E di qe sdo jemi kurr bashke por e falenderoj per cdo pike lumturie qe solli ne jeten time sepse ndoshta... | Histori Të Jetës

bashke

E di qe sdo jemi kurr bashke por e falenderoj per cdo pike lumturie qe solli ne jeten time sepse ndoshta…

E di qe sdo jemi kurr bashke por e falenderoj per cdo pike lumturie qe solli ne jeten time sepse ndoshta… – Pershendetje anonim kuptohet. Dua te tregoj ngjarjet e jetes time jam 26 vjece kur kam qene 18 jam njoftu me nje djale nga fb pas shume kohesh kontakte kemi dal jemi taku ai jetonte qytet tjeter une tjeter ishim 2 ore larg qytetet dhe takimet nuk ishin te shpeshta per arsye dhe te paragjykimeve largesis pak etj etj ai hiqej si engjell si mysliman i devotshem ishte eksperte me justifiku cdo gabim te tijin dhe nga gjithe ky perfeksion i tije fillova te mendoj qe ai seshte i sinqerte ska mundesi tmos kete kurr faj dhe ashtu doli ai me tradhtonte me tjera e kshu u ndava me te e ai mi tregoi fotot me tjerat nejse kshu perfundoje dhe jam e lumtur per kete se fundja kuptova qe shpetova dhe jo qe ishte dikush qe ja vlente qe pas asaj ndarje per 5 vjete sjam lidhur me dhe me te qe isha se kishta kosumuar lidhja fal zotit e pata shume te veshtire ti besoja me kujt tjeter flsja me shume por asnjeri sme bindte aq sa te dilja apo te njihja dike per me shume deri sa nje dite jam njohur me nje djale qe sishte nga kosova shqiptar por i huaj vetem se kisha disa vite diferenc me te un isha me e madhe mire po ne na shkonte mhb shume ai me thoshte qe kishte pasur dy lidhje por ate qe ndjente per mua se ka ndjer per asnjeren mundohej shume tme binte ne sy krijonte shume situata qe si e si te mund te ishte afer apo te me prekte doren te me ndihmonte te zbrisja etj ne menyre shume delikate ose gjithmone do mbante anen time etj ishte shume simpatik shume i pjekur me shume se dikush ne vite 29 apo 30 i perkushtuar ne punen studimet e gjithshka pas ca muajsh ndonse e dija qe me te sdo kisha nje te ardhme vendosa te lidhem sepse isha dashuruar tashme dhe ai ishte dikush qe kishte dy parime a vlera njerzore dhe e shihja pelqimin e tij mendova te rrezikoj ndonse kishim shume gjera qe na ndanin lidhja nisi natyrshem skishim nevoje per fjale ne kuptoheshim pa folur fare u dashurova me menyren si trajtonte nje femer kujdesin e tije zgjuarsine serjozitetin menyren se si nuk gjykoje kur dicka si mundohej te mirkuptonte dhe qe dinte shume bukur te hiqte sikletin tim psh nese nje shqiptar do te gjykonte direkte per dicka qe ske njohuri dhe do ta perdorte gjithmone kunder si kunje apo qofte per te te ulur a per te ber te zgjutin ai se bente kurr bile te arsyetonte kaq bukur dhe tmirkuptonte aq mire, sidoqofte ai ishte per pak muaj ktej ne nejtem pak muaj te lidhur dhe ai u largua me pas kemi folur por u shkeputem perfundimisht ai me tha qe gjerat mes nesh smund te ecin per asrye se jemi shume larg dhe se ai sdo donte te jetonte e ushqente veten me iluzione e prisja e dija qe kshu do shkonte qe kur filloj por dashuria per te ishte me e madhe se llogjika ime dhe u lidha gje per te cilen sjam penduar ndonse na ndaj shume gjera diferenca e moshes qe ktu sdo pranohej kurr aq me pak nga familja gjendja e tij financiare jo e mire largesia po e po etj dhe e di sh mire qe sdo jemi kurr bashke e falenderoj per cdo pike lumturie qe solli ne jeten time sepse ndoshta te tilla sdo kem me ne jete aq me pak me kohen qe ka ardhur ku veshtire me ti besosh apo dorezosh kujt zemren lexoj histori tuajat ktu dhe deshperohem shoh rreth e rrotull meje dhe demoralizohem akoma me shume jam ne nje moshe ku duhet te synoje familje por me ke dhe si vetem ideja qe te perfundoje si shume ne kte faqe me tremb qenka nje nga vendimet me te veshtira ne jete vertet lus allahun te na mbaj ne rrugen e drejte fillimishte te na ruaj vlerat morale mbi te gjitha dhe mos na sprovoje me me tradhtare mashtrues dhe njerez te pashpirte qe luajne me ndenjat dhe zemrat e tjerve … Mund te me gjykoni per historite e mija por ndergjegja ime fle e qete kurr skam nis dicka me synim per tallje a kalim kohe gjithmone kam shpresuar per gjera serjoze dhe afat gjata por pune te zotit e tek ai mbeshtetem prap per pjesen e jeten qe ngel u befte ajo cka ai do per mua ..ju pershendes e flm.