Gruaja ime i ka pas 4 te dashur para meje, se kam mar virgjine por Une e dua teper shume dhe nuk... | Histori Të Jetës

4 te dashur

Gruaja ime i ka pas 4 te dashur para meje, se kam mar virgjine por Une e dua teper shume dhe nuk…

Gruaja ime i ka pas 4 te dashur para meje, se kam mar virgjine por Une e dua teper shume dhe nuk… – Mirmrama shqiptart e mi valla bilah kur pi nij tu than qova dore ne grun jo se du grun po mplas zemra.Po une bre e du grun tem tranohna mas saj qka thot ajo fjala e saj osht amin per mu.Nuk ka njeri nbot qe e du ma shum se ata prej dites tpar qe e kum pa une pata than qikjo osht gruja qe kam me kalu jeten me ta.Gruaja jem i ka pas 4 frajera para meje dmth une jam i pesti per ta po kjo per mu ska lu rol hiq bile ata nuk u kan virgjine po sum ka interesu mu qka ka ba ntkalumen me ransi osht e ardhmja edhe e tashmja a nashta un jam pak ma i modernizum nkto far aspekte sa qe kaniher i shohum frajerat e saj qe i ka pas e ngucii ja boj allahile hajt kallzom a tkan knaq ma shum kta a une e ja nis e kesh ma puth ballin thot lej kto sene se ti je dashnija e jetes tem.Tani mu mbahet zemra mal e kapi e dushi kudo qe jena nkafe a nrrug sma nin nalum dushum knaqum krejt.O Shqiptar a dini pse kini probleme me gra se jeni te eger qoni dore ne to i sosni,ka tsillni i rreni,kurr nuk munohni mi kuptu,per gjithqka i rrini nqaf,e llogaritni si me kan skllav i juvi he marre ju koft.Tani po kish ktu prej juve tu than mka tradhtu gruja,poo normalitikisht qe te tradh oj shqipe se ajo lop tyben sosht edhe ajo ka ndjenja e din me dasht bile gruja dashuron ma shum se burri,normalitikisht nese burri e ban punen qe me dasht gruja se ti sillu si kapadai me ta tyben stka dasht kurr as quq ska me ta ba bile bile veq mos ti ardht mundsia me te tradhtu e tani mos kukatni.Po qka kish me ndodh me mu nese rasti jem qe e kam mar grun jo virgjine plus 4 i ka pas para meje,nese une isha sill keq me grun tem tu ja permen tkalumen e tu e maltretu a po menoni qe mkish duru a?Joo shoqi jem se qasi kohe u ardh qe nuk tduron mi hyp nqaf kerkush ndit tsodit.Po un gjithmon jam munu me gjet ni gjuh tperbashket me ta e me dasht e me i nejt gati e me respektu.Po ma ka qu Zoti lumturin teper te madhe me grun tem.Edhe familjen ma don edhe ma respekton kurr nana jem sdin ni fjal tkeqe prej grus tem.Ska ma mir se me pas lumturi edhe harmoni me familjen.Kur po shkrujn do gra ma bani burri kshtu e mtradhtoj e qoj dore ne mu e mperzuni veq pe kapi kryt edhe sidomos po jon asi gra qe skan pas frajera ma heret.Ma mir ish me pas grun me tkalume e me kan profi edhe nshtrat edhe ngjithqka se ajo din qysh mu sill nlidhje e kto qe spo kan ma perpara e qe po martohen me tparin,nuk po din mu sill per qata po jav shtroin zullumin burrat e juv.Pervoja krejt senet i ndreq ne gjdo aspekt,edhe pervoja e grus me djemt e tjer sish e keqe.Qohet shqiptari thot ja un skisha mujt kurr se kur isha kan tu bo mardhanje me ta mu kish kujtu aj ishi i saj.Mu personalisht mpat than njani po i thash o shoqi jem ti kur tknaqesh me grun tane maj met qaty e jo te hallku thojke jaa smuj ashtu une kerqysh thash grahi burr se me kit tru skena me shku kurr perpara hiq.Ma keq se me kan katunar e mos me kuptu grun ska hiq.Ka kalu ajo koha e ktynehershit mu kollit veq burri.Se ateher kan jetu me kanun te lek dugagjinit ku gruja ska pas kurrfar vlere po mu nal e me lexu fen muslimane quditni bre po nalt e ka ngrit Zoti femren,po kur Zoti i madhnum e ka ngrit femren lart kush jena na qe me shkel ka tsillum,hajt kallzom kush jena na ?Po shyqyr prej Allahut drejtsija e tij gjithmon shkon ne vend,edhe tash kan nis vet grat me u pavarsu e edhe naj dit se ska me guxu kush mi than grus tvet i ki syt e zi.Nese e dojn njani tjetrin mir nese jo ma mir kan mu nda se mu qu dore mes veti.Un qare spata pa shkru me kallzu se ktu jom fans i ri ne faqe veq qka po lexojka njeri ktu po u knaqka tu lexu gjithqka bile jam pishman qe sja pasna ba like ma heret ksaj faqe Histori Të Jetës,po tash e tutje edhe kam me komentu edhe kam me dergu historia shpesh.Un veq ju pershendes e ju uroj ni vikend shum te bukur qofshit te lumtur te gjithe.Naten e mir shqipet ane e mban botes.