Diten e dasmes as qe me preki me dore, zdisha qysh me ju than familjes qe ky nuk m'ka prek as me dore se... | Histori Të Jetës
me preki

Diten e dasmes as qe me preki me dore, zdisha qysh me ju than familjes qe ky nuk m’ka prek as me dore se…

Diten e dasmes as qe me preki me dore, zdisha qysh me ju than familjes qe ky nuk m’ka prek as me dore se… – Pershendetje Histori Të Jetës Jam nje vajz 22 vjeqare kam lexuar shum histori e shumica ktu e deshta te kem edhe un ndihmen e juve miq Te dashur pa ofendime se kam nevoj per kshilla jo per mendim te rastit kam jetuar ne kosov atje kam mbaru shkollen fillore dhe te mesme ku dhe ne ket periudh u fejova normal nuk dojsha kisha enderr te vazhdoj shkollimin e lart por ja qe msit qdo dit vishin dhe Nuk e di as vet dhe ndodhi djali me familje ne gjermank se jam vajz hastreti dhe prind Nuk doja ti kundershtoja sepse e dija qe Nuk ma duan Te keqen e sidomos babi qe e jap jeten per Te Nuk me kujtohet As sot si thash Po. E keshtu 1 vit e fejuar Nuk me thirrke asnjerher ne telfon i fejuari Nuk vinte ne ks Edhe kur vinte disi i larguar pas 1 viti bem dasem e krejt por ai diten e dasmes As nuk foli e As nuk me preki vetem tha Kur Te vish ne gjermani do bahesh e Imja. U shtanga e tere Te ju them familjes qe ky si don prekjet e mija As Te ket mardhenje me mu e Te ndahem me mir heret menojsha qe njerzit do mendojn qe Jam e pandershme dhe per kete me ja lshu prita. Erdha ne gjermani njejt si i huaj koh pas kohe ish normal por mardhenje asnjerher Nuk permenke as fjal perkdhelse asgje. Nje dit harroj telefonin ne shtepi e pash e mora ja gjeta kodin Edhe e gjeta se ai u kan ne lidhje me ni boshnjake dhe vazhdojke me shkru ju kallxova vjehrrive por asgje ju tregova Edhe qe un vetem me letra Jam e ti se kshtu asnjeher skam qen e ti dhe se dua Te ndahem Por menojsha qdo her ne prind e Mi qfar dhimbje do ken. Familja e kti fillun jo keni sehire a qka jan jo kshtu jo ashtu rri mos na le se Te kem vetem ty qit djal e kem prita qe Po Ban ky ma mir por jo sot bahen 3 vjet e gjys qe ky vazhdon njejt vazhdojm Te flejm si vlla e moter me Te por tani me Nuk mundem me menoj Te ndahem jo vetem per arsyje Te mardhenjes qe Ska me mu por ky As kurr ska dal me mu qytet me shetit me Ban diqka per mu kurr Si ka intersu As Kur jam smut As kurgjo kshtu qe me mir Te ndahem por ktu kam punen e krejt Po vizen e pergjithshme si kam Edhe dy vjet ju lutem me kshilloni qka Te bej kam humbur vitet me te bukura e tani ti le te gjitha e te kthehem ne kosov apo ka ndonje zgjidhje sipas jush me ndihmoni me falni qe e zgjata por kjo esht vetem ne pika Te shkurta sepse qka vuaj un edhe nga bab i ti po dua vetem nje mendim qfar te bej ju pershendes me lot ne sy anonimja.