Dashuria te verbon, me ka sha ne mes te rruges dhe prap ia kam falur... | Histori Të Jetës

Dashuria te verbon, me ka sha ne mes te rruges dhe prap ia kam falur…

Dashuria te verbon, me ka sha ne mes te rruges dhe prap ia kam falur… – Pershendetje dashta edhe un me jav tregu historin time, dhe shpresoj pa ofendime, po prap se prap respektoj cdo mendim t’juvin, jam nje vajzë e re 18 vjet I mbushi, dhe jeta me ka goditur shum gjera rastesisht,jam lidhje me nje djal qe 3vite jemi takuar ne shkoll kuptohet qe isha shum e re ne mosh kur fillova mirpo per mua ishte dashuria ime e par , edhe Pse isha e re ne mosh isha e vetedishme per cdo lloj veprime asniher deri me sod nuk e kam leju mem bo diqka me shum se sa puthjet, gjithmon kom pas kujdes se jetes Nuk i dihet por lidhja jon vazhdoj e dua tjau tregoj gjat ketyre vite se qfar kam perjetuar, ne fillim gjithqka shkonte mir Po edhe ne ishim dyt te rinj moshen e njejt , pas disa muaje aj filloj te flas me vajza tjera un e toleroja shum se thojsha jemi te rinj edhe kuptohet Qe perfekt Nuk mun me gjet edhe pse un u lendojsha shpirtnisht prap vendosja tja fal, veq un E di edhe ni zot se si jam perball sidomos jom kan moshen ma délikate kuptohet adoleshenca, pastaj e mbaruam shkollen fillore aj ishte shum xheloz dhe xhelozia e tepert ishte smundje filloj te imagjinonte gjera Qe un kurr Nuk mund ti beje sepse jam nje vajZe Qe kam karakter dhe asniher Nuk e nenvlersoj vetveten per ate Qe sjom, e xhelozia ti e tepert shpesh na pruke deri at piken qe duhet mu nda ,se ne femrat jemi krijesa me e bukur Qe zoti ka fale, per kete arsyje Nuk e kuptojsha per qfar arsyje aj me qojke dot! E durova prap se kjo eshte Kur dashuria ti verbon syt keni te drejt me thon je e re Nuk e di qa eshte dashnija mirpo un Edi Qe gjithmon qka ndje me zemer eshte e sinqert nga ana jem. Shpesh mka sha midis rruges, mka qu dor para kusherines, shpesh jom ndi e nenvlersume pi tii edhe sa do femra me u kan fajtore un mendoj qe ajo duhet te respektuar por un Edi qe nuk isha me faj thjesh aj e shike ndonjeher boten ndryshe, Kur filluam ne shkoll te mesme aj filloj me hy ne rrug te keqe perdorke substanca, un gjithmon u mundojsha me i nejt afer me i fol se Nuk deshirojsha me pa gabim prap u permusu ni koh , per cdo sen Qe ka pas nevoj gjithmon ikum thon thirrum ktu jom, e ni dit tu hec ja kapa telefonin edhe Kur pe shof ish kon tum tradhtu me nje vajzë Qe e kishte ne Klas ateher u ndjeva shum keq edhe aj e pa filloj te qaj me mua, por ishte von edhe shum gjana ndodhshin po nuk po i permendi gjithqka se besonum ni liber duhet me shkru.Prap u kthy vendosa tja fal se nga dhembshuria ime e madhe smund ta shof dike me lot , prap vazhduam mir Nuk mundem tja mohoj se edhe momente te bukura kemi kaluar Po Nuk e kuptoj Pse kto gjera Po ndodhin, pastaj filluam prap isha me at shpresen se aj prap ka me u permisu edhe prap me vazhdu nje jet te re , Po jo prap kisha ofendime , lendime . Edhe un gjithmon u ndihesha me faj sepse per cdo gje me fajsojke, ne e kemi bere familjarisht Qe 5 edhe tejmase respektoj familjen e ti me duan shum po edhe Pse aj me plot vedije Qe jemi familjarisht prap me ka qu dor. Per sene Qe Nuk ja vlen besonum un jom nje vajZe qe mpelqen me njohf jeten me pa sene treja me kuptu jeten me plot ngjyra jo vetem bardh e zi ,Edhe aj gjithmon mthojke duhet mem vet Ku shkon qka ban me kan shkon ,Nese thom jo jo u kry ne fakt qka te vendosi un , okej e kuptoj qe duhet me pyt burrin nuk jom kundra ,un thojsha Qe duhet me pas nje komunikim ose nje gjuhe te perbashket te dyt , edhe prap nuk besoj qe kish mujt dikush me fal mashum se un se aj prap u kthejke edhe u betojke qe mdon shum po bese dikush don nuk mund me i ba kto sene ,edhe shpesh i folsha Nuk kuptojke ashtu mendoj sod jemi hala bashk gjithmon me at bindjen Qe Nuk kan me u perserit mo asniher qa ka ndodh se mka premtu qe nuk ka me u sill prap njejt po nese kishi mujt mem dhon ndonje kshill ose qysh me vepru si motra tjuv isha kon shum mirnjohse