Pasi u fejova filloj tmerri i botes, familja e burrit me quajshin skllave dhe parat mi moren te gjitha... | Histori Të Jetës

Pasi u fejova filloj tmerri i botes, familja e burrit me quajshin skllave dhe parat mi moren te gjitha…

Pasi u fejova filloj tmerri i botes, familja e burrit me quajshin skllave dhe parat mi moren te gjitha… – Jam nje vajze 21 vjece ne moshen 17 vjece si cdo adoleshente u njoha me nje djale nga fieri , flisja gjithe kohes me te por see Kisha takuar sa njeher tek per tek, derisa nje dite ai vin ne familjen time edhe kerkon te fejohemi isha teper e lumtur sepse deri ne ate kohe gjithcka shkonte per mrekulli midis meje edhe atij , e ne fund dashuria jone do merte kurore . Famlijet tona vendosen te shtynin fejesen 2 muaj sepse prisnin te mbaronte viti shkollore. Por gjerat midis atij e meje s ishin me njelloi ai pasi erdhi ne shtepin time ndryshoi s ishte me ai nieriu i kuptushem por filloi te me ndalonte per gjithcka , madje s me linte te shoqerohesh as me femijet e xhaxhallareve, por serisht mendoja se gjithcka do kalonte. Ndersa nje dite ne shtepine time me detyron te shkoi me te duke me then nese nuk pranoi te shkoja me te do mendonte se nuk isha e virgjer e do i thoshte prinderve te mi kte gje , nga frika u detyrova ta lejoia e gjate kohes qe ky prekte trrupin tim fillova te ndjeia nje neveri per kte njeri ,une qaja e ai qeshte ! Dashuria qe Kisha per te filloi te shuhej por nuk mund ti jepia funde lidhjes aq me teper tani qe i isha dorzuar atij . Pasi bejm fejesen ky me mer ne shpi per te jetuar me ate e familjen e tij .Ateher filloi tmerri i vertet per mua ku turturat nuk kishin fund ofendimet e tyre s kishin te sosur e drejta e fjales per mua kishte mbaruar , njerezit e tij me ofendonin nga fjalet me ne ndryshme si maloke , do vdesesh sepse je shume e dobet ,je e shkurter e te tilla gjera . Une ne ate familje u bera skllave e tyre pastroja gatuaja per ta ikja punoia nga tokat e tyre edhe pse s isha mesuar me kte stil jetese nuk u ankova kurre. Gjate gjithe ksaj kohe me leke me mbante familja ime , vellai me dergonte cdo muaj 200€ nga greqia por as ato nuk mi linin mi mernin … I fejuari me dhunonte cdo dite derisa nje dite s munda te duroi me e vendosa te iki ne familjen time , por ai erdhi pas meje me mori serisht ne shtepin e vet . Turturat nuk kishin fund derisa nje dite kur ky me godet me nje pasqyre edhe me can ballin. Ateher njoftoi familjen duke qare te vijne te me marin por gjendia ime ishte teper e keqe bihe pa ndjenja e nuk permendem , kunata bashke me kunatin me coin ne spital ,, kur vin familja per te me mar une isha pa ndjenja pas disa oresh permendem . Te gjithe te afermit e mi me qendorin prane gjate kohes qe u ndava nga ai ,nga nje ane isha teper e lumtur sepse shpetova nga vuajtiet por nga nje ane me vinte zor sepse c do te mendonin njerezit per mua .. Por pas 1 viti arrij ta mbledh veten edhe pse ai me kercenonte e lavderohej se ishte aq burre sa me kishte hequr virgjerine .. Arrita te harroi cdo vuajtie nga ai njeri . Jeta nuk me tregohet e drejte sepse pas 1 viti e gjyse me hyjn per nje djale ishte njeri i njohur teper i mire , une Kisha nje kushurire qe i besoja shume e doja si moter por ajo mesa duket me kishte zili ne lidhje me kte djalin qe po njihja nje dite me kontrollon telefonin edhe me mer nr e tij e i shkruan atij nga gjerat me te ndryshme per mua ,duke i then see une isha ndare nga ish i fejuari per shkak se meresha me djeme te tjere . E ky i kishte besuar e kshu nuk me flet me . Nje dite kushuriren time e provokon nje shoqja ime e kjo i tregon gjithcka . Nuk arrija ta besoja s me lendonete fakti see njeriu qe po njihesha largohet , por fakti se ajo qe besoja me shume ishte ajo qe me shkaterronte gjithcka ne jete kushurira ime ishte ajo qe me godiste pas shpine , ende e vuaj kte plage ende me dhemb zemra nga kjo sjellie e saj . Ndihem teper e dobet e shkaterruar s Kam force te ngrihem ne kembe . Me thoni a ja vlen me kjo jete kur gjithe andej kam qen e rrethuar nga neperka ?