Me ndihmoj ta harroj te kaluaren, u fejuam, e dua shume por smund te kem mardhenje se mendja... | Histori Të Jetës
kaluaren

Me ndihmoj ta harroj te kaluaren, u fejuam, e dua shume por smund te kem mardhenje se mendja…

Me ndihmoj ta harroj te kaluaren, u fejuam, e dua shume por smund te kem mardhenje se mendja… – Prsh..Nese ka munsi me postu edhe qet histori, un kum shenu edhe ma heret ktuh sdi sa ju kujtohem por vendosa tshenoj prap pasi nuk kom zgjidhje tjeter,ndjehem mir te shprehem, un jom nje vajz e me par kisha nje histori dashurie por me lendoi shum pasi idashuri binte birra me malltretonte dhe idhash fund, pastaj me ket dhimbje ndarje qe kisha nga njera ane isha elumtur qe shpetova prej tij por nga ana tjeter perseri me dhimte shpirti isha e lenduar shum nuk kisha shpres per asgje, ne kte gjendje qe isha u njoftova me nje djal ne rrjetet sociale dhe i qaja hallet se qa kom perjetu, ky ishte djal me zemer shum te paster, me ngushllonte, edhe ai sapo ishte ndar nga e dashura me tha un ekom dasht shum nje vajz por ska qen fati im, kaloi shum koh biseda jon vazhdoi qdo dit eme shum, u njoftuam memir, ai me beri te harroj te gjitha te kqiat qe me beri idashuri, vazhduam kontaktin u takuam, me tha se medon, edhe un dita dites dashurohesha ne te,u dashurova marrezisht, harrova gjithqka nga e kaluara, u fejuam,tani elhamdulilah jemi te fejuar, kalojm shum mir, por diqka nga mrenda me mundon, qdoher qe e pys diqka per ish te dashuren asgje nuk tregon me thot nuk takon ty e kalumja, perse nuk flet per at vajz un nuk di asgje, kurse un jom penduar qe ikom tregu gjithqka nfillim se qa kom perjetu, por ather nuk edija se do te dashurohesha ne te por fati deshi u dashuruam,por pse nuk tregon asgje per tkalumen etij, qajo me mundon shum un jom npergjithsi shum vesveese kom perjetu shum sene njet sit mhy ni sen nkry qaty mrrin mendja,ekom edhe ni tjeter prb, un edua shum por asnjeher sekum puth, ai po por un nuk mundem nuk kom arsye sdi pse, kemi nejt bashk qdoher ka tentu mem hup virgjerin ekum largu smundem nuk edi pse, filloj qaj nvete perse smundem nuk kom pergjigje, pse jom kshtu nuk edii aka najkush naj kshill mem ndihmu se spo ndjehem mir kshtuh ju lutem, un gati martona e nuk muj mebo mardhanje meto as me puth as sen, kshtu e dua teper kshtu smundem, vetem ai ma lumturon jeten, ju lutem kshilla qa mebo mu stabilizu spo di si me vepru ket situaten time, si muj mu stabilizu qe mekon e lumtur si gjith shoqet tjera, edhe un du me kriju familje du te harroj te kaluaren dhe te jem e lumtur me personin qe dua, ky me respekton shum e ndjej qe mdon, edhe pse ky ka pas te kaluar, nuk flet asnjeher per tkaluaren por nuk edi me don edhe pse nuk e lejoj mem prek e mebo mardhanje meto, i lam kohes, por kem provu shum her nuk mundem, smuj me leju, kur fillon mem prek me shkojn ment tjeterkund, nuk ndjej sen, hiq, dhe largohem prej tij kshtu edua kshtu smund te kem mardhanje meto, sdi sa pom kuptoni sdi akom mujt mir me spjegu por jom shum keq kom shum stres, kom mendime gjith negative, me mundon nje e keqe ne shpirt sdi pse smuj mukon e lumtur ju pershendes.