Burri spo kujdeset as per veten e tij, 1 here ne jave pastrohet, Shefi ne pune po ma shpreh dashurine por... | Histori Të Jetës

1 here ne jave

Burri spo kujdeset as per veten e tij, 1 here ne jave pastrohet, Shefi ne pune po ma shpreh dashurine por…

Burri spo kujdeset as per veten e tij, 1 here ne jave pastrohet, Shefi ne pune po ma shpreh dashurine por… – Pershendetje histori te jetes, desha ta shperndaj me ju edhe une vujtjen time. Jam 25 veqare e martuar, ende nuk kemi femi. Me burrin jam ne hallë. Burri im i perkushtohet vetem punes dhe telefonit. Ai punon gjithmon ne orarin e nates, ndersa une diten, keshtu që shihemi shumë pak por edhe atë kohë që shihemi ai me shumë qendronë ne telefonë. Ne folim shumë pakë me njeri-tjetrin. Unë edhe kur folë diqka per diten si kam kaluarë aj sme ndegjonë fare vazhdon te rri me telefonin e tij. Qdo herë qe dalim per te blerë diqka aj mbet tu bertitur qe te kthehemi ne shtepi me shpejtë. Kur ishim te fejuar bente shum gjera per mua ndersa si u martuam nuk ben asgje. Sa qe nuk kujdeset as per veten e tijë, nje her ne javë lahet e pastrohet. Un prap e dua shum, e zgjojë me puthje me perqafime, i them shum pergdhelje ndersa aji mua jo. Kur zihemi me ofendon shum, ku** e fjal me te keqija e te renda se kaqë me thotë. Un familjes time gjithmonë i them qe jam shum mir por ne realitet vuajë shum. Rri me lot ne faqe burri me sheh por nuk i bohet vonë. Punoj edhe vete dhe sa herë qe prishe pare per ndonje teshë aj me shan me mua ndersa aj hargjonë qdo ditë sa do ai un nuk i them asgje. Kur kemi ndonje festë per te festuar ai gjithmonë thot mos bejm asgje se do hargjojmë pare. Asniherë nuk organizon diqka te bukur per mua. Qdo ditë ne punë qajë e me shum rri pa hanger dhe bukë atij nuk i boet von. Familjen e kam shum larg dhe nuk e di qfar te bejë. Ka ndodhur qe edhe me ka maltretuar por un e dua shum dhe ja kam falur. Kur kalon idhrimi prap sillem mir me at por e shoh qe aj nuk ndryshon. Keshtu qe ka ca muajë ka nisur tme pelqejë shefi i punes. Sillet shum mir me mua, me ndihmon ne pun shumë, aji i di vujtjet e mija dhe me jep forc qdo ditë. Mundoet te me bej te qeshë kur me shehë te merzitur, po te nervozoem diqka me atë ai me kerkon falje, me lutet te pajtohem, sillet shum mir. Aji me ben ti harroj vujtjet qe kam me shpi. Ende skemi pasur asnje kontaktë te afert, perveq se shikime, buzqeshje dhe muhabet. Aj me thot qe me do dhe me thot jeten do ta bej parajs. Por un e dua burrin timë, pres te ndryshoj per te mir dhe te jemi te lumtur. Me jepni ndonje keshill u lutem pa ofendime. Si te ja bej? Si te dal nga kjo vujtje. Smundem me te duroj. Qdo ditë mendoem te tregojë familjes te vertetën por nuk marr dot guxim. Faleminderit shum jeni faqja me e mir. Anonim u lutem.