Banesen e bleva te re, veturen ja bleva por Ai filloj me qu dore ne mu, e lash plus e ktheva n'KS e tash... | Histori Të Jetës

Banesen

Banesen e bleva te re, veturen ja bleva por Ai filloj me qu dore ne mu, e lash plus e ktheva n’KS e tash…

Banesen e bleva te re, veturen ja bleva por Ai filloj me qu dore ne mu, e lash plus e ktheva n’KS e tash… – Dua te mbes anonime! Osht histori qe po mundona me bo ma te shkurt… Ne moshen 15-16 vjet hina ne lidhje me ni djal ne ks (une jetoj ne Skandinavi) dhe e di qe e re po ashtu ndodhi. Dhe ne moshen 18 u fejova me ate. Kena kalu shume mire krejt kto vite bashk, skam kurfar ankese se u kon mashkull ideal dhe i dashun qe u munojke me bo gjithqka per mu…. Derisa e pruna ketu ne ket shtetin ne Skandinavi ku jetoj une. Banesen e bleva te re, nje veture ja bleva, vet bojsha pare per ne (edhe aj ne ks shum kushtet e mira i ka pas) po un vet deshta mi ja bo krejt per mos mem thon “un ta kom bo” “un e kom ble” etj. Nejse, ktu ja filloj mu tranu, u bo shum agresiv dhe filloj mem ra pa arsye. Kur u qetesojke me tregoj qe pin land narkotike dhe ka abstinens bla bla filloj mu hap aq shum qe mtregoj per varesin sa ja nisi me pi haptas meje… I bojke ka 7 cigare ne dite dhe e teprojke me te madhe! Mu kjo me pengoj shume se jam shum anti narkotike po skisha qka me ba… Nga kjo problem filloj me luajt bastore i hupke krejt paret tona sa u dufke me shku prindve mi lyp pare per buk… Dhuna nuk u ndalojke dhe me maltretuke gati qdo dit ja nisi me qu dore ne mu… Dilke jasht su lajmrojke 2 dit vike tani ne shpi si kurgja hiq. Prap e durojsha se e dojsha. Prinderit e mi filluan me vrejt qe kena probleme nga shejat e mi ne trup, nga sjellet tu lyp pare nonstop etj etj, nejse kena pas probleme pa fund sa as nuk pershkruhen me fjal me kuptu ju dhimbjen dhe qka kom hek me ta dhe babi me vllaun me shtinen mu nda dhe me perkrahshin shume per ndamje se nuk durojshin mem pa ne at gjendje dhe un nga merzija nga problemeve dhe skisha besim mo ne ardhmeri me ket njeri kshtu qe heqa dor e ktheva ne kosov! Tash mas 1 viti e ndarjes ky prap qe 1 vit me kerkon dhe me kontakton dhe thot qe ka pas problem dhe ka qen jasht kontrollit dhe qe ka ndryshu etj etj. Un hala dhe pergjithmone e dua po sdi a me besu qe ka ndryshu… Aj tash u dal ne te zezen dhe jeton ne Zvicerr dhe punon dhe u stabilizu po prap e di qe jau thej zemren prinderve nese kthena sepse e urrejn pas qdo gjo qe kan pa qe ma ka bo ai mu. Vllaun ne burg e kam dhe kam shum tut mi lendu prinderit e mi edhe ma shume nese kthehem tek ai se kan mjaft dhimbje!