I nxana sms qe po me tradhton, vjehrra tha "Ky ata gjithe e ka desht, pse e merrshe ti Burrin e huj"! | Histori Të Jetës

tradhton

I nxana sms qe po me tradhton, vjehrra tha “Ky ata gjithe e ka desht, pse e merrshe ti Burrin e huj”!

I nxana sms qe po me tradhton, vjehrra tha “Ky ata gjithe e ka desht, pse e merrshe ti Burrin e huj”! – Ju lutem te jem anonim jam ni grua 27 vjeq jam e martuar qe 9 vite I kam tre femij si e re fillova lidhjen me burrin qe kam edhe sod po gjdo her mka mashtru ka pas lidhje edhe me ni tjeter e un se kom dit u fejum u martum e dojsha ma shum se gjdo gja ne jet kur ni dit ja nxuna ni sms tasaj edhe un bana fajl pse mem tradhtu vjarra me niti e me tha ky ata gjith e ka desht qa e merrshe ti burrin e huj vujta Shum masanej ma shpjegoj burri qe skam kurgja edhe kshtu vazhdum prap kalun 2 vjet e aj kish fillu lidhje me ni tjeter e vrejsha qe diqka asht ka bahet po prap nuk dojsha me besu kur ni dit um ban teli kur e qala mtha a je gruja e …… I thash po tha uj jam ty dal me ta ma tha kush asht e krejt I thash baju moj kush je ti qe pom rren ok tha nese sum beson kur te thirri von sante qele telin ta deshmoj thirri burri mtha qe sante mduhet me rujt edhe nuk vi mos um prit po smujta sen mi than kur u ba ora von e nates teli bani e qele e nita vet burrin tem ty fol me ta e renku ty ba dashuri me ta u qova thash ta m*s veten po kur I kqyrsha fmijen nuk mujta u qmenda krejt kur erdh aj ja tregova krejt mtha leje se kurgja sasht ajo un ty te du e pi asaj dite ma Shum lot kom pi se uj se mu nda smjsha mi la fmin smuj me ja lan kerkuj fmin e mi me ja marr fmin smujsha masi kta familjarisht te fort e un e rritne jetim nuk kisha dikan qe me mbron tash o shku qe 1vit e gjys ngyrt po pret me ba letra thot qe shum asht pendu qe e vetmja sene qe don njet asht me kan me mu e me fmi po un kurr ma si besoj se jom traumatizu, diqka qe e niva me vesht e mi burrin tem edhe mdul qka mtha krejt ajo ku*va, qysh more zot mujn me prishjete kshtu edhe pse sja la fajin krejt asaj kur ajo ata e ka bo me burrin tem e burri jem tu i pas fmin e grun te shpija, ahhh femna gjithmone e shkelne gjithmon e malltretume gjithmon e hekne keq, ahh nana qe gjithmon menon per fmij tani per vetenn e vete. Une ma kurr smujta me pas jete te lumtur qysh me pas kur e niva qe ke me dikon tjeter e niva mthiri ajoo edhe ja niva zanin qe me te vertet eshteme te kurse uneee e vetme ne shpi. PO qfare jete eshte ajo ku kom me mar une ate lumturi ate vullnet qe me i besu ma edhe me mujtme me vazhduu kete jete te prisht per mua kete jete te keqe qe mu shkatrrua nga nje njei i paftyr nje njeri i pa ndjenja i pa meshirshem nje njeri ose nje baba nese muj me qujt i pa pergjegjshem per fmit e vete se ska mendu asnjher per lumturin e tyre, se kur smenon per nanenn e tyne smun menon as per fmin e vete. Oh zot ndihmoje cdo gru e cdo nane jepi vulnetin edhe durimin e madhe per te jetuar se provohemi shumee prej nesh ndodhsta me situata te tilla e skemi forc per te bere gje. Me falni se ndoshta e zgjata por kamm shumeeee per te thene dhe nukmundem duhet pas kohen e botes per te shpjeguar ate qe une ndjej dhe kam per te thene. Zoti ju shperbleft juve qe e lexuat dhe sado pak te me japni nje mendim.