histori Të Jetës

mjeket me bejn presion

Djalin e kom ne koma qe 5 vite, Burri me ka lan ndersa mjeket me bejn presion qe te ja nali aparatin djalit!

Djalin e kom ne koma qe 5 vite, Burri me ka lan ndersa mjeket me bejn presion qe te ja nali aparatin djalit! – Tung histori te jetes nese ka mundesi me shkrujt historin teme se shpirti pom digjet dhe zemra pom dhemb prej dhimbjece qe i kom perjetu qe sa vite. Sa shpejt ndryshon jeta kur nuk e pret 365 shkall sillet edhe njeriu ma i dashtun nganjehere nuk e njeh a dikur ndoshta menon qe gjdo sen eshte ne rregull dhe kena me tejkalu gjdo sfid se bashku. Une jom deshpru shume prej njeriut qe e kam desht me shpirt e me zemer sepse ne jemi perballu me nje hall shume tmadhe. Spo di qysh me ja nis me shkrujt kit histori sepse sdu mu pajtu me fatin qe realiteti jem pom pret e une spo e pranoj. Jom nje gru 48 vjeqare nga Prishtina dhe jetoj ne Gjermani. Jom ardh nGjermani 1998 nkohen e luftes me burr qe ta kem nje jete ma tmire edhe ta krijojm ni familje te shnosh dhe te lumtur. E kemi pas andrren e gjdo njeriut, pare sa dush ka 3/4 pushime nvjet se burri e qeli firmen edhe pat sukses edhe ashtu familja jone me ne fund u kompletua me nje djal. Djalin tasht e kam 25 vjet dhe e kom gjithqka nkete jete. Nuk kom mujt tjere fmij me bo veten ket djal mirepo kjo nuk ka shkaktu najfar problemi kurr te une dhe burri se ishem tknaqt me jeten qe e kishem. Djali mu rrit ja nisi me dal me shok e me dit qka eshte jeta edhe u knaqsha sepse e pajsha qe ka bo shoqni edhe u rahatu nGjermani se shume u tutsha pom njoftohet me naj djal te zi e pe merr rrugen e keqe qe sduhet ama jo shyqyr krejt mire u kon edhe raportet me burrin i kisha mire ama pernihere jeta ndryshoj. Ja blejti burri djalit ni kerr tvogel qe me mujt aj me vozit qishtu kur tdel me shok po qaty ke gabimi jone me i madhi qe ja murem at kerr sepse mas 2 jave djali dul me shok edhe na boni ndeshje edhe e thej qafen dhe ra ne koma. Aty bota ime u shkaterru dhe skisha arsyje ma pse me jetu skisha fuqi mu qu nmengjes dhe me shku te djali tu e pa i lidht me 100 aparata, zemra menxi i funksionojke. Nuk kisha pse me qujt ma veten nane sepse djali veq mkish vdek as truni nuk i funksionojke dhe doktorat ma Humben shpresen totalisht kur mthan qe 80% nuk zgjohet per shkak tlendimeve trana shume. O zot thash merrma shpirtin mos tjetoj ma gjat. Mos te bej veten me vujt ma shume dhe ti thom vetit qe e kom ni djal gjysem i gjall. Shpirti mu kall sepse ne at kohe i kish vetem 18 vjet dhe ish ende pa e qfryzu jeten pa e shiju dhe pa provu shume sene qka duhet nje njeri me i provu. Tasht jan ba 5 vite dhe aj ende eshte ne spital dhe nuk ka permisim, mjeket ma kan propozu qe me nal aparatin qe te vdes djali me hjek dor prej djalit mirepo spo kom fuqi tja boj evladit tem. Drite e dielli i nanes tvet qe zemra mu dogj nflak kur te menoj qe osht mundesia me humb evladin tem per gjithmone. Une jom tu u mbajt per shprese qe ka mu zgju dhe mrenda atynev 5 vite shume ka ndryshu. Une dhe burri jemi nda sepse ne minutin qe u ra djali nkoma gjdo sen ndryshoj mes neve. Ja nisem mu perla mu maltretu per gjithqka edhe e disha qe dyt e kemi prej ankthit dhe sikletin e djalit mirepo ajo nuk eshte arsyje mu qu kerrsh mu bo me njani tjetrin sepse u desht mu permbajt e perkrah njani tjetrin. Ja nisi me shku me femna tjere, e hupi biznesin se u ngul nraki nuk ke ma ajo fotografia e bukur tjetes ton dhe nuk ish gjdo sen me ngjyra ma, per mu jeta mu shendrru ne nje lloj ferri bardh e zi qe skisha motiv ma dhe kur na than mjekt qe po dojn me hek djalin prej aparatit aty ke fundi jon sepse aj tha PO une JO. Aj tha nuk mundem me pa evladin tem tu vujt ma shume nuk mundem me pa shpirtin tem tu u kall ma teper me at djal. Une kom shume shpresa qe nje dit ka mu qu djali sepse kur i foli te veshi e di qe mnin, kur i kom tregu qe jom nda i ka shku loti nsy edhe aty e kom dit qe zemra i punon hala dhe skom pranu mirepo edhe mu qu djali qfar jete e pret? Nana e baba tndam, skena ma pare si ma heret kushtet e kqija menxi po e kalojm me pagu qat qeran tem. Se aj u dal vet me jetu ish burri. Ncncnc spo di qysh me tejkalu kit faz tmerrshme qe me mujt kurr mo as ni lot djalit me ja pa ne sy sepse une lendus per ata lot. Jom ngjendje boten me rrotullu qe mos me merzit kurr djalin tem dhe me mujt me ja plotsu gjdo deshir pa e harru as njanen edhe ata e kisha bo. Nuk di a ka ktu njerz nkit faqe qe e kan zemren e kallt si une ama mirepo sdi qysh ja kishin bo njerzt mu kan npozit tem. Duhni me kuptu o njerz qe e kur e kan shpirtin e thyme ne gjys dikush duhet me i jap motiv e perkrahje se kjo jete osht sot per neser. Une e pata jeten perfekte tasht skam as arsyje pse me jetu. Pa djal dhe pa burr jom mbet me nje ankth shume tkeqe.